Ārsti aicina atteikties no sāls lietošanas uzturā. Lieliski, tad izmanto to citiem mērķiem! Sāls ir viens no efektīvākajiem, lētākajiem un dabai draudzīgākajiem tīrīšanas līdzekļiem. Ir tik daudz veco labo paņēmienu, kā iztīrīt dažādus traipus un nospodrināt virsmas ar sāls palīdzību, kas noderēja namamātēm vēl pirms Fairy un citu brīnumlīdzekļu parādīšanās.
Ievēro gan, ka tīrot ar sāli, jālieto gumijas cimdi, jo sāls sausina roku ādu!
Sāls ir abrazīvs tīrīšanas līdzeklis ar dezinficējošu iedarbību, tādēļ ar sāli samērcētu suku var tīrīt cepeškrāsns virsmu, katlu dibenus, grila iesmus u.c. metāliskas detaļas un virsmas. Emaljētie trauki iegūs mirdzumu, ja tos mazgāsi ar sālī samitrinātu sūkli.
Taukainas virsmas, piemēram, plīti un izlietni, tīri ar sāls un sodas maisījumu un karstu ūdeni.
Arī izlietņu kanalizācijas caurules var tīrīt ar sāli, ieber sauju sāls un soda sajaukumu caurulē, lej virsū verdošu ūdeni.
Stikla trauki un vāzes mirdz, ja tos noberž ar sālī samērcētu sūkli un tad nomazgā aukstā ūdenī.
Paklājus un mīkstās mēbeles atsvaidzināsi ar rupjās sāls palīdzību. Izkaisi to uz paklāja vai mēbeles auduma, (vari kaisīt arī sodas un sāls sajaukumu) atstāj 15- 25 minūtes un pēc tam uzsūc ar putekļusūcēju. Sāls uzsūv netīrumus un smakas.
Ja uz paklāja vai mīkstās mēbeles traips parādījies tikko, piemēram, izlijusi kafija, vīns utt., nekavējoties uzber sāli, ierīvē audumā. Sāls uzsūks traipu. Pēc tam iztīri to ar ūdeni.
Ja pēc zivs, sīpolu vai ķiploku gatavošanas nazis, koka dēlītis, katls vai panna nelabi ož, noslauki tos ar sālī samērcētu sūkli.
Jaunu pannu pirms lietošanas ieteicams sagatavot šādi: uzkarsē sāli, pēc tam notīra ar eļļu.
Frotē dvieļus, halātus un palagus, paturot pēc mazgāšanas un skalošanas kādu brīdi sālsūdenī, tie kļūst mīksti un pūkaini.
Lai slapja malka ātrāk aizdegtos, nav jāaplaista ar petroleju vai benzīnu, bet tai jāuzkaisa saujiņa rupjās sāls.
.