Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Rehabilitācijas nometne ‘Spēka avots’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnes „Spēka avots” – tā ir iespēja tiem, kas pārdzīvojuši vēzi, rast sevī spēku un atgūt apziņu, ka dzīve turpinās. Tāpēc onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” aicina ikvienu, kas reiz saņēmis diagnozi „ļaundabīgs audzējs”, pieteikties uz kādu no divām „Spēka avots” nometnēm, kas notiks šī gada jūlijā. Nometnes paredzētas šādos datumos: no 1. – 6.jūlijam un no 22. – 27.jūlijam. Nometnes notiks viesu namā „Bille”, Amatas novadā, Drabešu pagastā.

Onkoloģiskā saslimšana ir liels pārdzīvojums gan pašam pacientam, gan viņa tuviniekiem. Ārstēšanās ir fiziski un emocionāli smaga, pēc slimības ir nepieciešamas saprast, kā dzīvot tālāk un kā atgriezties sociālajā dzīvē – tāpēc rehabilitācijai ir milzīga nozīme. Kā mums ir atzinuši iepriekšējo gadu nometņu dalībnieki, tad pats svarīgākais ir saprast, ka „esam normāli cilvēki, un mūsu dzīve noteikti nav beigusies,” teic onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” valdes locekle Daina Mezīte.

„Dzīvības koks” jau ceturto gadu organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes, kuru mērķis ir palīdzēt cilvēkiem pēc ārstēšanās atsākt normālu dzīves ritmu un atgūt apziņu, ka dzīve turpinās. Ja jums ģimenē, rados, draugos vai kaimiņos ir cilvēks, kam šī informācija varētu noderēt, nododiet šo ziņu viņam. Arī ģimenes ārstus aicinām rehabilitācijas nometnes ieteikt saviem onkoloģiskajiem pacientiem

Nometnēs paredzēti lekciju kursi, mākslas terapijas, darbs grupās, speciālistu konsultācijas, uztura mācība, aktīva dzīvesveida nodarbības un citi pasākumi.

Lai pieteiktos kādai no šīs vasaras nometnēm „Spēka avots”, ir jāuzraksta motivācijas vēstule, kurā jāpaskaidro, kāpēc vēlaties piedalīties nometnē, kā arī nedaudz jāpastāsta par savu līdzšinējo pieredzi un jāatklāj, ko vēlētos tajā iegūt un ko varētu iemācīt citiem. Sūtījums jāadresē «Dzīvības koks» Melnsila iela 13-1, Rīga, LV-1046, uz e-pastu: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv vai arī jāpiesakās elektroniski biedrības oficiālajā interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv. Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālruni: 67625339.

„Dzīvības koks” saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, pateicoties kuriem izdevies noorganizēt šo rehabilitācijas nometni – veikalu tīklam „Lindex”, „Fazer maiznīcas”, portālam www.ziedot.lv u.c.

Papildus informācija: Liene Kindzule, „Dzīvības koks” projektu vadītāja, E-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv; Tālr: 67625339, www.dzivibaskoks.lv,

Dalīties.

1 komentārs

  1. Laura Caune on

    Šī nometne tiešām ir spēka avots. Pagājušajā vasarā uz šo nometni devās mana mamma – un viņa atgriezās tikai un vienīgi ar pozitīviem iespaidiem un labākajām atsauksmēm! Vislietderīgākais bija iespēja kontaktēties ar speciālistiem, kuri ieinteresēti palīdz katram nometnes dalībniekam. Piemēram, mamma tikai šajā nometnē, pēc pus gada kopš diagnozes noteikšana, pie onkologa guva 100% skaidrojumu par savu diagnozi un ārstēšanas iespējām.<br>Tā kā savas mammas vārdā noteikti varu ieteikt šo nometni! Tā būs jauki pavadīta nedēļa!

Atstāt Ziņu