Vārda dienu svin: Mudīte, Vladislavs, Vladislava

Pludmales volejbols – tieši tas, kas vajadzīgs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

īdz ar latviešu sportistu panākumiem, pie mums arvien populārāks kļūst pludmales volejbols. Jūs domāsiet, par kādu gan pludmales volejbolu var runāt, ja klāt rudens? Var, var. Tagad ir iespējas spēlēt uz smilšu laukumiem pat ziemā.Bet kas tad ir tik īpašs pludmales volejbolā? To arī mēģināsim saprast.


Baiba Bukša:

2009.g. iestājās LSPA un atzīta par 2009./2010.ak..g. Starptautisko studentu spēļu perspektīvāko spēlētāju volejbolā.
2010. Izcīnīta 1.vieta Universiādē, atzīta par labāko spēlētāju LSPA komandā 2011./2012.ak.g.
Baiba visus šos gadus ir bijusi LSPA sieviešu volejbola komandas dalībniece un pamatsastāva spēlētāja. Pēdējā studiju gadā ir komandas kapteine, kura apliecinājusi sevi gan kā laba komandas līdere un organizētāja.

 

Ar ko pludmales volejbols atšķiras no zāles volejblola?
Jo biežāk es spēlēju pludmales volejbolu, jo vairāk pārliecinos, ka pludmales un zāles volejbola spēles gaitas ir pilnīgi atškirīgas, Atšķirīgs, manuprāt, ir viss, vieglāk būtu pateikt, kas ir kopīgs, tie ir volejbola pamatelementi – augšēja, apakšējā piespēle, serve un gremde. Kopīga protams ir spēles būtība, bet atšķirīga spēles laikā pielietotā taktika. Atšķirības protams ir arī noteikumos un arī pašos spēlētājos: zālē – 6, pludmalē – 2 un tas nu noteikti ir faktors, kas būtiski ietekmē spēles gaitu un taktiku, kura ir jāpielieto, lai gūtu punktus un uzvaru.

Kādi ieguvumi ir sievietei, ja viņa spēlē pludmales volejbolu?
Nodarbošanās ar fiziskām aktivitātēm ir ieguvums, jebkuram, gan sievietei, gan vīrietim, bet pludmales volejbols, manuprāt, ir gan sports, gan arī lieliska aktīvā atpūta.
Ieguvumi sievietei – laba fiziskā forma un varbūt dažām no mums, arī ieguvums ir – parādīt ne tikai savas prasmes šajā sporta veidā, bet arī atlētisko augumu. No vairuma vīriešu dzimuma parstāvjiem esmu dzirdējusi, ka pludmales volejbols, viņuprāt, ir viens no seksīgākajiem sporta veidiem. Un mēs jau zinām, ka vairumam sieviešu patīk izrādīt savu seksapīlu un just, ka tas tiek novērtēts, tad kāpēc gan nespēlēt volejbolu pludmalē, ja tam ir tik daudz pozitīvu iezīmju.
Iespēja uzturēt labu fizisko formu, labi pavadīt labi laiku, aktīvi atpūsties kopā ar draugiem – tās ir tikai dažas no pozitīvajām lietām, kuras mums sniedz treniņi un volejbols. Domāju, ka man varētu piekrist ikviens sportists. Sportistam treniņu zāle ir kā otras mājas. Sports, tas nav darbs, tas ir dzīvesveids.

Kur Latvijā, arī ziemas laikā var spēlēt pludmales volejbolu?
Patīkami, ka jau vairākus gadus arī Rīgā ir iespeja spēlēt plumales volejbolu, neskatoties uz gadalaiku un laika apstākļiem. To šobrīd nodrošina pludmales sporta centrs BRAZĪLIJA un pludmales volejbola halle BEACH BOX.

 

3 iemesli, kāpēc pludmales volejbols ir labs treniņš tavam ķermenim?

1. Tas dedzina kalorijas
Tā kā tu esi smiltīs un tas apgrūina tavu līdsvaru, tev visu laiku nākas it kā sērfot. Tas liek patērēt daudz vairāk kaloriju, kā zāles volejbols. No visas skriešanas, lēkāšanas un līdzsvara noturēšanas, tu vari zaudēt 484 kalorijas stundā.

2. Tas ir visa ķermeņa treniņš
Spēlējot pludmales volejbolu, tiek izmantota katra ķermeņa daļa. Tu izmanto savas rokas, plecus un krūškurvi, lai veiktu servi. Tu izmanto kājas, lai skrietu un lektu pa smiltīm un, tu izmanto ķermeni, lai noturētu līzsvaru, kamēr to visu dari. Pludmales volejbosl pilnīgi noteikti ir pilna ķermeņa treniņš.

3. Tev nav sajūta, ka tas ir treniņš
Šis laikam ir labākais iemesls. Tu esi tik fokusēta uz spēli un bumbas notveršanu, ka tu pat nedomā un aizmirsti, ka trenējies ikkatru minūti, ko pavadi laukumā. Šī ir spēle ko mierīgi var spēļēt vairāk kā vienu stundu. Un, silts gaiss un smiltis jau galu galā ir arī tas, ar ko mums asociējas vasara un atpūta – pludmales volejbolā tas viss ir.

Dalīties.

Atstāt Ziņu