Vārda dienu svin: Elma, Menarda, Elna

Relaksējies atbilstoši austrumu pirts rituāliem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iedomājies – pēc garas darba dienas, aizver aiz sevis vannas istabas durvis, lai, sveču gaismas apspīdēta laiski ieslīgtu karstā un aromātiskā vannā…

To, ka vannošanās sniedz baudījumu ne tikai ķermenim, bet attīra arī prātu un nomierina dvēseli, zināja jau senajos laikos – latvieši izsenis novērtējuši pēršanos pirtī, slavenas ir Kleopatras piena vannas un Senās Romas termas. Savukārt Turcijā, Marokā un citās Tuvo Austrumu valstīs līdz pat mūsdienām saglabājušās un tiek koptas īpašas pirts – hamama tradīcijas.

Hamama rituāls parasti sastāv no trīs daļām – pirmajā tiek izmantots karsts ūdens, ar ko viscaur aplejoties tiek izsviedrēti toksīni, ķermenis uzkarst un ādas poras atveras, sagatavojoties nākamajiem posmiem. Pēc ūdens procedūras seko ķermeņa attīrīšana, to viscaur norīvējot ar speciālu cimdu, neizmantojot ziepes vai citas attīrošas vielas. Ādu berž, kamēr no tās atdalās atmirušās šūnas un netīrumi saveļas mazās bumbiņās, to dara rūpīgi un neizlaižot ne centimetru, āda kļūst maiga un apbrīnojami tīra. Tikai trešajā posmā tiek izmantotas ziepes – absolūti dabīgas, bagātinātas ar olīveļļu, medu un augu ēteriskajām eļļām, tās tiek gatavotas pēc paaudzēs pārbaudītām receptēm, izmantojot rūpīgi glabātus noslēpumus. Katra ziepju sastāvdaļa tikusi rūpīgi izvēlēta, balstoties uz ārstnieciskajām vai labsajūtu uzlabojošajām īpašībām. Pēc ziepēšanās seko noskalošanās, relaksējoša masāža, izmantojot dabīgas masāžas eļļas, vaksācija un arī patenkošana. Jo sievietes Tuvajos Austrumos jau izsenis izmantojušas hamamu ne tikai ķermeņa attīrīšanai un skaistumkopšanas procedūrām, bet arī lai izietu ārpus ierastās mājas vides, papļāpātu, apmainītos svaigākajiem jaunumiem. Hamamā tiek nolūkotas sievas dēliem, kalti saprecināšanas plāni.

Atstājot aiz sevis ikdienas rūpes, steigu un drēgno laiku, varam izbaudīt hamama skaistumkopšanas procedūras savās mājas, jo tagad arī Latvijā pieejamas Libānā gatavotās ziepes un ķermeņa skrubji-balzami.

 

Interneta lapā www.june.lv Arlete Berberi, dzīvesgudrā uzņēmuma “Feniqia” izveidotāja, laipni dalās ar padomiem, kā rūpeties par sevi, izmantojot austrumu sen pārbaudītās tradīcijas. Intervijā (LASI ŠEIT) viņa aizraujoši stāsta par to, kā šīs ziepes radušās, kāpēc ir īpašas, kad šodien tirgū ir tik liela ziepju daudzveidība un kas ir viņas pašas mīļākais skaistumkopšanas līdzeklis.

Dalīties.

Atstāt Ziņu