Vārda dienu svin: Monika, Zilgma, Zilga

Piemin vardarbībā cietušās sievietes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

25.novembrī pasaulē un arī Latvijā atzīmē Starptautisko dienu cīņai pret vardarbību pret sievietēm. Šī diena visā pasaulē tiek atzīmēta, lai pieminētu no vardarbības cietušās un bojā gājušās sievietes un meitenes, kā arī, lai vairotu sabiedrības izpratni un motivētu politikas veidotājus iestāties par jebkuras vardarbības pret sievietēm un meitenēm izskaušanu.

Veselības centrs „Pļavnieki”, atzīmējot šo dienu, dāvina Resursu centra sievietēm „Marta” 30 klientēm, vardarbībā cietušām Latvijas sievietēm, iespēju atgūt savu pašapziņu un sakārtot emocijas un domas.

Veselības centra „Pļavnieki” Valdes priekšsēdētāja Inese Pētersone atzīst, ka tam, kurš pats nav piedzīvojis vardarbību, vienalga, fizisku vai emocionālu, ir gandrīz neiespējami saprast šo sieviešu izjūtas. „Mums visiem pirmām kārtām būtu jāveicina sabiedrībā izpratne par vardarbības postošo spēku un ietekmi, par to, ka tā nedrīkst būt mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa. Un, ja ir iespēja, mums ir jāsniedz palīdzīga roka tiem, kurus šī vardarbība ir skārusi,” tā Inese Pētersone.

Resursu centra „Marta” pārstāve uzsver, ka vardarbība pret sievietēm joprojām ir aktuāla problēma Latvijā. Visizplatītākie pret sievieti vērstās vardarbības veidi ir vardarbība no esošo un bijušo vīru vai partneru puses. Palielinās arī sieviešu tirdzniecība, kas ir viens no smagākajiem vardarbības veidiem. Resursu centrs sievietēm „Marta” kopš 2006. gada februāra sniedz bezmaksas juridisko palīdzību ģimenes vardarbībā cietušām sievietēm.

Diena pret vardarbību tiek atzīmēta pieminot trīs māsu Mirabalu slepkavību 1960. gada 25.novembrī Dominikānā. Māsas Mirabalas bija sabiedriskās aktīvistes, kas aktīvi iestājās par sieviešu tiesībām, arī pret Dominikānas diktatora Rafaela Truhiljo politisko režīmu, kas ierobežoja sieviešu tiesības. Savas politiskās pārliecības dēļ māsas Mirabalas pēc diktatora pavēles tika brutāli nogalinātas.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu