Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Pieklājība uz ceļa. Pamatlikumi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mīļās manas dāmas, meitenes, sievietes, draudzenes! Pavasaris ir sācies un jūs gatavojaties aizvien kuplākā skaitā startēt pie stūres, braukt kur gribas un kur vajag, Ceļu Satiksmes Noteikumi (CSN) ir apgūti, pielietoti, BET…

Izbraucot uz pavisam parastas ielas, tie noteikumi nu nemaz nepasaka priekšā visu – izrādās, ka patiesība tur ārā ir pavisam cita. Protams, tie ir jāievēro, bet braukt tikai pēc noteikumiem laikam nevarēs vis. Ir taču vēl iejūtība, pieklājība, mīļums un nemīļums, ir arī, piedodiet, metodes, kā apieties ar ceļu policistiem, kā „iespraukties” stāvvietā utt.

Tā nu sekos dažas pavasarīgas domas, kā gūt vairāk pozitīvu emociju uz ceļa, jo šāda pieeja viennozīmīgi uzlabos jūsu izpildījumu pie stūres:

 1. Labajā pusē uz paneļa kaut kur vienmēr var atrast slaveno „Paldies” pogu, sauktu arī par avārijas signālu. Ir tik jauki nomirguļot ar visiem pagriezienu signāliem 2…4 reizītes un zināt, ka aizmugurē braucošais šoferis pasmaida, vai ne?

 2. Ja „Paldies” jāpasaka kādam, kas palaidis pa priekšu mūs no priekšpuses, tad der parādīt vienu plaukstu sveicienam. Smaids arī noderēs.
 3. Ja gribam parādīt pretim gaidošam šoferītim, ka esam gatavi viņu palaist priekšā, var signalizēt ar gaismām – ļoti īsu vai vairākus īsus uzsitienus pa tālajām gaismām. Noder acu kontakts pārliecībai. Šis noteikti nav gadījums, kad koķetēt!
 4. Gājēju pāreja ir jāpamana. Viennozīmīgi un pa gabalu. Ja redzam kādu nobijušos cilvēku, kam bail iet pa to pāri – apstāsimies un palaidīsim. Noder arī iedrošinošs žests. Un atkal smaids!
 5. Saprotams, ka kādreiz gadās apdzīt un tūlīt piebremzēt. Aizmugurē braucošais šoferis būs gana pārsteigts – šajā gadījumā es neieteiktu izmantot „Paldies” pogu. Ja nu vienīgi jūs gribat iepazīties un cienāt asas izjūtas … Tad noderēs īpaši apburošais smaids.
 6. Šujmašīnas princips (pēc kārtas sakārtojoties no divām joslām uz vienu) ir jāpielieto arī no rīta sastrēgumos uz darbu braucot pa galveno ceļu un palaižot no sētām un maziem celiņiem braukt gribošos. Cieta sejas izteiksme un nikns, neko sānos neredzošs skats uz priekšu vairo krunciņas un bojā gremošanu – tas nav priekš jums, vai ne?
 7. Uz autostrādes ir jābrauc pa labo joslu. Ja tomēr esam uz kreisās – aizmugurē piebraucošo ātrgaitas auto jāpalaiž, pārbraucot uz labo joslu. Arguments, ka spidometrs rāda maksimāli atļauto, dāmai nepiestāv.
 8. Ceļu policists. Nesapņosim par visu saprotošu džentlmeni, kurš pustumsā un lietū tup aiz stūra, lai kādu skaistu būtni noķertu un teiktu tai komplimentus. Gadās. Bet viņam ir citi uzdevumi. Tādēļ nestrīdēsimies, bet apburoši atklāti atzīsim savu vainu. Un – ak tu brīnums ! Lielākoties tiksim cauri tikai ar brīdinājumu. Hm, nekad neesmu uz ceļa birdinājis asaras, bet, manuprāt, mikls skatiens aizkustinās pat ceļu policista sirdi.
 9. Stāvvietā nebūs labi „iesprukt” tikko atbrīvotā vietiņā, ja redzam, ka kāds jau ir uz to notēmējis.
 10. Skaņas signāla lietošana, lai kaut ko norādītu kādam, piedien tikai puišeļiem vai īpaši saniknotiem mačo tipa tēvaiņiem.

 

Visas situācijas, protams, nevar iepriekš paredzēt. Viss var gadīties. Bet smaids un sirsnība palīdzēs vienmēr.

Dalīties.

4 komentāru

 1. Par pīpinātājiem tur nu piekrītu par visiem 100%! Kāviņi mani tracina! Pašiem stress un vēl citus dzen stresā, it kā tā skaļā taure spētu to korķi izkustināt!

 2. Ieteikumi ir ļoti labi, tikai piekodināšu, ka ne visās valstīs drīkst par "paldies" signālu izmantot avārijas gaismas. To būtu būtiski atcerēties, jo citur tas var izraisīt pārpratumus.

 3. Līga Rozentāle on

  Man šodien arī radās doma par to, kā papildināt šos ieteikumus. Proti, lietus laikā pie stūres sēdošajiem pienāktos uzmanīgāk izbraukt caur peļķēm, pasaudzējot un cienot garāmgējējus. Citādi daļa nesās caur pelķēm kā dulli un nabaga gājējs ir viscaur slapjš, īpaši ja nav kur pamukt maliņā.

Atstāt Ziņu