Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Soli pa solim: favorītlapu iestatīšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vienalga, vai tu esi aktīva interneta lietotāja, vai pieskaiti sevi pie retajām jeb brīvdienu interneta lietotājām, tev varētu noderēt zināšanas par pāris sīkām tehniskām lietām, kas varētu ievērojami atvieglot tavu interneta lietošanu.
Iespējams, tu tās esi jau pamanījusi un lieto, bet tikpat iespējams, ka vēl neesi pamanījusi vai arī nezināšanas dēļ gluži vienkārši vairies izmantot. Tad nu piedāvājam īsu, bet saprotamu ievadu šajā tehnoloģiju pasaulītē! Šoreiz par to, kā interneta saitus, kas tev patīk un kurus labprāt lasi, ātrāk un vieglāk atrast jeb par mājaslapu un favorītlapu iestatīšanu.

Vispirms jāsāk ar to, ka daļa iespēju ir atkarīgas no tā, kādu interneta pārlūkprogrammu tu izmanto – Internet Explorer, Mozilla Firefox utt.

Kādas tad ir tavas iespējas?

1. Tu vari iestatīt, piemēram, mūsu portālu kā savu mājas lapu. Tas nozīmē, ka ikreiz verot vaļā internetu, kā pirmā, automātiski tiks atvērta www.sievietespasaule.lv.

  • Ja tu lieto Internet Explorer, mūsu lapā to izdarīt būs ļoti elementāri. Tev lapas augšējā labajā stūrī pie reģistrācijas lauka jāspiež uz sarkano podziņu, kurā attēlota mājiņa.

    Parādīsies tabuliņa. Tajā jāizvēlas, vai Tu vēlies šo lapu, šajā gadījumā www.sievietespasaule.lv, iestatīt kā vienīgo mājaslapu vai tikai kā vienu no. Ja gribi, lai vienmēr šī ir kā pirmā lapa, tad izvēlies pirmo iespēju, ja ne – otro! Atceries, tu vienmēr šo informāciju vari mainīt! 

  • Ja tu lieto Mozilla Firefox, tu arī to vari izdarīt, taču tad tev tas būs jāizdara pašai. Atverot interneta lapu, piemēram, www.sievietespasaule.lv, tev augšējā izvēlnē jādodas uz Tools (Rīki) -> Options (Iestatījumi) -> Main (Galvenie): Home page (Mājas lapa)

2. Tu vari saglabāt, piemēram, mūsu portālu kā vienu no savām favorītlapām. Tas nozīmē, ka ikreiz vēloties ienākt mūsu portālā, tev nebūs jāraksta adreses logā mūsu adrese www.sievietespasaule.lv, bet jāuzspiež tikai pie adrešu loga uz pogu „Favorites” (ar dzeltenas zvaigznītes ikoniņu) un jāizvēlas mūsu adrese.

  • Ja lieto Internet Explorer SievietesPasaule.lv iekļaut pie savām favorītlapām ir ļoti vienkārši – lapas labajā augšējā stūrī jānospiež uz zaļas podziņas ar zvaigznītes attēlu uz tās.
    Parādīsies tabuliņa. Šeit parādīsies, ka konkrētā interneta lapa (šajā gadījumā SievietesPasaule.lv) tiks pievienota pie favorītlapām. Ja Tu tam piekrīti, spied uz pogas Add un lieta darīta!

  • Ja tu lieto Mozilla Firefox, to arī vari izdarīt. Pie adreses loga, spiežot uz pelēkas kontūras zvaigznīti. Kad uz tās uzklikšķināsi, tā iekrāsosies dzeltena, liecinot, ka esi lapu atzīmējusi. Un tev šīs lapas ikoniņa parādīsies vai nu augšējā izvēlnē zem Bookmarks (Grāmatzīmes) vai arī Tabu joslā uzreiz zem adrešu loga.
Dalīties.

Atstāt Ziņu