Vārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Rudens ieskaņai lasām stāstu krājumu ‘Vasarnīca, vēlāk’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Septembrī SievietesPasaule sāka realizēt virtuālo pasaules apceļošanu, kuras ietvaros vēlamies gan pašas, gan arī jums visām dot iesēju iepazīt tuvāk dažādas pasaules valstis un kultūras. Septembrī iepazinām Meksiku, taču oktobrī pievērsīsimies mums daudz tuvākai un zināmākai valstij – Vācijai. Tāpēc arī grāmatu klubiņā nolēmām palasīt kaut ko no mūsdienu vācu literatūras.

Izvēle krita par labu rakstnieces un žurnālistes Judītes Hermanes pirmajam stāstu krājumam “Vasarnīca, vēlāk”, kas pie lasītājiem nonāca 2000.gadā un ir jau iekarojis lasītāju sirdis ne vien Vācijā, bet arī citviet pasaulē. Grāmata latviešu valodā ir izdota 2004.gadā.

***
Divas sievietes uz salas spēlē spēli “Iztēlojies dzīvi”. Pirmizrādes svinības gluži negaidīti beidzas režisora dzīvoklī, rītam austot. Kādu vīrieti vasarnīcā pie Oderas apciemo vēstnese no pagātnes, ko viņš vairs nevēlas atcerēties. Vecs vīrs lētā Ņujorkas viesnīcā iepazīstas ar jauniņu ceļotāju. Hermanes stāstu varoņi inscenē savu dzīvi un kļūst par tās skatītājiem. Viņu domas allaž riņķo ap mīlestību un iznīcību, viņi baidās no savas nedzīvotās dzīves un jūt, ka laiks ir aiztraucies viņiem garām, ka viņi dzīvo iztēlē un pagātnē, nevis tagadnē. Judītes Hermanes prasme notvert vissmalkākās nianses un radīt spilgtu, intensīvu noskaņu padara viņas stāstus neaizmirstamus.Grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē” tiekas reizi mēnesī, kad pie tējas tases vai vīna glāzes, dalamies iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Ja arī Tu mīli lasīt un gribi pievienoties mūsu grupiņai, piesakies, rakstot uz sp@sievietespasaule.lv! Ja nevari pievienoties klātienē, seko līdzi virtuāli, jo par klubiņa aktualitātēm rakstām sadaļā „Grāmatu klubiņš Ar grāmatu azotē“!

Dalīties.

Atstāt Ziņu