Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Sāc nedēļu kopā ar Sabīni Rapu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu šīs nedeļas personība ir reklamas aģentūras !MOOZ projektu direktore Sabīne Rapa. Sieviete, kas daudz sasniegusi karjerā, strādā pie lieliem projektiem un tajā pašā laikā spēj gūt prieku no maziem ikdienas niekiem.

Kāda ir tava laba rīta formula?
Veiksmīga formula veidojas, ja viens no saskaitāmiem ir brīvdienas rīts un man nav nekur jāiet līdz kādiem plkst. 12.00.

Parastajās dienās, tas ir piecelties laicīgi, lai ir vismaz divas stundas, ko padzīvoties mājās pirms darba – paēst brokastis, palasīt, saposties, kas patiesībā sākas ar to, ka būtu laicīgi jāaiziet gulēt. Tas gan ir neiespējamā misija, jo man arī vakaros ļoti patīk padzīvoties.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas tevi iedvesmo?
Tie ir cilvēki – personības. Mani ļoti iedvesmo, kādi 3-4 blogi, ko ikdienā lasu. Arī kino un seriāli. Iedvesmo arī mana trīsgadīgā krustmeita, jo viņa vienmēr ir tik priecīga un apmierināta ar dzīvi. Balets – ne tikai iedvesmo, bet sajūsmina. Franču stils, itāļu dzīves vieglums, krievu pašapziņa. Ceļojumi arī vienmēr iedvesmo.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Filma Anna Kareņina. Turklāt, esmu jau nolikusi sev tuvumā un saņēmusies izlasīt arī grāmatu, un es grāmatas lasu ļoti maz.

Astroloģija – noteikti iesaku sastādīt personīgo horoskopu, lai saprastu, ka dažas lietas ir tā, jo zvaigznes tā bija sastājušās dzimšanas brīdī. Tas nenozīmē, ka tas ir zvaigznēs “iecirsts”, visu var mainīt, bet ir vieglāk, ja to zina. Tas ļauj arī saprast, ka viss tāpat pa lielam ir kārtībā.

Mans atklājums ir arī seriāls “Homeland”, ko tagad rāda arī TV3, bet es ap Ziemassvētku laiku noskatījos 2 sezonas 3 dienās.

Vēl jāpiemin zupa Vecrīgas Index Cafe. Līdz šim, man nekad nebija tā, ka gribētos paēst zupu, pārsvarā vienmēr izvēlējos salātus.

Par ko nav vērts uztraukties?
Visi jau saka, ka vispār nav vērts uztraukties, ka tas neko nemaina, bet mēs vienalga uztraucamies. Tas, ka Tu domā, ka nevajadzētu uztraukties īpaši nepalīdz. Es iesaku tā vietā uzreiz ņemt un darīt kaut ko, lai novērstu uztraukuma cēloni. Atrast to un rīkoties.

Bet noteikti nav vērts uztraukties par to, ka citi cilvēki domā un uzskata savādāk kā tu. Agrāk es to uztvēru, gandrīz kā personisku apvainojumu. Jāpieņem, ka mēs esam dažādi, tas padara dzīvi interesantu. Un, pirms vispār uztraukties, der arī padomāt, par ko bija uztraukums pirms gada, vai pat mēneša un, kā tas izskatās no šodienas redzespunkta – visbiežāktas ir neizprotami, vai pat smieklīgi.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…jāizmanto.

Tu esi reklāmas pasaules meitene. Daudziem šī vide liekas sveša, vai nesaprotama. Ko tu varētu pastāstīt par jomu, kurā darbojies, kāda tā ir?
Tā ir ļoti dinamiska un stresaina. Ļoti subjektīva vide. Ir tiešām ļoti jāpatīk reklāmas un komunikācijas pasaulei, lai tajā izturētu un ko sasniegtu. Man patīk, jo es varu, piemēram, aizbraukt uz reklāmas festivālu un trīs dienas no rīta līdz vakaram sēdēt lekcijās un semināros un ar interesi klausīties. Jāgrib iedziļināties tajā, kā lietas, uzņēmumi, idejas runā ar sabiedrību un indivīdiem, kā mainās sabiedrība, kā mainās veids, kā mēs komunicējam. Joma ir bezgala interesanta, jautra, pārsteidzoša, ironiska un ir daudz un dažādas lietas, ko tajā var darīt.

Vai reklāma ir vide, kurā vairāk darbojas vīrieši un kā tajā jūtas sieviete? Tāpat/savādāk, ir vieglāk/grūtāk?
Grūti atbildēt, jo es īsti nezinu, kā jūtas tie vīrieši. Es jūtos noderīgi. Un ir tā, ka radošajās reklāmas aģentūrās noteikti ir vairāk džeku, bet uzņēmumu mārketinga nodaļas ir pilnas ar meitenēm, tā, ka ir līdzsvars, es jūtos komfortabli. Esmu arī rakstīju par to sieviešu vīriešu lietu savā blogā.

Kas ir tavi sievišķīgie prieki un tava laime? Kā tu mīli atpūsties?
Uzskatu, ka nav tāda lielā laime. Nu varbūt, kādam, kas laimē to miljonu loterijā. Man ir ikdiena, kurā ir prieks un laime, vai arī nē – citas dienas ir, citas nav.

Bet, runājot pragmatiski, man šobrīd prieku rada tas, ka mācos spēlēt tenisu, ka esmu sarunājusi ar sevi iet uz jogu trīs, nevis vienu reizi nedēļā, kā agrāk. Ka saņemos un uzrakstu kaut ko blogā, un cilvēki lasa un viņiem patīk. Vēl es eju vannā. Man patīk žurnāli – sieviešu, dzīvesstila, arī vīriešu un interjera, un dažādās valodās. Labs vīns, kafija, aiziet skaisti paēst. Tādas parastās lietiņas.

Tā pa īstam es atpūšos, kad esmu viena, tostarp eju uz kino, dzeru kafiju ar končiņām un skatos iedvesmojošas filmas. Man nekad nav tā, ka garlaicīgi vai nav ko darīt. Tikai nevajag pārprast, man arī ļoti patīk un interesē satikt cilvēkus, bet tā nav atpūta – tad es koncentrējos, es veltu visu savu uzmanību, enerģiju citiem.

Dalīties.

Atstāt Ziņu