Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Recenzija grāmatai ‘Sliktie samarieši’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šī noteikti ir grāmata, kuru lasīju visilgāk. Pie tās nevar piesēsties uz pāris minūtēm pirms gulēt iešanas. Tā ir jālasa iedziļinoties katrā vārdā. Bet grāmata pārsteidza jau ar pirmajām lappusēm. Tās autors uzrakstījis ievadu īpaši Latvijas lasītājiem. Līdz ar to grāmata manās acīs kļuva vēl interesantāka. Šis noteikti nav kārtējais romāns, bet nopietna, ekonomiska un politiska grāmata ar pamatotu tās apakšvirsrakstu, kas izsaka grāmatas būtību – bagāto valstu netīrās sirdsapziņas noslēpumi.

Sākot lasīt nākas ieskatīties arī svešvārdu vārdnīcā, lai precīzi iztulkotu ekonomiskos un politiskos terminus labākai sapratnei. Autors grāmatā stāsta par ekonomiskajām teorijām, vēstures un mūsdienas liecībām, turklāt lielu daļu vispārpieņemto uzskatu apgriež ar kājām gaisā. Autors apstiprina un izskaidro domu, ka Starptautiskais Valūtas fonds un Pasaules banka nav tikai labdari, kuru mērķis ir mūsu zemes labklājība. Autors norāda uz valstu ar spēcīgu ekonomiku dubulto morāli, nestāstot attīstības valstīm attīstības ceļu, ko pašas gājušas, bet “iepotējot” attīstības stratēģiju, kas patiesībā palēlina to attīstību.

Cilvēkiem ar zināšanām ekonomikā, politikā, starptautiskajās attiecībās, globalizācijas vēsturē un līdzīgās tēmās grāmata būs vēl viens skatījums uz situāciju, bagāts ar faktiem un datiem (atsauces, piezīmes un izmantoto avotu saraksts ir 50 lpp). Cilvēkiem bez šādām zināšanām grāmata populārzinātniskā veidā izskaidro lietas, kas šobrīd ietekmē arī Latviju un mūsu dzīvi. Tas, iespējams, ļaus labāk izprast dažus valdības lēmumus, vai gluži pretēji, apdomāt šo lēmumu pamatotību.

Grāmatu noteikti ieteiktu izlasīt ikvienam. Tā papildinās jūsu vārdu un zināšanu krājumu. Grāmatu vērtējot 5 punktu sistēmā dodu visus 5. Par īpaši uzrunājošo ievadu, par populārzinātnisko valodu, par cerību labākai nākotnei, par ieteikumiem, par lielo faktu daudzumu, par ieinteresētību.

Dalīties.

Atstāt Ziņu