Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Sveces liesmiņas maģiskā enerģija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

guns vienmēr uztverta kā kaut kas svēts un maģisks. Mēs kurinām ugunskurus Jāņos, dedzinām sveces rudens tumšajā laikā, Adventes laikā un Ziemassvētku eglītē, omulīgi ieritināmies pie kamīna, pat vissirsnīgākās sarunas raisās pie iedegtas sveces. Ugunij, pat tādā mazā sveces liesmiņā, nenoliedzami piemīt burvīga maģija. Uzzini vairāk par sveces maģisko spēku – kāpēc ir ieteicams dedzināt sveces un kā pareizi izmantot sveces sniegto enerģiju.

Svece attīra no negatīvās enerģijas
Svecei ir būtiska loma gaismas nešanā mūsu dzīvē – gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Līdz ko beidzas vasara un iestājas tumšie rudens vakari, mēs paši jūtam izteiktu nepieciešamību iededzināt sveci. „Vasarā ir saule, bet rudenī un ziemā pietrūkst gaismas, ko mēs mēģinām aizstāt ar sveci,” skaidro ezotēriķe Elvita Rudzāte. Viņa gan norāda, ka sveces ir jādedzina cauru gadu – arī vasarā, jo svece tīra enerģētiku, atbrīvo telpu no negatīvās enerģijas. „Tāpēc vienmēr, kur ir negatīvās enerģijas, kur nāk cilvēki ar problēmām, obligāti jābūt iedegtai svecītei. Baznīcā nāk cilvēki katrs ar savām problēmām, tāpēc tur vienmēr deg sveces.”

Meditācija pie sveces
Sveces liesmiņas gaismā iesaka meditēt. Īpaši iedarbīga ir sveču krāsu meditācija – atkarībā no sveces krāsas, tā aktivizē konkrētu enerģiju, par ko atbild šī krāsa.

Pirms meditācijas gan nepieciešams izvēlēties un sagatavot sveci. Sveci izvēlies atkarībā no savām sajūtām, intuīcijas vai arī pēc krāsas -atkarībā no tā, kas tevi nomoka vai kādas lietas vēlies savā dzīvē aktivizēt.

Krāsainas sveces ir lieliska krāsu terapija – tās izdala krāsu enerģiju tāpat kā apģērbs vai krāsains apgaismojums. Tādēļ jo īpaši svarīgi ir zināt, kādu enerģiju nes katras krāsas svece.
Ja vēlies sveci izmantot krāsu meditācijai, tad svarīgi ievērot, ka tai jābūt viscaur tajā krāsā, bez citas krāsas piejaukumiem.

Kad esi izvēlējusies sveci, to nepieciešams notīrīt un apslacīt ar olīveļļu – eļļa viegli jāierīvē svecē virzienā no apakšas uz augšu – uz degli. Šo procesu sauc par „sveces apģērbšanu”. Tas paspilgtina sveces krāsu – līdz ar to sveces enerģija būs daudz izteiktāka, kas efektīvāk ļaus sasniegt krāsu meditācijas mērķi.

Ievēro – ja vienreiz svece izmantota kādam mērķim, piemēram, dziedinošai meditācijai, tā vairs nevar tikt izmantota citam mērķim.

Degošas sveces nav ieteicams nopūst ar elpu, citādi arī visa labā enerģija, ko liesmiņa nesusi, tiek aizpūsta. Vispareizāk sveci nodzēst ar slapjiem pirkstiem saspiežot degli vai uzliekot uz tā speciālu kausiņu.

Meditējot pie sveces mēģini iztēloties un vizualizēt, ka radi gaismu tur, kur tev tās trūkst, ka ienes siltumu un dziedinošu spēku tur, kur tev tas vajadzīgs.

Sveču krāsa un tās nozīme
Sarkana

Sarkanas krāsas svece ir mīlestības, veselības un ambīciju sasniegšanas simbols. Tā ir kaisles un seksuālās enerģijas krāsa. Sarkanā krāsa arī palīdz radīt jaunu realitāti.

Rozā
Arī šī krāsa simbolizē mīlestību. Tā palīdz rast piedošanu – piedot sev un arī citiem. Tā pamodina sirdsapziņu – aicina dzīvot tīri un ar godu, kā arī palīdz saprast savas emocionāli vājās vietas. Tā veicina nodomu skaidrību un var modināt tevī sapratni par kādas lietas patiesumu un veiksmi.

Balta
Tīrības un spēka simbols. Tā pastiprina efektu ikvienas krāsas svecei, ar ko kopā tiek dedzināta. Baltas krāsas svece rada domu un telpas tīrību, skaidrību, veicina līdzsvaru un attīrīšanos, kā arī pozitīvas pārmaiņas. Interesanti, ka ar baltu sveci varot noteikt, kad telpā negatīvā enerģija tiek iztīrīta – ja svece sāk kūpēt, tas nozīmē, ka tā dedzina telpā sakrājušos negatīvo enerģiju. Kad dūmi beidz kūpēt, telpa no negatīvās enerģijas ir atbrīvota.

Melna
Melnas krāsas svece ir ļoti spēcīga. Tā palīdz pasargāt no negatīvām domām. Tā ir ļoti noderīga laikā, kad cilvēks iet cauri smagiem pārdzīvojumiem – šķiršanās, krīze darbā. Visefektīvākā tā ir tad, kad to dedzina reizē ar baltu sveci.
Taču jāuzmanās – pārāk daudz melnās krāsas var radīt gluži pretēju efektu! Tā var izraisīt depresiju. Taču, lai no tā izvairītos, melon sveci iesaka dedzināt reizē ar baltu vai dzeltenu. 

Oranža
Oranžā krāsā iekrāsotas sveces ir dzīvesprieka un kreativitātes simbols. Tā var palīdzēt piesaistīt cilvēkus, resursus, dzīvniekus un citas lietas, ko vēlies savā dzīvē. Ja tu gaidi, kad nāks pareizā pazīšanās, kas tev palīdzētu darbā vai veselībā, tad oranžas krāsas svece, būs īstā, kas palīdzēs tev to piesaistīt.

Dzeltena un zelta krāsā
Dzeltenas krāsas svece stiprina prātu un dod spēku turpināt iesākto arī, ja visi ir pret tevi. Ar šīs krāsas sveces varam iemācīties saskatīt savu vēlmju piepildīšanos. Zeltainā krāsa stimulē sapņu aktivitāti un palīdz tos saprast.

Zaļa
Šīs krāsas svece veicina augšanu un kustību, tā līdzsvaro ķermeņa un prāta enerģijas. Tā palīdz atbrīvoties no finansiālām grūtībām, palīdz saprast notikumu patieso būtību, kā arī stimulē auglību, jauneklību.

Zila
Zilas krāsas svece palīdz izprast sevi, ieklausīties tajā, ko saka tava zemapziņa. Tā arī palīdz gūt lielāku uzticību apkārtējiem cilvēkiem un visam notiekošajam – rada lielāku paļāvību. Turklāt zilās krāsas svecei ir īpaši spēcīga iedarbība uz bērniem – tā palīdz dziedināt bērnus.

Pelēka un sudraba krāsas
Šādas krāsas svece aktivizē cilvēkā intuīciju, zemapziņu. Meditējot pie šādas krāsas sveces vieglāk rast risinājumu kādai problēmai, jo zemapziņa pati novedīs pie tā, kā arī pateiks, kā pareizi uzsākt ko jaunu.

Brūna
Brūna ir neitrāla krāsa, tā ir stabilitātes krāsa. Šādas krāsas svece palīdz ieviest skaidrību. Pie brūnas sveces ieteicams meditēt, lai atrastu pazudušus priekšmetus.

Violeta un purpura krāsas
Šīs krāsas sveces ir garīguma, varas un meistarības simbols. Tās veicina veiksmi, attīstību un garīgu vēlmju sasniegumus. Meditējot pie šādas krāsas sveces, var iegūt arī iekšēju mieru.

Sveces krāsa un horoskopa zīme
Stresa situācijās vai brīžos, kad nepieciešams spēks, iesaka aizdedzināt savai horoskopa zīmei atbilstošas krāsas sveci:
Auns – sarkana svece
Vērsis – rozā svece
Dvīņi – gaiši pelēka svece
Vēzis – sudraba krāsas svece
Lauva – zelta krāsas svece
Jaunava – zaļa svece
Svari – zila svece
Skorpions – tumši sarkana vai indigo krāsas svece
Strēlnieks – dzeltena vai oranža svece
Mežāzis – brūna vai melna svece
Ūdensvīrs – violeta vai tumši zila svece
Zivis – balta svece


Avots: Par sveču krāsu meditāciju detalizētāku skaidrojumu lasi www.healing-journeys-energy.com

Dalīties.

6 komentāru

  1. PALDIES ĻOTI JAUKS RAKSTS .ES ĻOTI VĒLĒTOS UZZINĀT KĀ PAREIZI MĒS TAČU NENODEDZINAM LĪDZ GALAM KAD PĒC TAM.

  2. Valentina Ivanova on

    Es majas visu laiku dedzinu sveces , jo man tas loti patik!<br>Tadel uzzinot katras krasu sveces nozimes man ir kau kas jauns!!! Un es to nemsu vera….;)

Atstāt Ziņu