Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Plāno pārvākties? Padomi mantu pakošanā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pārvākšanās var būt jautrs un aizraujošs piedzīvojums. Bet tas var prasīt arī daudz darba. Šeit ir daži ieteikumi, kas varētu padarīt tavu pārvākšanos mazliet vieglāku.

Pasākumi

Pirms tu pat domā par citu dzīvokli, izej cauri un pārskati visu, kas tev pieder.
Vai tu tiešām vēlēsies lasīt šo grāmatu vēlreiz? Vai tev ir nepieciešamas tik daudzas piemiņas kafijas krūzes? Atbrīvojies no visa, ko tu patiesībā nevēlies. Tas ietaupīs laiku, naudu un problēmas, kas varētu rasties pārvietojot to, un tava jaunā mājvieta nebūs pārbāzta ar lieko.

Sadabū kastes no pārtikas preču veikaliem (vai jebkādiem citiem, kur tās atdod), nevis pērc tās.
Nevar, protams, arī ignorēt lielos plastmasas miskastes maisus – vienkārši ar tiem tev būs jābūt uzmanīgākai un ne visas mantas, būs tiem piemērotas.

Izvēlies kastes tādā izmērā, kas būtu ērti nesamas vienai personai, gadījumā, ja tu būsi tā, kurai būs jānes lielākā daļa no tām.

Sāc pārvākšanās procesu tiklīdz tu vari atrast laiku tam.
Jo vairāk nesvarīgas lietas sapakosi, cik agri vien iespējams, jo mazāk tev būs jāuztraucas par to, kad būs pēdējais brīdis.

Pārliecinies, ka tu ietin plīstošās lietas (traukus, greznumlietas, gleznas, u.c.) vecās avīzēs, dvieļos, palagos, vai pat kādos apģērbos.

Ja tev ir daudz grāmatu, labāk sapako tās pa mazākiem daudzumiem, vairākas kastēs, nevis otrādāk.

Marķē savas kastes, pēc tā, ko tur pako – virtuve, dzīvojamā istaba, vannas istaba, utt.
Vari uzrakstīt arī nelielu satura rādītāju uz katras kastes, lai būtu vieglāk atrast dažas lietas, kad notiks izsaiņošana. Tas ietaupīs tavu laiku un piepūli, kad ieradīsieties savā jaunajā mājvietā (un uzraksti vai uzlīmē apzīmēju PLĪSTOŠS, lai tavi mantu nesēji zinātu, ka jābūt uzmanīgiem).Laba ideja varētu būt arī krāsu sistēma. Atrodi krāsainas uzlīmes, un uzlīmē sarkanu – virtuves kastei, zilu – guļamistabas, zaļu – dzīvojamajai istabai utt.

Mantas vari sadalīt arī pēc tā lietderīguma un izmantojuma biežuma.
Pakojot mantas, noteikti pamanīsi, ak ir tādas, kuras tuvākajā laikā nebūs vajadzīgas. Tie var būt gan kādi dekoratīvi priekšmeti, nieki, gan sezonas drēbes, kuras konkrētā brīdi neaiztiksi. Līdz ar to, to visu vari likt kastes dziļākajos stūros, jeb grūtāk dabūjamā vietā. Mēģini arī šīs visas mantas savienot vienā kastē, nevis savienot tās ar lietām, kuras tev noteikti būs jālieto un jāpako ārā. Līdz ar to, šīs kastes varēsi mierīgi nolikt istabas stūrī un kārtot pēdējās.

Kad esi droši iepakojusi visas savas mantas … tev jāizlemj, vai un kādus mantu vedējus izvēlēties. No sākuma noteikti uzzini, vai to nevarētu darīt, kāds no taviem draugiem (tā ietaupīsi kādu latu) un cik vien iespējams, padari arī pati saviem spēkiem.

Padomi

• Pārliecinies, ka tu atalgo draugos, kas tev ir palīdzējuši ar kādu picu un / vai dzērienu par viņu pūlēm.
• Atbilstoši novērtē arī savus mantu vedējus (ja esi tos īrējusi), arī viņi ir smagi strādājuši. (Tikai pārliecinies, ka visi bojātie priekšmeti, ja tādi ir, tiek uzskaitīti un atgriezti tev atpakaļ bez maksas).
• Iztīri un sakārto savu veco mājvietu, cik labi vien var, atstāj to labākā stāvoklī, nekā tā bija, kad tu tur ievācies – tas vienkārši ir pieklājīgi, nemaz nerunājot par labām atsauksmēm nākotnē.
• Ļoti svarīgs drošības jautājums: aizbrauc uz savu potenciālo jauno mājvietu naktī, īpaši nedēļas nogalēs, lai redzētu, vai atmosfēra ir piemērota tavam dzīvesveidu (Vai tur ir pārāk skaļš; Pārāk daudz satiksmes? Pārāk klusu?)
• Pārliecinies, ka pēdējam īrniekam, kas bijis tavā jaunajā mājvietā, vēl joprojām nav tavu durvju atslēgas.
• Ja tev ir iespēja satikt kādu, kurš dzīvo tavā potenciālajā jaunajā dzīvesvietā, pajautā, ko viņi domā, bet atceries, ka tas ir tikai viņu viedoklis.
• Vienmēr esi informēta par visiem saviem jaunajiem līguma aspektiem, un zini savas tiesības – tikai neizmanto tās ļaunprātīgi.
• Ja neesi pārliecināta, par to kur pārvākties, lūdz padomu draugiem, kolēģiem, kādai nekustamā īpašuma aģentūrai, un, protams, izmanto sludinājumus avīzē vai internetā.
• Pārliecinies, ka visi maksājumi vecajā vietā tiek pārtraukti un tiek savienoti ar jauno mājvietu. Tie ir – gāzes, elektrības, ūdens, internets, kabeļtelevīzija, telefons.
• Atjaunini savu adresi visās institūcijās, kur tas nepieciešams – mobilo telefonu operatoram, apdrošināšanai, bankās, CSDD, darbavietā utt.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu