Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

Sāc nedēļu kopā ar Agnesi Zeltiņu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jauna nedēļa un jauna personība, no kā iedvesmoties. Agnese Zeltiņa šobrīd dzīvo Milānā un strādā QVC Italia, un arī kā žurnāliste žurnālā ‘OK!’ Latvijā. Viņa ir divu bērnu mamma un Mīlas Jasmīnas vecmāmiņa. Kā pati saka – „40gadniece pašā krīzes plaukumā” 🙂 Laimīga.

 

Kāda ir Tava laba rīta formula?
Tas ir garš rīts, kad nav nekur jāskrien un jāsteidzas. Tieši tāpēc man patīk piecelties agri un lēnām sākt savu rītu. Tukšā dūšā, jau vairāk kā 10 gadus, izdzeru glāzi karsta ūdens ar citrona sulu un medu. Tas attīra aknas un ļoti labi veicina organisma atmošanos. Tad mate tēja vai kafija ar pienu. Pēc tam sevi cenšos disciplinēt un, neizlaižot ne dienu, izpildīt 5 tibetiešus – Tibetas mūku raitas visu čakru atvēršanai, jaunībai un veselībai. Tad kontrastduša un nesteidzīgas brokastis.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Mani iedvesmo griezti ziedi un dekoratīvie augi, aromātiskas sveces un manu mīļo fotogrāfijas, kas vienmēr ir man apkārt, lai kur es būtu. Arī dzīvoklis, kurā dzīvoju Milānā mani iedvesmo un iepriecina, jo tajā jūtos neizsakāmi labi. Un protams, cilvēki. Es ļoti mīlu cilvēkus, lai kādi tie arī būtu. Sarunas ar gaišiem un viediem cilvēkiem mani dara laimīgu un piepildītu.


Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Tā ir chillout mūzika un interneta radio – sky.fm. Vēl mani, labā nozīmē satrieca Erharta Tolles grāmata “Tagadnes spēks”. Es pati brīnos, kā agrāk varēju dzīvot bez tās, jo grāmata ir izdota jau pasen.

Ja runājam par vietām, tad Latvijā tās ir Sigulda un jūra pie Veczemju klintīm, Itālijā – Komo ezers, pie tam, nesezonā, ar miglu, vēsumu un mitrumu.

Man ir savi rituāli, viens no tiem, ceturtdienu rītos doties uz augļu un dārzeņu tirdziņu iepirkties un runāt ar cilvēkiem. Pirms tam, savā bārā pie mājas izdzeru marokīno un apēdu vienu kruasānu. Man patīk vērot cilvēkus. Tāpat, piektdienu rīti ar latviešu draudzenēm pie manis mājās. Mēs dzeram kafiju, klausāmies dzeju un stāstam par to, kas mums svarīgs.

Par ko nav vērts uztraukties?
Ka paliekam vecākas, ka mūsu sejas un ķermeņi mainās un, ka mūs spēj satraukt un pārsteigt arvien mazāk lietu, cilvēku un notikumu, bet tas, kas mūs skar, mūs sit un lauž daudz sāpīgāk kā agrāk.

Par to, ka mēs neesam perfektas un pilnīgas, vispār…ne par ko nevajag uztraukties! Par naudu un redzamiem panākumiem jau nu vismazāk:)!

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…okeāns, kas ir pilns dzīves, viļņu, briesmu un skaistuma. Tajā var noslīkt un tajā var pazust. Bet tajā var atrast kuģus, kas iznes jaunos horizontos, brīnumskaistas zivis, kas peld visdažādākajos dziļumos un ārkārtīgi skaistus un dziedinošus augus, kas dziedina un baro.

Okeāns nekad neapstājas, tas rada jaunas dzīvības, tajā atspīd saule un tas ir visskaistākais ūdens pasaulē.

Ko tev par dzīvi, sevi, vīriešiem ir iemācījusi Itālija?
Dzīvi vajag uztvert VIEGLI. To ir neizsakāmi grūti izdarīt, bet tas ir jādara, jo Dievam patīk, ka mēs rotaļājamies. Es skatos kā itāļi svin dzīvi un sev saku, ka nav jāsteidzas… Pēc Maskavas un Amerikas “žurku skrējiena” es te mācos mieru un prieku par sīkām lietām. Es par sevi katru dienu atklāju ko jaunu. Un vēlreiz pārliecinos, ka prāts mūs nogalina, jāklausa tikai sirdij, tā nu tas ir.
Par vīriešiem Itālijā iemācījos to, ka viņiem dažkārt vairāk kā mums nepieciešama mīlestība, mīļums un maigums.

Ar ko tu šobrīd aizvieto skatuvi, un, vai to vispār ar kaut ko var aizvietot?
Nevar. Tāpat kā nevar aizvietot mīlestību… Bet mani mīl un tāpēc skatuves trūkums tā nesāp.

Kāds būtu tavs ieteikums kā vislabāk ‘nosvinēt dzīvi’?
Piedot sev visu un par visu. Saņemt drosmi un teikt svarīgus vārdus saviem mīļajiem un tuvajiem. Palikt brīvai – bez bailēm, šaubām. Nekrist izmisumā, ja liekas, ka dzīve iet tukšgaitā vai vispār apstājusies. Saprast, katra mirkļa skaistumu. Zināt, ka esi svarīga šai pasaulei kā dvēsele. Un no sirds uzticēties DZĪVEI.

Dalīties.

9 komentāru

  1. Vienmēr esmu apbrīnojusi šo sievieti! Manuprāt, viņa ir tik sievišķīga, patiesa un ļoti patīk, ka nemitīgi meklē ceļu, lai dzīvotu saskaņā ar sevi! Skatoties uz viņu, jāsaka – ir uz ko tiekties:)

  2. Vislabāk meklēt youtube, tur visu parāda un arī izstāsta.Un vienmēr ir kāds, ar ko darīt kopā, lai būtu priecīgāk:)!

Atstāt Ziņu