Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Spēcini organismu ar kļavu un bērzu sulām!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šogad sulu laiks, šķiet, būs ļoti izstiepts – citās mājās kaļuvu sulas jau padzertas un beidzas, citās mājās tikai sākās. Līdzīgi ar bērziem: ir dzerdēts, ka šur tur jau tek, bet ir vietas, kur visi vēl nepacietīgi gaida sulu tecēšanas laika sākšanos. Katrā ziņā, nepalaid garām pavasara spēcinošo sulu laiku un dzer tās regulāri!

Sulas – lielisks organisma attīrīšanas veids 
Sulu laikā ieteicamas īpašas sulu kūres – 7-10 dienas, kad pastiprināti tiek dzertas sulas (kļavu un bērzu) un uzņemts vienkāršs, veģetārs ēdiens, atsakoties no gaļas, ceptiem, trekniem un smagiem ēdieniem.

Svaigās sulas satur dabisku mikroelementus un viegli asimilējamus cukurus: glikozi, saharozi, fruktozi, kas labvēlīgi ietekmē šūnu funkcionēšanu organismā. To sastāvā esošās minerālvielas un citas aktīvās vielas stimulē dažādu sārņu, sāļu un nogulšņu izvadīšanu no organisma – urīnu dzenošais efekts un organismu attīrošā iedarbība koku sulām ir lielāka nekā ūdenim.

Attīrošas, mazliet diurētiskas un reizē spēcinošas – tādēļ ļoti piemērotas attīrīšanās kūrēm.

Kļavu sulas pēc garšas ir saldākas par bērzu sulām, jo satur vairāk cukurus. Tādēļ no tās var gatavot gardo kļavu sīrupu (vārot kļavu sulu).

Kļavu sulas arī ātrāk bojājas, tādēļ jāizdzer uzreiz svaigas. Bērzu sulas var uzglabāt cauru gadu, tās ieskābējot. Tomēr visvērtīgākās tās ir svaigas, turklāt svaigas tās nav ieteicams uzglabāt ilgāk par vienu- divām dienām. Tādēļ ideāli, ja tavai ģimenei ir iespēja pašiem pie mājas tecināt kļavu vai bērzu sulas. Tad vienmēr zināsiet, ka tās ir svaigas.

Taču, ja nav šādas iespējas, spēcinošās sulas var arī iegādāties. Piemēram, tirgū no vietējiem zemniekiem, kā arī ekoveikalos.


! Noderīgi VIDEO PADOMI par sulu iegūšanu

Video, kurā dabas pazinējs Ingmārs Līdaka rāda, kā ieurbt bērzā

 

 

 

 

 

Linards no sula.lv rāda, kā tecināt sulu no bērza

 

 

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu