Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils

Sasodīts! Pasaule Klārksona acīm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Svaiga gaisa malks mūsdienu politkorektajā pasaulē – tikko arī latviešu valodā iznācis populārā britu žurnālista un TV zvaigznes Džeremija Klārksona asprātīgo, ironisko un absolūti politnekorekto eseju krājums “Sasodīts! Pasaule Klārksona acīm”.

Ilggadējais raidījuma TopGear (Latvijas TV demonstrē ar nosaukumu Gāzi grīdā!) runasvīrs dalās gadu gaitā uzkrātajā pieredzē par… gandrīz visu: bērnu audzināšanu, likumiem ASV, Lielbritānijas karalisko ģimeni, alkohola veselīgumu, sportu un sportistiem, mājdzīvniekiem un politiku, stāsta par dažādu valstu apmeklējumiem un roņa līķa likvidācijas iespējām blīvi apdzīvotā vietā. Britu melnais humors tā vislabākajās izpausmēs – tā īsumā varētu raksturot Dž. Klārksona izteikumus. Viņš ir tik atklāts, ka brīžiem šķiet: nu kā gan mūsdienās tā drīkst!
Lasot Klārksona atklāsmes nodaļu pēc nodaļas, skaļi smiekli parasti mijas ar piekrītošiem saucieniem: jā, tā nu tas tiešām ir! Viņa priekšlikumi ceļā uz labāku dzīvi tepat un tagad ir vismaz uzklausāmi, un dalīšanās ar stāstiem par TopGear filmēšanas laikā piedzīvoto atsauks atmiņā labākos no redzētajiem raidījumiem. Kad smieklos aizelsdamies lasīsiet šīs grāmatas fragmentus priekšā tiem cilvēkiem, kas atradīsies tuvumā, esiet piesardzīgs – viņi šo grāmatu jums var atņemt, lai lasītu paši!

Kārļa Dambrāna, blogera un Delfi Tehnika redaktora atsauksme par šo grāmatu: “Klārksons ir īsts mākslinieks. Jokdaris. Īgņa. TV zvaigzne un filozofs. Vislabāk mēs viņu pazīstam no TV ekrāniem, kur viņš parasti ālējas ar autiņiem, taču aiz bravūrīgās fasādes redzams ļoti profesionāls žurnālists. Viņš neko nedara pavirši un jebkurai tēmai pieiet ar pilnu atbildību.
Klārksons prot spēlēties ar lasītāja uztveri. Izpēta, izklāsta, un kā tāds burvju mākslinieks ar veiklu žestu pagriež uzburto ainu kājām gaisā, ļaujot to ieraudzīt no komiskās un ironiskās puses.
Grāmatu iesaku izlasīt visiem, kas grib izbaudīt sviestmaizes izmēra prātojumus par ikdienā piedzīvoto – no cilvēka ar lielāko ego Lielbritānijā. “

“Paģiras ir atgādinājums par jauki pavadītu laiku. Mums jāiemācās tās pieņemt un apskaut.”

“Vīrietis vidēji 394 dienas savā dzīvē pavada, sēžot uz poda. Es to nemaz neuztveru kā izšķiestu laiku.”

“Kāpēc gan lidmašīnās neieviest plauktus ar skaņu izolāciju, kur ievietot zīdaiņus?”

“Roņi ir neticami slikti veidoti. Pat visvieglākais pieskāriens liek viņu miesas gabaliem atdalīties no ķermeņa.”

“Daudzu gadu gaitā esmu turējis, mīlējis un netīši nogalinājis gandrīz vai visus mūsu planētas dzīvnieku pārstāvjus.”

“Esmu vīrietis. Es to zinu, jo man daudz labāk patīk Uma Tūrmane, kas ir sieviete no galvas līdz kājām, nevis Keita Mosa, kuru no aizmugures tikpat labi var noturēt par zēnu.”

 

Grāmatu iesaka žurnāls TopGear Latvija.

Dalīties.

Atstāt Ziņu