Vārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Skatīties filmas 3D var būt kaitīgi veselībai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaulē lielākais televizoru ar stereoefektu ražotājs, Dienvidkorejas uzņēmums Samsung saviem 3D televizoriem sācis pievienot brīdinājumus par problēmām, kuras var rasties, skatoties stereoprogramas – nelabumu, reiboņiem un dezorientāciju telpā, raksta portāls 2v.lv. Samsung nerekomendē skatīties 3D slimniekiem, grūtniecēm, vecāka gadagājuma cilvēkiem un personām, kuras atrodas alkohola reibumā.

Neiroķirurgi uzskata, ka Samsung rīkojas pareizi: cilvēki, kuri cieš ar tādām plaši izplatītām slimībām, kā osteohondroze un osteoartroze, 3D skatīšanās procesā riskē iedzīvoties insultā. Tieši no insulta janvārī filmas Avatars skatīšanās laikā mira kāds 42 gadus vecs Taivānas iedzīvotājs.

No 3D skatīšanās jāizvairās grūtniecēm, cilvēkiem, kuri cieš no bezmiega, cilvēkiem, kas pastiprināti lieto alkoholu un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Arī bērni un pusaudži ir uzņēmīgāki pret problēmām, kuras var rasties skatoties trīsdimensiju attēlus. Viņiem skatīšanās laikā jāatrodas pieaugušo uzraudzībā. 

Izplatītākie simptomi esot galvassāpes, reibonis un nelabums.

Vai Tu esi skatījusies 3D filmu? Kādas bija Tavas sajūtas?

Saite uz avotu – http://www.2v.lv/index.php/tehnoloijas/3047-pasaul-lielkais-3d-televizoru-raotjs-samsung-spiests-ierobeot-savas-produkcijas-potencilo-auditoriju

Dalīties.

Atstāt Ziņu