„Mani nepaņēma donoros. Esot zems asinsspiediens! Nu, kā tad tā sanācis? Ko diez Siņeļņikovs par to saka? Kā tad man trūkst, ka tik zems tas spiediens?” – atskrējusi pēc izbrīvētā pusdienas laika atpakaļ no Asinsdonoru centra, satraukti mums stāstīja kolēģīte. Jā, daudzi homeopāti, dziednieki un pat ārsti asinis dēvē par mūsu dzīvības spēku, kas atspoguļo mūsu dzīves prieku jeb vienkārši sakot – prieku dzīvot. Savukārt asinsvadi ir tie, kas piegādā šo prieku un spēkus katrai mūsu miesas šūniņai. Kolēģes mudinātas ielūkojāmies, ko tad psihoterapeits un homeopāts Valērijs Siņeļņikovs, kā arī dziedniece Līza Burbo teic par asinsspiediena problēmām.
Pazemināts asinsspiediens jeb hipotonija
“Asinsspiediena pazemināšanās, pat līdz ģībonim, nozīmē, ka jūs zaudējat dzīvības spēku. Ka neticat sev, saviem spēkiem un iespējām. Cenšaties izvairīties no konflikta situācijām, aiziet no atbildības. Tādā gadījumā kļūt neiespējama pilnvērtīga īstenības pārdzīvošana,” skaidro V.Siņeļņikovs.
Ko tad darīt? Homeopāts iesaka cilvēkiem ar pazeminātu asinsspiedienu dzīvot aktīvu dzīvi. Pirmkārt, nospraust sev pilnīgi reālus mērķus, sasniegt tos, drosmīgi pārvarot grūtības: “Nevajag bēgt no dzīves, no konfliktiem. Jebkura ‘slikta’ situācija var kļūt jums par personiskā spēka uzkrāšanas avotu. Noderīgas ir sporta nodarbības, masāža, aktīva atpūta – jebkāda veida darbošanās, kas padarīs dzīvi piesātinātāku.”
Paaugstināts asinsspiediens jeb hipertensija
Dziedniece Līza Burbo norāda, ka šajā gadījumā slimības nosaukums jau paskaidro tās cēloni: slimais izrāda pārāk lielu spiedienu pats uz sevi – dēļ savas pārāk lielās emocionalitātes. Viņš bezgalīgi pārdzīvo vienas un tās pašas situācijas, kuras viņam atgādina senas nesadzijušas emocionālās traumas. Tāpat, viņam ir nosliece dramatizēt situācijas; intensīva prāta darbība piespiež viņu pārdzīvot ļoti daudz dažādas emocijas. Tas ir ļoti jūtīgs cilvēks: viņš grib, lai visi apkārtējie ir laimīgi, un uzveļ sev pārāk lielu smagumu, paaugstina spiedienu, cenšoties sasniegt šo mērķi.
L.Burbo cilvēkiem, kas cieš no augsta asinsspiediena iesaka sekojošo: “Tev nav jāuzskata, ka tava misija uz šīs planētas – ir padarīt laimīgus visus, kurus tu mīli. Tas nenozīmē, ka tev vispār jāaizmirst par viņiem un neizjust nekādu atbildību, vienkārši tev nedaudz jāizmaina sava izpratne vārdam “atbildība” . Tas tevi atbrīvos no nevajadzīga saspringuma, kas tev traucē dzīvot šeit un tagad un priecāties par dzīvi.”
Savukārt V.Siņeļņikovs ievērojis, ka no augsta asinsspiediena visbiežāk cieš vīrieši, jo viņi ir pieraduši apspiest savas patiesās jūtas. Aiz ārējā nesatricināmā miera slēpjas agresīvas domas. Tās izdara iekšēju spiedienu. Viņš norāda: „Reāli mainīt situāciju ir iespējams, un tikai tādā gadījumā, ja jūs sāksiet mainīt sevi pašu”
Avoti:
Valērijs Siņeļņikovs ‘Izproti savu slimību’
Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!»