Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Sieviete ik dienas uzklāj 515 ķīmiskas vielas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mūslaiku sieviete ik dienas “aplaimo” savu ķermeni vidēji ar 515 ķīmiskajām vielām, ko satur sejas un ķermeņa kosmētika, liecina pētījums, ko veicis ekoloģisko dezodorantu ražotāji – uzņēmums Bionsen. Viņi aptaujājuši vairāk kā 2000 britu sievietes.

Lietodamas dažādus sejas un ķermeņa losjonus, smaržas, dezodorantus un citus kosmētikas un parfimērijas rūpniecības izstrādājumus, sievietes, bieži pašas to neapzinoties, uz sava ķermeņa pārnēsā simtiem dažādu ķimikāliju. Dažas no šīm vielām var izrādīties kancerogēnas, vēl citas kairina ādu vai pat var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos.

Mitrinošie losjoni, lūpu krāsas un skropstu tušas mēdz saturēt aptuveni trīsdesmit ķīmiskas vielas, bet smaržas – pat 400, norāda kompānija.

Vairāk nekā trešā daļa no aptaujātajām sievietēm atzinušas, ka neko nezina par savas “dienišķās kosmētikas” svarīgākajām sastāvdaļām, un tikai 9% izpētījušas tās sastāvu pietiekami pamatīgi.

Pāri par 70% aptaujas dalībnieču nav slēpušas, ka viņām īpaši nerūp, cik daudz ķimikāliju viņas ieziež savā ādā. Tikai desmitā daļa atjautāto iepērkoties cenšas izraudzīties kosmētiku pēc iespējas bez sintētiskām sastāvdaļām.

Lai panāktu labāku efektu, daudzos jaunajos “brīnumlīdzekļos” tiek iekļauts aizvien vairāk ķīmisko vielu, un tas var nozīmēt arī lielāku risku.

Bionsen pārstāve Šarlote Smita skaidro, ka sievietes vēl nekad nav pievērsušas tik lielu uzmanību savam tēlam kā šobrīd, un gadu gaitā viņu priekšstati par nepieciešamajām skaistumkopšanas procedūrām kardināli mainījušies no tiem laikiem, kad šai nolūkā pietika vienkārši “nomazgājies un ej”, līdz pašreizējam “skaistuma režīmam”, kas paredz ik dienas klāt uz sejas paštonējošos iedeguma krēmus, lietot mākslīgās skropstas, nagus un matus.

Kā liecina kāds cits nesen veikts pētījums, trešā daļa sieviešu vecumā līdz 25 gadiem regulāri izmanto kosmētikas izstrādājumus, kas paredzēti “dāmām pēc 40”, tādējādi arī pakļaujot savu ādu nevajadzīgām un bieži vien nevēlamām iedarbībām.

Savukārt kāds cits nesen publicēts pētījums rādīja uz bīstamu tendenci, ka sievietes neievēro kosmētikas derīguma termiņus, kas draud ar infekciju risku.

Avoti – reuters.com, tvnet.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu