Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

‘Šonakt – nē’ biežāk saka vīrieši

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ar spīti pastāvošajiem stereotipiem, izrādās, ka sievietes daudz biežāk vēlas seksu nekā viņu partneri un viņas arī biežāk ir tās, kuras no partnera saņem „kurvīti”. Lielbritānijas interneta aptiekas ukmedix.com veikts pētījums atklāj, ka 62% gadījumu tieši vīrieši ir tie, kas izvairās no tuvības, izmantojot dažādu ieganstus. Starp biežākajām atrunām, ko izmanto vīrieši un kam angļu valodā izdomāts pat īpašs vārds ‘sexcuses’ (no vārda excuses – atrunas), ierindojas nogurums, stress vai arī pārēšanās sajūta, vēsta dailymail.co.uk.

Ideja par šādu pētījumu ukmedix.com radās gada sākumā, kad uzņēmums pamanīja pastiprinātu interesi par libido vairojošiem preparātiem. Pētījumā tika aptaujāti teju 2000 britu vīrieši, kuri ir vecāki par 18 gadiem un kuriem ir ilgstošas attiecības. Respondentiem tika uzdoti jautājumi par viņu seksuālo dzīvi, tai skaitā, par to, kurš – partnere vai viņš, biežāk izvairās no seksa.

Ko atklāja saņemtās atbildes? To, ka tikai 9% aptaujāto sekss ir katru dienu, bet lielākajam vairumam – 42%, sekss ir vidēji reizi divās nedēļās vai tikai reizi mēnesī (25%). Sekss teorētiski varētu būt biežāk, taču paši vīrieši (62%) bieži izmanto dažādas atrunas, lai nebūtu jāmīlējas.

Vai arī vīriešu biežākās atrunas ir galvassāpes, vēdera krampji vai ar bērnu audzināšanu saistīts nogurums, kas tiek uzskatīts par klasiku sieviešu biežā izmantoto atrunu krājumā?  

TOP 5 atrunas

  1. Pārāk liels nogurums (45%)
  2. Satraukums un spriedze par darbu (39%)
  3. Galvassāpes (33%)
  4. Pārēšanās (29%)
  5. Interesanta pārraide TV (24%)

TOP 5 atrunu patiesie iemesli

  1. Nepārliecinātība par savu ķermeni, tā izskatu (38%)
  2. Zems libido (35%)
  3. Pārgurums (31%)
  4. Satraukums par darbu (25%)
  5. Interesanta pārraide TV (19%)

Ukmedix.com pārstāvis Tomas Okonels, komentējot šos rezultātus, secina, ka „vīrieši ne vienmēr ir godīgi un atklāti pret savām partnerēm, minot iemeslus, kāpēc tie nevēlas tuvību”. „Tas nav nogurums vai stress darba vietā, kas visbiežāk liek atturēties no seksa, gluži pretēji – nepārliecinātība par savu ķermeni un tā kondīciju, kā arī libido traucējumi,” saka T.Okonels, uzsver, ka nav tāda parametra „normāli” jautājumā par pāra tuvības biežumu, taču, ja šķiet, ka kaut kas sāk ietekmēt un traucēt mīlas dzīvi, tad gan būtu vērts meklēt palīdzību pie speciālista.

Lai arī identisks pētījums nav veikts, tomēr Latvijā problēmas ir līdzīgas. Uroloģe Inese Celmiņa atzīst, ka pēdējos gados arī pie mums ievērojami pieaudzis pacientu skaits, kas sūdzas par potences un libido problēmām. Viņasprāt, tas ir loģiski izskaidrojams un Latvijas gadījumā saistās ar krīzi. Jāsaprot, ka „erekcija nav atdalāma no galvas samdzenēm. Ja tava galva nemitīgi ir pārslogota ar to, ka esi pazaudējis darbu, nav par ko nopirkt ēst, nav brīnums, ka tu nespēj padomāt par seksu”, saka daktere, nenoliedzot, ka savu lomu spēlē arī neveselīgs dzīvesveids un dažādu psihotropo vielu lietošana. Būtisku lomu spēlē arī psiholoģija: „Bieži ir tā, ka vīrietis atnāk, mēs runājam un parādās, ka visam pamatā ir kāda psiholoģiskas dabas problēma (gan individuāla, gan parterattiecību – red.). Bieži izrādās, ka sieviete dara kaut ko tādu, kas vīrietim ir nepieņemams un partnerim parādās noteiktas problēmas tieši ar šo cilvēku, bet ar citu partneri tas nekad neparādītos,” saka I.Celmiņa.

Tāpēc daktere mudina saprast, ka intīmās dzīves problēmas ir pāra problēmas, kur bieži labākās zāles ir tolerance un mierīga un atklāta izrunāšanās, nevis brukšana virsū, nosodīšana, apvainošanās vai melošana. Taču problēma jau esot tā, ka pāri bieži savā starpā izvēlas nerunāt par problēmām, novērojusi daktere un viņā tas raisa neizpratni. „Kāpēc, piemēram, par zobu veselību mēs varam brīvi runāt, bet seksuālo veselību – nē?” retoriski vaicā I.Celmiņa. 

 

! Tomēr atceries, ka problēmas intīmajā dzīvē var rasties arī deļ dažādām medicīniska rakstura problēmām un saslimšanām. Vīriešiem tā var būt, piemēram, palielināta prostata. Palūdz savam vīrietim atbildēt uz šiem pāris jautājumiem un noskaidrot, vai viņa prostata ir vesela (IPSS skala atrodama ŠEIT >>).

Spied ŠEIT >> un uzzini vairāk par labdabīgu prostatas hiperplāziju!

Dalīties.

Atstāt Ziņu