Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

Rotaslietu glabāšana un kopšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ķiet, rotu sievietēm nekad nevar būt par daudz. Tomēr visas reizē jau nevaram nēsāt, tāpēc rūpīgi jāpiedomā, kur un kā tās uzglabājam un kā kopjam savus dārgumus. Juvelierizstrādājumi laika periodā kļūst nespodri, atkarībā no to nēsāšanas paraduma un katra cilvēka individualitātes. Rotas ir jākopj kā jebkura cita lieta, jo sevišķi sudrablietas.

Dārglietu uzglabāšana
Lielākajai daļai no mums ir ieradums salikt visus mūsu juvelierizstrādājumus kastēs vai maisiņos un uzglabāt visu vienkopus. Nedari tā!

Kad visas tavas rotaslietas ir kopā, iespējams, ka kāds smagāks akmens berzējas pret otru un sagrauj vieglāko materiālu, piemēram, pērles.
Un, protams, metāls skrāpējas pret metālu un var atstāt švīkas.

Risinājums:
Vislabāk katru rotaslietu glabāt savā auduma maisiņā vai atsevišķos nodalījumos.

Neliec vienkopus visas savas ķēdītes, jo noteikti radīsies juceklis. Bieži vien sapiņķerēšanās rezultātā kāda ķēdīte pat salokās un deformējas un tad būs jāiet pie meistara to labot.

Spīduma saglabāšana
Ar laiku visi juvelierizstrādājumi zaudē savu dzirksti. Tas tikai liecina, ka ikdienas apģērbā ir daudz naftas un netīrumu, kas ar laiku liek tavām rotām tā izskatīties.

Risinājums:
1. Izmanto tīru un sausu drānu, lai noslaucītu savus juvelierizstrādājumus pirms uzvilkšanas.
2. Netīrumus, kas iestrēguši kādās rotas šķirbās un ņieburos, visērtāk iztīrīt ar mīkstu zobubirsti un siltu ziepjūdeni.
3. Karstam ūdenim piejauc šķidrās ziepes un nedaudz ožamā spirta. Uz 200 gramiem šķidruma nepieciešami tikai 5 grami šīs vielas. Mērc tīrāmās rotas sārmā un ar zobu birsti nomazgā.
4. Rotu tīrīšanai noder arī zobupasta.
5. Uz amonjaku balstīti rotaslietu tīrīšanas līdzekļi ir droši un viegli izmantojami. Turi pa gabalu tīrīšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir hlora balinātājs, hlors bojā tavas zelta un sudraba rotaslietas.
6. Izvairies no pērļu saskares ar kosmētiku, matu laku vai smaržām. Liec rotaslietas pēdējās, pēc sejas kosmētikas un matu sakārtojuma procedūrām. Perlamutra  mirdzumam var nodarīt kaitējumu arī sviedri. Lai to novērstu, pirms ievietošanas dārglietu lādītē, uzmanīgi noslauki pērles ar mīkstu kokvilnas drāniņu.

Profesionāla tīrīšana
Ja tev ir kādas īpašākas, dārgākas un trauslākas rotaslietas, vari reizi gadā tās aiznest parādīt juvelierim.

Ko darīt un nedarīt

1. Noņem visas savas rotaslietas, pirms dodies peldēties. Ūdenī esošais hlors nāks tikai par sliktu tavām rotām, ja ne uzreiz, tad ilgtermiņā noteikti.

2. Gredzeni un aproces ir ļoti jutīgi pret bojājumiem un netīrumiem. Tāpēc ņem tos vienmēr nost, kad veic mājas tīrīšanu vai nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm.

3. Izņem auskarus pirms ej gulēt. Tas varbūt nepalīdzēs tavām rotaslietām, bet pasargās tavu ausu caurumus no izstaipīšanās.

4. Nekad nemet rotaslietas tā vienkārši rokassomā. Glabā tās atsevišķos maisiņos.

5. Neturi gredzenus un ķēdītes vannasistabā.

6. Smaržām ir tendence padarīt tavus zelta juvelierizstrādājumus melnus! Tātad iesmaržojies, ļauj smaržām nožūt un tikai tad izrotā sevi.

Dalīties.

Atstāt Ziņu