Vārda dienu svin: Zenta, Dzelde, Zelda

Rīgā atklāta izstāde Zvaigžņu tērpi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

22. jūnijā Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) tika atklāta izstāde Zvaigžņu tērpi, kas veltīta dažādu žanru Latvijas dziedātāju skatuves tērpiem kā vērtīgām liecībām par laikmetu, dziedātāja personību, konkrētu tērpa valkāšanas epizodi, koncerttērpu tradīciju Latvijā. Izstāde būs atvērta vasaras sezonā – no 22. jūnija līdz 18. septembrim.

Ekspozīcijas materiāls aptver laika posmu no 20. gs. 20. gadiem, kad aizsākās operdziedātāju Mildas Brehmanes-Štengeles un Alīdas Vānes karjera, līdz pat 21. gs. sākumam, kad turpina koncertēt tādas leģendāras skatuves personības kā Margarita Vilcāne un Viktors Lapčenoks, un sevi piesaka jauna populāru dziedātāju paaudze, kā Amber, LieneCandy un Aisha.

Īpaša vieta izstādē būs ierādīta sieviešu skatuves tērpiem, kas demonstrē, ka skaistuma etalons tāpat kā dažādi greznuma atribūti laika gaitā mainās, taču majestātiskāko koncerttērpu tendences ir daudz nemainīgākas nekā ikdienas apģērbu mode. Arī šķietami mazāk spilgtā un krāšņā vīriešu mode tomēr ļauj mākslinieku personībām izpausties interesantās detaļās. Ja izstādes veidotājiem būtu jāatbild uz jautājumu, kas vieno kontrtenoru Sergeju Jēgeru un estrādes dziedātāju Normundu Rutuli, atbilde būtu: sarkanā krāsa.

Skatītāju interesi noteikti piesaistīs Marijas Naumovas slavenais Eirovīzijas tērps, Ellas šokējošās mežģīnes un Intara Busuļa pirmais skatuves tērps, kas īpaši šūdināts Talsu modes salonā. Gremdēties nostalģiskās atmiņās rosinās Igo ādas jaka vai Lorijas Vudas puķainā Atmodas laika kleitiņa.

Īpaša izstādes tēma ir arī modes mākslinieku un dziedātāju sadarbība. Izstādē redzami tērpi, kurus veidojuši tādi mākslinieki kā Elita Patmalniece, Beatrise Dunska, Odeta Birmane, Līga Banga, Jurijs Kupiansky. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu