Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Pussālīta menca ar jūras veltēm un dārzeņiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai pagatavotu ēdienu, būs nepieciešamas 4 mencu filejas aptuveni 100 g smagas, sāls, olīveļļa un 20 g sviesta. Sezonas dārzeņu pagatavošanai vajadzēs sagādāt 100 g svaigu zirņu, 50 g nomizotu pupu, 4 zaļos sparģeļus, 4 svaigi pagatavotas artišoku pusītes un 12 savvaļas sparģeļus. Jūras velšu pagatavošanai būs nepieciešams 20 cl (1 tase) vistas buljona, 10 cl (1/2 tase) jūras veltes – (gliemeži un gliemenes), kā arī vajadzēs 20 g sviesta un šķipsniņu kurkuma.

Pagatavošana
No sākuma apberzējiet mencu ar sāli un ieveidojiet atpakaļ ledusskapī uz vismaz divām stundām. Sāciet ar dārzeņu vārīšanu, ievietojot visus vienā katlā ar verdošu ūdeni, izņemot savvaļas sparģeļus, kurus pagaidām iemērciet aukstā ūdenī, lai tie saglabājās svaigi un zaļi. Pēc vārīšanas nokāsiet dārzeņus un ievietojiet tos mazā pannā ar nedaudz sviesta. Pēc tam sajauciet vistas buljonu ar jūras veltēm un pievienojiet garšvielas.

Pussālīto mencu cepiet cepeškrāsnī 55  temperatūrā līdz tā paliek gaiši brūna. Pagatavotos dārzeņus uzlieciet mazliet sasildīties, tāpat kā sparģeļus. Pēc tam izvietojiet dārzeņus zupas šķīvī, kurā pēc tam ievietojat mencu kopā ar vistas buljonu. Ēdiena dekorēšanai uzlieciet virsū trīs savvaļas sparģeļus. Pasniedz nekavējoties.

Dalīties.

Atstāt Ziņu