Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Skaistuma rūpes ziemā – ‘maisiņi’ un zilie riņķi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziema var padarīt sievieti teju par pieciem gadiem vecāku. Izklausās traki, vai ne? Tieši pie šāda secinājuma nonākuši zinātnieki, pētot, kā ziema ietekmē mūsu veselības stāvokli.

Lielbritānijā veiktā pētījuma ietvaros novērots 5000 sieviešu veselības stāvoklis dažādos gada laikos. Secināts, ka tieši gada aukstajos mēnešos stipri izteiktāk rodas maisiņi zem acīm un zilie riņķi. 82% sieviešu ziemā bija izteiktāki zilie riņķi un maisiņi zem acīm, savukārt vasarā vien 38%, pētījumu apraksta DailyMail.

Izskata pasliktināšanās iemesls esot saules gaismas trūkums. Bez saules gaismas jūtamies nogurušāki, un šo sajūtu rada D vitamīna līmeņa krišanās. D vitamīns organismā rodas saules staru ietekmē.

Taču ir vēl daudzi citi faktori, kas var acīm likt izskatīties sliktāk.

“Tumši loki un maisiņi zem acīm jeb pietūkums rodas dažādu iemeslu dēļ, to skaitā individuālu sejas ādas īpašību dēļ, kā arī alerģijas, stresa un noguruma rezultātā. Turklāt, mums tik ļoti netīkamie tumšie loki un maisiņi zem acīm var būt arī ģimenē iedzimta sejas īpatnība, kas novērojama un tiek nodota no paaudzes paaudzē. Jāteic- tautā lietotie līdzekļi, piemēram, gurķu šķēlītes, tējas maisiņi, iespējams, problēmu var mazināt, taču ne uz ilgu laiku. Tādēļ, lai no tumšajiem lokiem un maisiņiem nebūtu ne miņas ilgstoši, ir jānoskaidro iemesls, kādēļ tie veidojas,” stāsta optikas studijas “Lonija” optometriste Zinta Šermukšne.

Ierasti pietūkums ap acīm, kā ietekmē izveidojas maisiņi zem acīm, nozīmē, ka notiek pārmērīga šķidruma uzkrāšanās organismā, tādēļ ādas audos rodas edēma jeb tūska. Āda ap acīm ir visplānākā, tāpēc šajā apvidū pietūkums un ādas krāsas izmaiņas ir vispamanāmākās.

Maisiņi un tumšie loki zem acīm nereti rodas, jo:

  •  uzturā pārmērīgi lietojam sāli, kas izraisa šķidruma uzkrāšanos organismā;
  •  ir alerģija, kas rada iekaisumus un tūsku;
  •  organisms ir dehidratējies jeb organismā trūkst šķidruma;
  •  esam noguruši, neizgulējušies;
  •  izjūtam stresu;
  •  esam raudājuši;
  •  novecojam, kā rezultātā noveco arī acs un tās dobumu aizsargājošie taukaudi noslīd un piepilda vietu zem acs;
  •  ir iedzimtas sejas īpatnības.

Ja maisiņi zem acīm ir regulāri, tai skaitā arī citos gada laikos, vajadzētu griezties pie ārsta, jo tie var liecināt arī par kādu nopietnāku saslimšanu.

“Acu pietūkums var liecināt par medicīniska rakstura problēmām, taču šādā gadījumā acis pietūkst  pēkšņi. Piemēram, ja rodas alerģiska reakcija, cilvēku nomāc vairogdziedzera problēmas, rodas acu infekcija, sausās acs sindroms, nieru mazspēja. Nieru mazspējas gadījumā var novērot ne tikai pietūkumu ap acīm, bet arī visā ķermenī,” skaidro Z.Šermukšne.

Bet, ja esi ievērojusi, ka gan tev, gan kādam no taviem vecākiem tumši loki vai maisiņi zem acīm ir ikdiena, un neatminies, ka agrāk ir bijis citādi, visticamāk, tā ir iedzimta ģimenei raksturīga sejas iezīme. Atliek vien samierināties vai jāmeklē kosmētisku risinājumu. Līdzīgi ir gadījumā, ja maisiņi zem acīm rodas novecošanās rezultātā.

Veidi, kā mazināt acu uztūkumu un zilos riņķus:

! Atvēli laiku 15 minūšu snaudai. Jā, pat atlaišanās uz 15 minūtēm spēj uzlādēt ķermeni un likt tam domāt, ka tas ir gulējis daudz ilgāk.

! Izmanto vēsas kompreses (piemēram, aukstā ūdenī samērcētus vates tamponiņus), lai kaut uz laiku sašaurinātu asinsvadus zem acīm un novērstu “maisiņu” efektu.

! Acu ādas labsajūtai vari paturēt uz tām svaiga kartupeļa šķēlītes.

! Lieto acu krēmus, kas satur vitamīnu K un retinolu.

! Izvairies no sālītiem ēdieniem. Sāls aiztur šķidrumu ķermenī, kas var novest pie tā, ka tavas acis izskatās pufīgas un aizpampušas.

! Uzturā jālieto produkti, kas bagāti ar kāliju, lai samazinātu liekā šķidruma uzkrāšanos organismā.

! Nedzer šķidrumu pirms gulētiešanas. Vispareizāk ir nepieciešamos ~2 litrus ūdens uzņemt visas dienas garumā, izvairoties no šķidruma lietošanas tieši pirms gulētiešanas.

SOS uztūkušām acīm!
Uzliec uz acīm mitrus, aukstus melnās tējas maisiņus. Tējas maisiņi kalpos kā vēsā komprese, pluss tējas miecvielas palīdzēs ātri noņemt pietūkumu.
Tikpat labi var noderēt arī svaigu gurķu šķēlītes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu