Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Rīga dimd! Rīga dimd! Kas to Rīgu dimdināja?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai Tu zini, kas agrāk atradies Rīgas vietā? Un to, kā vācu bīskaps Alberts ticis pie zemes Rīgas celšanai? Kur Rīgā bijis pārmācību nams, kurā rīdzinieki pāraudzinājuši ne tikai dienderus un dažādus sīkus noziedzniekus, bet arī nepaklausīgus kalpotājus un augstdzimušas preilenes, kas smādējušas vecāku izvēlēto līgavaini. Kā bagātais latviešu izcelsmes lieltirgotājs Plūme ķircinājis Lielas Ģildes dalībniekus? Ko nozīmē tas, ka Doma baznīcas gailis rāda melno sānu? Kāpēc bīskapa Alberta pēctecim izdevās pabeigt Rīgas Domu ļoti ātri? Kur mitis Rīgas romantiskākais bende? Kas ir horor vacui? Kur Rīgā var sastapt sfinksu?

Vai Tu zini? Jautrus, nopietnus, nežēlīgus, romantiskus stāstus un leģendas par Rīgu. Rīga ir daudzu tūristu iecienīts galamērķis. Jūgendstils, Vecrīga ar saviem nostāstiem, jaunais centrs, Pārdaugava. Rīgai ir ar ko lepoties un rādīt. Diemžēl paši rīdzinieki bieži zina tikai pašus populārākos nostāstus. Es reiz ķēros pie Rīgas iepazīšanas, un atzīstos, biju ļoti alojusies, uzskatot, ka pazīstu Rīgu. Izrādās, zināju labi ja ceturto daļu no tā, ko Rīga sevī slēpj.

Domāju daudzi nezina, ka jau kopš 1980. gada 21. februāra Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā Tūristu Gidu diena. Jau 11. gadu Latvijas Profesionālā Gidu Asociācija organizē bezmaksas ekskursijas pa Rīgu. Manuprāt, tā ir lieliska iespēja ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim, lielam vai mazam, nemaksājot ne santīmu, iepazīt savu pilsētu un aktīvi pavadīt nedēļas nogali, jo organizatori ir padomājuši par zinātkārajiem, un ekskursijas notiek tuvākajā sestdienā. Šogad 23. februārī. Tāpat ir padomāts gan par tiem, kas brīvdienās mostas agrāk, gan par tiem, kas mīl gulēt ilgāk. Ekskursiju sākums pie Pulvertorņa plkst. 11.00 un 13.00. Interesentiem būs iespējams piedalīties ekskursijās profesionālu tūristu gidu pavadībā ne tikai pa Vecrīgu, Bulvāru loku un Jūgendstilu, bet arī neparastākos maršrutos. Ekskursijas notiks dažādās valodās. Tiem, kas vēlēsies atsvaidzināt savas valodu zināšanas, varēs izvēlēties gidu, kurš ekskursiju vadīs krievu, vācu vai angļu valodā.

Ieteikums!!! Uz ekskursijām ierasties 15 minūtes pirms sākuma. Tas ļaus mierīgi bez steigas izvēlēties maršrutu, kuru vēlies iepazīt, un nobriest pastaigai svaigā gaisā.

Pa ceļam varbūt ieraudzīsi kādu līdz šim nepamanītu, kafejnīcu vai ēstuvi, kur pēc tam, kad būsi izlocījis kājas, varēsi pamieloties ar gardu kūkas gabalu vai papusdienot omulīgā gaisotnē.

Dalīties.

Atstāt Ziņu