Vārda dienu svin: Elma, Menarda, Elna

Pierādīts: ar augiem jārunā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

au vecmāmiņas mācījušas mums, ka ar puķītēm, kokiem un dārzeņiem ir jārunā, tad tie labāk aug. Izrādās tā tiešām ir patiesība. Britu dārzkopības institūts (Royal Horticultural Society) pagājušajā pavasarī veica eksperimentu, kurā pierādīja, ka augi, kas dzird cilvēku balsi, aug ātrāk un izaug labāki. Turklāt īpaši labvēlīgu ietekmi uz augiem atstāja tieši sieviešu balsis.

Britu dārzkopības institūta eksperiments ilga vairāk kā mēnesi, kura laikā tika novērota tomātu stādu augšana. 10 tomātu stādiem tika pievienotas austiņas, kas atskaņoja katra dažādu cilvēku balsi. 2 tomātu stādiem netika pievienotas austiņas, tie auga klusumā. Visiem stādiem tika nodrošināti identiski augšanas apstākļi. Tomēr tie stādi, kuri auga, klausoties cilvēku balsīs, izauga ātrāk. Taču tieši tie stādi, kas klausījās sieviešu balsīs, izauga vēl ātrāk nekā tie (aptuveni par 3 centimetriem garāki), kas klausījās vīriešu balsīs.

Institūta vadītājs Kolins Krosbijs atzina, ka sākumā pirms eksperimenta domājuši, ka vīrieša balsis būs efektīvākas, taču izrādījies otrādi.

Mēs lūdzām šo pētījumu komentēt sievietei, kas diendienā strādā ar augiem – Nacionālā botāniskā dārza siltumnīcu puķu nodaļas vadītājai Laumai Ozoliņai. Arī viņas 30 gadu ilgā darba pieredze ar augiem liecina, ka ar tiem ir jārunājas. Taču, viņasprāt, nevis balss ir tā, kas palīdz augiem augt, bet gan attieksme. „Tiem patīk, ja pieiet klāt, apskatās un pavaicā, kā tiem klājas. Nedomāju, ka tas īpašais ir balsī, bet gan uzmanībā, ko tiem velta. Augi sajūt, ka par tiem rūpējas.” Lauma stāsta, ka brīžiem, kad nav sanācis aizņemtības dēļ pie kādas puķes pieiet, tā neizskatās tik glīta kā tās, pie kurām viņa piegājusi un aplūkojusi, kā tām klājas.

Par pētījumu vairāk vari lasīt angļu valodā te: Royal Horticultural Society, www.rhs.org.uk

Dalīties.

Atstāt Ziņu