Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Skaistu foto radītāja – Aiga Rēdmane

Pinterest LinkedIn Tumblr +

kviens no mums ir redzējis foto, kas ir bijis tik skaists, ka gribētos tur “iekāpt”, vai radījis vēlmi kļūt par fotogrāfu, vai, varbūt, vienkārši, licis aizrauties elpai. Foto tik tiešām spēj pateikt daudz. Aiga Rēdmane ir viena no pieprasītākajām fotogrāfēm Latvijā. Viņas foto redzami vai ikvienā žurnālā. Viņai noteiki ir talants un viņa iedvesmo. Tieši tāpēc uz sarunu aicinājām tieši viņu.


Kāda ir Tava laba rīta formula?
Labs rīts sākas pēc laba miega. Patīkami mosties ar domu, ka dienā mani sagaidīs satikšanās ar draugiem vai iedvesmojoša fotosesija. Kad ciemojos pie vecākiem, no rīta pretī skrien priecīgi lēkājoši suņi. Ar tādu sajūsmu kā viņi, vajadzētu celties katru dienu.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Mani iedvesmo deja un dejotāji. Kad pati dejoju, tas ir brīdis, kad liekās – domas pazūd un ķermenis gūst jaunu enerģiju. Iedvesmo entuziasms un pozitīva enerģija cilvēkos. Skaista gaisma, krāsas, neparastas sejas, vasaras naktis, baznīcas.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Esmu sajūsmā par Kino Pagalmu. Ieritinies pledā, pūš viegls, silts vējš un skaties labu kino zem nakts debesīm. Iesaku arī pusdienu piedāvājumus svaigēšanas restorānā Raw Garden. Ārpus svaigēdāju virtuves mans pēdējā laika atklājums ir medū grilēts kazas siers ar rukolu un bietēm.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…emociju pilna. Līdzsvaru un piepildījumu meklējoša.

Bez kā nav iedomājama tava vasara? Ko tu ieteiktu darīt, kur pabūt citiem?
Vasara ir ļoti aizņemts periods, jo nedēļas nogalēs fotografēju kāzas. Šai vasarai sākoties, nolēmu katru dienu piefiksēt fotogrāfijās vai domās kādu īpašu brīdi un dienas sajūtu – lai vasara nepaskrien nepamanīta. Mācos būt šeit un tagad, jo ir ļoti viegli nonākt foto ideju ģenerēšanas procesā. Tāpēc šovasar braucienā uz Itāliju fotoaparātu līdzi neņēmu.
Kamēr siltas naktis, iesaku iepriekšminēto Kino Pagalmu. Braukt ārpus Rīgas, tiklīdz ir iespēja. Rīkot piknikus ar draugiem, spēlēt badmintonu, ķert vēju, būt kopā ar savējiem.

Kā sākās un kāds bija tavs ceļš līdz šim brīdim – kad esi profesionāla un pieprasīta fotogrāfe?
Sākums bija mana iniciatīva – rakstīju e-pastus dizaineriem un modeļu aģentūrām. Sadarbībā ar žurnāliem palīdzēja stilistu un redaktoru interese ar mani strādāt, par ko viņiem esmu pateicīga. Process ir bijis straujš, bet aiz tā, protams, slēpjas vairāku gadu darbs.

Kāpēc, tavuprāt, ir fotogrāfijas, kas uzrunā un, kas – ne. Kas vajadzīgs, lai fotogrāfija „aizķertu” cilvēka skatienu, emocijas?
Fotogrāfijai ir jābūt patiesai. Manuprāt, skatītājam piesaistoša ir iespēja identificēties ar sevi, kādu savu sapni, vēlmi būt tādā situācijā vai vietā. Atceros, ka bērnībā pie sienas biju pielikusi no žurnāla izgrieztu attēlu ar saulainu ainavu, kur garajā zālē bija kāds balts, izplūdis punkts. Šķita, ka sunītis. Vēlējos tur nokļūt, lai pārbaudītu, vai ir tur tas sunītis, vai nav. Piemērs vienkāršs, bet šī fotogrāfija man uzdeva jautājumu.

Ko tu esi novērojusi par cilvēkiem, viņus fotografējot? Kādi viņi ir, kā uzvedās un kā ar viņiem strādāt?
Laba rezultāta pamatā ir uzticēšanās fotogrāfam un vēlme sadarboties. Vīriešiem reizēm ir grūtāk uzticēties un atvērties, bet viņi uztver fotografēšanās procesu mierīgāk un vieglāk. Patīkami ir strādāt ar televīzijas cilvēkiem, jo viņi ir raduši darīt to, ko no viņiem prasa. Savukārt aktieri mēdz būt „cieti rieksti”, jo ārpus skatuves ir diezgan noslēgti un klusi. Jebkurā fotosesijā laiks ir sabiedrotais, jo labākās fotogrāfijas top, kad cilvēks ir atraisījies. Reizēm fotografējamie cilvēki ieiet azartā un beigās ir gatavi uz daudz ko vairāk, nekā sākumā ir domājuši.
Gadās, ka sievietes ir ļoti pārsteigtas, ka var tik labi izskatīties. Maz ir sieviešu, kas pret sevi nebūtu ļoti kritiskas un prasīgas. Ir arī cilvēki, kas dzīvo ilūzijās un nevēlas pieņemt sevi un realitāti. Bet katrā cilvēkā ir kas skaists, ko izceļot, var radīt brīnišķīgus portretus.

Kas varētu būt tava sapņu fotogrāfija, ideālais kadrs?
Tā būtu daudzslāņaina fotogrāfija, kurā stāsts slēpjas aiz stāsta, notverta tādā kustībā un brīdī, kas vairs nekad neatkārtotos. Ar kādu nepareizību īpašu personāžu neiestudētā izpildījumā. Iespējams, viss fotografēšanas process ir kā ideālās fotogrāfijas medības.

 

Aigas darbus, vari apskatīt šeit>>>

Dalīties.

11 komentārs

  1. Man šķiet, ka labam fotogrāfam patiesi ir dota vara parādīt cilvēkam to, kāds viņš un pārliecināt, ka arī viņā ir kas skaists un fotogēnisks.

  2. MsKristiine on

    Aigas darbi un viņa pati kā personība ir iedvesmojoša un mīlestības pilna!<br>Bauda un laime šādu cilvēku satikt!<br>Aiga, lai arvien ir iedvesma un laiks atpūtai sev.

  3. Nevajag aizmirst, ka visas skaistās fotogrāfijas top, pateicoties labam fotoaparātam, nevis fotogrāfam. Šī meitene ir vienkārši ar normālu māksliniecisku izjūtu, nekas īpašs, parasta viduvējība. Atšķirība vien tajā, ka bildē ar labu aparātu, nevis ziepjutrauku.

  4. Apskatījos saslavētās bildes, patiešām nekas īpašs. Daudz lielāki nopelni ir stilistiem, tiem, kas grimē un izvēlas tērpus, foto vidi. Bet meitenei lai veicas un nesakāpj pārāk galvā, tādu kā viņa mums Latvijā daudz.

  5. bildes ir skaistas, ir spēja uzķert labus mirkļus, cilvēku grimases, tur nav istock profesionālās visiem-pārdodamās bildes, bet fotogrāfijas ar odziņu, manuprāt forši, gribētu pie šīs fotogrāfes uztaisīt kādas fīlinga bildes. <br><br>bet par lielajām mākslas pazinējām – nu nespēsim jau mēs dzīvojot uz šīs pasaules izvairīties no negācijām – vienkārši pasmaidām – kādam bijusi nelāga diena (vai nelāga dzīve) 🙂

Atstāt Ziņu