Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Stila ieteikumi vasarai un īpaši- Līgo vakaram

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gatavojoties svētkiem, ikviena no mums vēlas tos sagaidīt ne tikai aizraujošā atmosfērā, kas sevī ietver visas Jāņu tradīcijas, bet arī patīkami pārsteigt apkārtējos ar pārdomātu vizuālo ārieni.

Lai svētki būtu izdevušies un par atmiņu no tiem varētu aplūkot skaistas fotogrāfijas, ir svarīgi labi justies un būt pārliecinātai par savu izskatu. Tieši šī pārliecība sniedz brīvības un atraisītības sajūtu, kas simpātiska un valdzinošā šķiet katram. Un nav svarīgi, vai Jāņus svinam dziļos laukos pie sienu zārdiem vai pilsētā apmeklējot svētku koncertu, būtiski ir labi un pārliecināti justies, ko var panākt ar radošu pieeju izvēloties svētku atpūtai paredzēto apģērbu.

Izvēloties svinēt svētkus kādas pilsētas estrādē, kas nozīmē arī jestru dejošanu un dziedāšanu līdzi koncerta mūzikai, lietderīgi ir izvelēties apģērbu, kas ne tikai atbilst modes tendencēm un piestāv pašai tērpa valkātājai, bet ir arī ērts un atbilstošs konkrētajai situācijai. Joprojām stabilā un nemainīgā vērtība modes tendencēs ir legingi. Un labi, ka tā, jo pareizi tos kombinējot ar tērpa augšdaļu un atbilstošiem apaviem, var iegūt ne tikai vizuāli slaidinošu efektu, bet arī iespēju brīvi kustēties un neuztraukties, piemēram, par neiesauļotām kājām.

Pareizi izvēloties legingu garumu tie arī vizuāli pagarina kāju garumu un apslēpj nevēlamus defektus.Ļoti būtiski ir izvelēties legingus no patīkama materiāla, kas pec iespējas mazāk saturētu sintētiskās šķiedras.Tas nodrošinātu lielāku labsajūtu karstajās dienās. Lai vizuālais koptēls būtu interesantāks un savā veidā iezīmetu valkātājas personīgo noskaņojumu, to var veidot izvēloties nedaudz mākslinieciski nekārtīgu, bet noteikti pardomātu un toņos saskaņotu tērpa augšdaļu. Patīkami vieglu un interesantu tēlu  var radīt asimetriskā griezumā veidota jaciņa kombinējot to ar nedaudz pagarinātu topu.

Lai izceltu vidukļa līniju ir ieteicams izvēlēties toņos pieskaņotu jostu, ko uzlikot virs jaciņas var iegūtu veiksmīgu tās kritumu un slaidinošu siluetu. Ļoti uzmanīgi ir jāizvēlas tērpa augšdaļas garums, lai kombinējot to ar legingiem tiktu saglabātas pareizas proporcijas.Vertikālās līnijas apģērbā nodrošina auguma siluetam slaidinošu efektu, ko var panākt arī ar garām krellēm.Tās vizuāli pagarina kakla daļu. Taču izvēloties tās, uzmanība ir jāpievērš kreļļu faktūrai. Tās nedrīkst but pārāk smagnējas un arī ne parāk vieglas. Tām ir jāspēj veiksmīgi papildināt stila koptēlu un piestāvētu tērpa valkātajas būtībai. Tāpat ļoti liela nozīme ir apaviem un somai. Pie mākslinieciska stila būtu nepareizi izvelēties akurātas un klasiskas kurpes un somu. Tas gluži vienkārši izsistu no līdzsvara visu koptēlu. Nevajag tikai aizmirst par toņu draudzību apģērbā un aksesuāros.

Šalle var tikt izmantota ne tikai kā glābiņš vēsā laikā no vēja, bet arī interesants aksesuārs karstajās vasaras dienās. Sakombinējot divas dažādas viegla materiāla, piemēram, lina šalles, tiek panākts interesants akcents valkātājas tēlam. Pārdomāti un smalki, tikai te arī ir jāpārdomā toņu saskanotība un ieteicams ir arī variēt ar šaļļu materiālu tekstūrām, kas droši var būt atšķirīgas viena no otras. Vienai no šalles krāsām būtu jākontrastē ar pārējām apģērba krāsām, kas var tikt izvēlēta vienādā krāsā ar somu vai cepuri. Tā tiek panākta vienotība aksesuāros. Joprojām aktuālas ir liela izmēra somas, kā arī platās vidukļa jostas, kas maksimāli uzsver un akcentā valkātājas vidukli. Tās lieliski saskan ar pagarinātiem topiem, kas veido pareizu  proporciju un vizuāli pagarina un slaidina  tērpa valkātāju. Galvenais ir nebaidīties savu koptēlu atdzīvināt ar neparasti izmantotiem aksesuāriem.

Drosmīgās un pašpārliecinātās droši šovasar var izvelēties tās saucamās „Turku bikses”. Īpaši labi bikses izskatīsies garo kāju īpašniecēm. Valkājot šāda stila bikses uzmanība ir jāpievērš apģērba augšdaļai, kurai nevajadzētu būt smagnējai un maisveidīgai. Tas var radīt valkātajas figūras deformāciju-neizteiksmīga augšdaļa un lejasdaļa. Izvēloties brīvi krītošas un platas bikses, kā turku stila bikses, ir jāuzsver un jāakcentē valkātājas augšdaļa-viduklis un krūtis. To var panākt ar šauru topu un jostu, kas iezīmē valkātajas vidukļa līniju.Lai koptēls būtu pārliecinātāks un smalkāks, ir ieteicams padomāt par radošiem un interesantiem aksesuāriem kā krelles un šalle. Tas palīdzētu uzsvērt sievišķību, bet tajā pašā laikā  nodrošinot tēlam nelielu daļu no vīrišķās drosmes. Un, protams, liela soma, kurā atrodas viss nepieciešamais ekipējums. Kāds? Tas lai ir noslēpums…Svētki var sākties.

 

Un ja nu paredzētas svinības kādā lauku sētā, tad kamdēļ nepārsteigt apkārtējos ar nedaudz etnisku un romantisku tēlu? Volāni un rišiņas, kas valkātaju padara meitenīgu un rotaļīgu…Tas vienmēr būs modē, kā arī acīm tīkami.Viegla lina kleitiņa gaišā tonī ar kuplumu tās apakšdaļā, ko sniedz volāni, kombinācijā ar tumšiem legingiem, kas izceļ valkātajas kājas, protams, pie augstiem papēžiem, lai maksimāli uzsvērtu to slaidumu un pagarinātu tās, liks daudziem atskatīties un aizdomāties par kādu romantisku tēlu no senlaicīgas filmas. Kā koķeta rozīnīte var būt šalle, kas apsieta ap vidukli un mugurdaļā veido skastu banti, kura tā vien uzsver valkātajas koķetumu un sievišķo valdzinājumu, vienlaicīgi arī izceļot vidukli. Bet lai matus pasargātu no karstajiem saules stariem, galvā liekam salmu cepuri, lai savu kantrī stilu noslīpētu līdz pilnībai….Romantiski svētki nodrošināti.

Nedaudz sportisku noskaņojumu var akcentēt ar viegli krītošiem šortiem, kuri kombinēti ar tumšas krāsas legingiem. Uzmanigi ir jāizvelas šortu garums-tie nedrīkst būt par gariem un arī ne par īsiem.To uzdevums ir izcelt valkātājas kājas un maskēt trūkumus, ja vien tādi ir.Lai koptēls saglabātu sievišķību, lieliski piestāvēs smalkas kvalitātes tops ar mežģīņu dekorējumu priekšdaļā. Sievišķīgi un akurāti.Lai tiktu saglabāta laba proporcija, tiek izmantota tumša josta vidukļa līnijā.Uz smalka topa droši var pieskaņot nedaudz vīrišķīgu jostu ar lielām aizdares spradzēm, kas koptēlu padara uztveramāku un dara to daudzveidīgāku stila ziņā. Vēsākā vakarā lieliski noderēs šalles ap pleciem, kuras ne tikai pildīs plecu sildošās funkcijas, bet arī sniegs vieglu koķetumu un interesantu papildinājumu kopējam tēlam. Droši kombinējam divas šalles, kas var būt dažādas faktūras.

Un, protams, šovasar neizpalikt bez garās kleitas, kurai noteikti ir jāatlicina vieta drēbju skapī. Svarīgi to izvelēties no kvalitatīva auduma, lai karstajās dienās tiktu aiztaupītas nepatīkamās ajūtas, ko rada auduma burzīšanās un lipšana pie miesas. Garajām kleitām ir brīvi jāelpo un jānodrošina maksimālais komforts to valkātājām. Arī toņu ziņā ir jābūt uzmanīgām izvēloties maxi garuma kleitas. Nevajadzētu izvelēties pārāk raibas un krāsās uzspīlēti daudzveidīgas kleitas.Vērā arī ir jāņem valkātājas auguma garums un proporcijas. Viselegantākais risinājums būtu viena vai divu toņu kleita, kura tiek dekorēta ar aksesuāriem-jostu, šallēm vai krellēm. Tumši brūna smalkas kokvilnas  garā kleita tiek papildināta ar masīvu jostu vidukļa līnijā un brīvi krītošām plecu linu šallēm. Skaistiem un romantiskiem svētkiem pie ugunskura ar vieglu atbrīvotības un sievišķības sajūtu. Skaistais vakars var turpināties ar romantisku pastaigu gar jūru…

 

Dalīties.

10 komentārs

  1. Anita Špoģe on

    forši un skaisti, bet pārsteidz ka nekas spilgts un gaišs nav. Vasara tak solās būt silta un saulaina (šodien pa logu neskatieties ;), tas neskaitās)

  2. Cik skaista tā kleita un lakatu ap vidukli! Man gan personīgi gribētos bik bik garāku to kleitiņu, jo legingos neesmu uzdrošinājusi ielīst..

  3. Jūlija Liene R. on

    Smuki! Man patik tads etno, kantri stilins. Turku bikses ari baigi labas, bet taisniba, ka ne visiem labi izskatas.

  4. Patīk baigi tie komplekti ar legingiem, labi izskatās! vienīgi priekš līgošanas dažiem tērpiem varbūt papēži par augstu..

  5. Šajos Jāņos jau laikam vajadzēs lietusmēteļus un gumijniekus 😀 bet bildes ļoti smukas. Patīk salmu cepures, šogad vienu plato cepuri priekš pludmales iegādājos,superīgi izskatās!

  6. Nekādi nesaprotu kā līgo vakaram var ieteikt augstpapēžu kurpes un vēl piedevām tas esot pieskaitāms pie kantrī stila.<br>Es laikam neko nesaprotu

Atstāt Ziņu