Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Recenzija grāmatai ‘Lai ko tu domā, domā citādi’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kārtējā pašpalīdzības grāmata. Jā! Taču citādāka, nekā ierastās par 10 veidiem, kā kļūt laimīgai, veiksmīgai, notievēt, noķert īsto un vienīgo. Citādāka, jo aicina palūkoties uz lietām citādāk. Tā ar savu sarkasmu, paradoksiem cenšas sagriezt kājām gaisā to, kā domājam. Tā liek domāt par to, kas ir patentējis tiesības mūsu vietā noteikt to, kas ir pareizi un kas – nē. Vai nav tā, ka jebkurš lēmums ir bijis pareizs, jo tas ir bijis mūsu lēmums, pieņemts noteiktā situācijā, vadoties pēc konkrētiem apstākļiem? Un vai nav tā, ka dažkārt šķietami „nepareizi” lēmumi galu galā izrādās tie veiksmīgākie un pareizākie?

Tieši par to savā grāmatā „Lai ko tu domā, domā citādi” aicina aizdomāties tās autors – britu reklāmas ģēnijs Pols Ardēns. Savu vēlmi mazināt klišejisku domāšanu, viņš cenšas ilustrēt ar stāstiem, par cilvēkiem, kuri savā dzīvē ir uzdrošinājušies nostāties pret ierastajām normām un vispārpieņemtajiem standartiem, rezultātā gūstot fenomenālus panākumus. Virkne piemēru grāmatā ir arī no paša Ardēna privātās dzīves un profesionālās ikdienas, kas prasa meklēt jaunus veidus, kā palūkoties uz ierastām lietām, lai tās nekļūtu garlaicīgas un paredzamas. 

Jūsu ieskatam piedāvāšu tikai pāris kodolīgus domu graudus, kas īso situāciju aprakstos uzrunāja mani:

  • …Rīkošanās saskaņā ar drošu lēmumu ir garlaicīga, iepriekšparedzama un nenoved ne pie kā jauna. Riskantais lēmums liek domāt un reaģēt tā, kā agrāk pat prātā neienāca…
  •  …Ir tradicionāls jeb populārs viedoklis. Ir personiskais viedoklis. Ir vairākuma viedoklis. Ir mazākuma viedoklis. Bet pareiza viedokļa nav. (..) Porgresu jebkurā sfērā virza cilvēki ar mazākuma vai personisko viedokli…
  • …Vairums cilvēku tikai izliekas. Viņu domas ir kādu citu cilvēku domas. Viņu dzīve ir kādu citu cilvēku atdarināšana, un viņu kaislības ir aizgūtas.” /Oskars Vailds/ Tieši tāpēc pasaki, ko domā Tu?

Tas, ko uzreiz gribas uzsvērt, grāmata sagatavota ļoti interesantā, viegli lasāmā formātā. Tajā nav daudz saistīta teksta, drīzāk īsi domu graudi, atmiņu uzplaiksnījumi, visu izsakošas ilustrācijas, kas katra nes galveno vēstījumu, proti, – vienmēr ir iespēja domāt un uz lietām paraudzīties citādi, gūt labumu arī no šķietami sliktiem lēmumiem.

Grāmatu var izlasīt burtiski stundas laikā, bet tās lasīšanu pilnīgi noteikti var izvērst arī ilgākā baudījumā, jo katru situāciju var „izlaist” caur sevi, ieraudzīt savu paredzamo reakciju un iztēloties, kā lietas varētu izvērsties citādi, rīkojoties neordināri. Pilnīgi noteikti šī grāmata var būt labs veids, kā iekustināt savu iesērējušo domāšanu un kļūt radošam ikreiz, kad šķiet, ka nespēj izšķirties par „pareizo” lēmumu vai šķiet, ka esi bezizejā.

Esmu pārliecināta, ka kāda no grāmatā paustajām domām uzrunās jebkuru tās lasītāju, katrā ziņā novēlu pamēģināt izsist no līdzsvara savu ierasto domāšanu un kaut reizi dzīvē izbaudīt labumu, ko spēj dod slikti lēmumi!

Dalīties.

Atstāt Ziņu