Vārda dienu svin: Arnolds, Emanuels

Sāc nedēļu kopā ar Linardu Libertu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iņš ir īsts dabas bērns, kurš lielāko daļu sava laika, pavada svaigā gaisā, pie bērziem… Šis ir bērzu sulu laiks un viņš zina, ka vislabāk tās dzert uzreiz, pēc iegūšanas. Tas ir viņš – Linards Liberts, kas savās mājās Ikšķilē ne tikai lielā daudzumā dzer bērzu sulas, bet māk pagatavot arī bērzu limonādi, sīrupu, vīnu un putojošo vīnu.

 

Kāda ir Tava laba rīta formula?
Patiesībā, man nav kādu īpašu un speciālu rīta rituālu, lai rīts būtu izdevies. Viss ir pakārtots bērniem. Jāceļas agri, jāuztaisa brokastis…un tad jau diena var sākties. Tas ir forši, ka sanāk celties agri, jo diena uzreiz ir garāka un var padarīt daudz vairāk. Droši vien, ja nebūtu bērnu, gulētu ilgāk un tad dienas aktīvākā daļa tiktu nogulēta.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Visvairāk jau daba – saule, lietus, vējš un svaigs gaiss. Vēl, iedvesmo cilvēki, kas aizraujas ar to, ko dara, kas arī mani pozitīvi ietekmē. Aktīvi cilvēki, kas vienmēr pilni idejām.


Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Tas, ko pats atklāju un iesaku arī citiem – ķert īsto mirkli dabā! Lai gan šogad viss it kā ir ar novirzi, ziema nebeidzās un pavasaris kavējas, nav ko skumt. Tajā jāskatās ar pozitīvu skatu un citu nozīmi. Mēs, piemēram, vēl nesen ar ģimeni slēpojām. Un tas ir skaisti, slēpot tepat Latvijā, kad gaiss jau ir silts, spīd saule… Tā ir iespēja lēnām izbaudīt katra gadalaika pāreju un atrast tajā ko jaunu, par ko priecāties.

Par ko nav vērts uztraukties?
Nu pa lielam, protams, ne par ko nav jāsatraucas. Vai man tas izdodas? Patiesībā, domāju, ka jā. Ja ir kāds satraukums, tad tas vairāk ir patīkams satraukums, kas dzen uz priekšu un motivē jauniem darbiem. Nevajag uztraukties par lietām, ko pats nekā nevari ietekmēt.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir …
… skaista! Tieši tik īsi un konkrēti.

Kā tu „satikies” ar bērziem?
Ir cilvēki, kam ir palaimējies atrast savu aicinājumu dzīvē un es esmu viens no tiem. Nav tā, ka es speciāli uz to gāju un jau sen zināju, ka ko tādu darīšu. Vienkārši viens notikums aizved pie cita, un tā tas notiek, kamēr atrodi savu īsto vietu. Vienmēr, ejot pa ceļu tu nonāksi kādā galamērķī, bet uzsākot šo ceļu, tu jau nezini – kur tas būs.
Nezinu, vai es atradu bērzus, vai bērzi atrada mani, bet tam jau arī nav nozīmes, galvenais, ka esam satikušies.

Kas mums būtu jāzina par bērzu sulām? Kāpēc tās mums ir tik labas?
Vislabāk bērzu sulas dzert maksimāli svaigas un daudz, jo tad tajās ir maksimālais spēks un enerģija. Bērzu sulas ļauj „atdzimt”, tās attīra un atmodina organismu pēc ziemas miega. Ideālā variantā, sulu vislabāk dzert turpat pie koka, tikko iegūtu. Saprotu, ka ne vienmēr un visi tā var, tāpēc sulas pērkam.

Ko vēl var pagatavot no bērza?
Bērzu sulu var izmantot tējām, zupām, var sasaldēt ledus gabaliņos un katru rītu ar to notīrīt seju.
Produkti, ko mēs gatavojam ir – sīrups, limonāde, vīns un putojošais vīns. Man pašam vislabāk patīk bērzu putojošais vīns. Tad kad ir īpašas svētku reizes un gribas to nosvinēt, tad tas ir dzēriens, kas būs tieši laikā, vismaz man patīk.

Skaidrs, kad pienāk pavasaris – tev ir bērzi. Bet kas ir tavas sirdslietas un aizraušanās citā laikā?
Man laimi dara tas, ka darbs, ko daru, ir arī mans hobijs. Līdz ar to, man nav jāmeklē kādi hobiji un aizraušanās, ko darīt ārpus darba, kur aizmirsties un no visa aizbēgt. Mans darba laiks ir lielākā bauda un labākais laika pavadīšanas veids.
Iedvesmo, ceļošana, tas gan patīk. Un, nav pat svarīgi – uz kurieni. Aizraujošs ir pats process.

Dalīties.

Atstāt Ziņu