Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

‘Sapņu komanda 1935. Laika stāsti’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ālajā 1935. gadā jaunās Latvijas valsts vārds skaļi izskanēja visas Eiropas mērogā, īpaši sporta cienītāju aprindās. Mūsu basketbola izlase kļuva par 1. Eiropas meistarsacīkšu basketbolā uzvarētāju. 2012. gada nogalē uz Latvijas kinoteātru ekrāniem iznāca Aigara Graubas un Andreja Ēķa spēlfilma „Sapņu komanda 1935”, bet gadu vēlāk – Latvijas valsts 95. dzimšanas dienā – to ieraudzīja arī desmitiem tūkstošu televīzijas skatītāju. Mākslas filmā atainots ceļš uz šo izcilo panākumu, kādu mūsu basketbolistiem pēc tam vairs nav izdevies atkārtot.

Viens no filmas veidotājiem un grāmatas autoriem Aigars Grauba atzīst, ka “gatavojoties filmai tiek savākti milzum daudz materiāli – intervijas, fotogrāfijas, dokumenti un citas laikmetu raksturojošas lietas un atmiņas. Taču, filmējot filmu, daudz kas paliek “aiz kadra”.” Tāpēc radās grāmata, kurā ir gan filmas scenārijs, kas atgādina par notikumu secību uz ekrāna, gan stāsti par dzīvi Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados, kas palīdz daudz ko uzzināt par šo laiku. Piemēram, kuras bija iecienītākās kafejnīcas, ko uzskatīja par īstajiem sportistiem, kāda bija iztikšana pilsētā ar aptuveni 200 latu lieliem ikmēneša ienākumiem un, protams, par “sapņu komandas” basketbolistu likteņiem.

Filmā un grāmatā “Sapņu komanda 1935” atainotie notikumi ir svarīgi ne tikai basketbola līdzjutējiem un cilvēkiem, kas pieredzējuši to laiku, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam – lai mēs zinātu un neaizmirstu savus varoņus!

Dalīties.

Atstāt Ziņu