Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Piedāvā apdrošināties pret savu bērnu nedarbiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maza bērna vēlme izzināt pasauli ir stiprāka par jebkuru aizliegumu. Un vecāki labi zina, ka atliek tikai uz īsu brīdi novērst acis, lai bērns pamanītos sastrādāt ne tikai sīkas blēņas, bet radītu krietnas nepatikšanas, kas saistītas arī ar kaitējuma vai zaudējumu nodarīšanu trešajām personām. Viena no iespējām, kā šādus gadījumu nepatikšanas mazināt, ir apdrošināšana. Vai esi domājusi par apdrošināšanos pret savu bērnu nedarbiem? AAS Seesam Latvia pārstāve Inese Līcīte skaidro, ko nozīmē apdrošināt bērnu pret nelaimes gadījumiem, ko šī polise sedz un cik tā maksā.

Līdz pilngadībai – atbildīgi vecāki
Vecāki ir atbildīgi par savu bērnu pieskatīšanu un uzraudzību, īpašu uzmanību savām atvasēm veltot līdz septiņu gadu vecumam, kamēr bērns vēl nespēj novērtēt savas rīcības pareizību un atbilstību situācijai, kā arī vēl neizprot, kādas sekas šī rīcība var radīt. Vecāki bērni to jau spēj apzināties, taču tik un tā līdz pilngadības sasniegšanai bērni atrodas vecāku atbildības zonā, līdz ar to bērna rīcības civiltiesiskās sekas parasti jāuzņemas tieši vecākiem.

Pieaugušam cilvēkam ir grūti prognozēt, pie kāda „eksperimenta” bērns grasās ķerties. Mazais var, piemēram, atvērt krānu, lai izpeldinātu savu mīļo lāci, bet pēc tam iziet no vannas istabas, atstājot ūdeni tekot.

Bērnam interesants var šķist arī pa logu izmesta puķupoda „lidojums”, taču tas var trāpīt lejā stāvošai automašīnai. Tāpat var gadīties, ka bumba nejauši ietriecas kaimiņu mājas logā. Braucot ar riteni un saduroties ar ielas malā stāvošu svešu automašīnu, to var saskrāpēt…

Vairākumā gadījumu bērns nerīkojas ar apzinātu mērķi kādam radīt kaitējumu vai zaudējumus, taču parasti tie tomēr rodas un nereti ir saistīti ar ievērojamām izmaksām.

Kā ilustratīvu piemēru var minēt neveiksmīgu atgadījumu, kas notika pagājušajā vasarā vienā no Pārdaugavas privātmāju mikrorajoniem. 14 gadus vecā Signe (vārds mainīts) ar divriteni vizinājās pa tuvējām klusajām ieliņām. Mašīnas pa tām brauca reti. Meitene, nesamazinot braukšanas ātrumu un nepārliecinoties, vai netuvojas kāds transporta līdzeklis, ar divriteni šķērsoja mazo ieliņu krustojumu, un notika sadursme ar automašīnu – tā bija Signes vaina viņas neuzmanības dēļ. 

Negadījumā cieta pati Signe. Galvenās vecāku rūpes bija par Signes atveseļošanos. Zaudējumos nācās norakstīt Signes riteni – pēc sadursmes tas vairs nebija remontējams. Bet papildu materiālās problēmas Signes vecākiem radās saistībā ar to, ka pret viņiem vērsās negadījumā iesaistītās automašīnas īpašnieks ar prasību atlīdzināt vairāk nekā 1500 latu par viņa mašīnai nodarītajiem bojājumiem un tās remontu.

Ko sedz apdrošināšanas polise?
Ja Signes vecāki pirms šī negadījuma būtu iegādājušies Privātpersonas civiltiesiskās apdrošināšanas polisi, ģimenes budžetā nebūtu radušies neplānoti tēriņi, jo visus izdevumus, kas saistīti ar šo negadījumu – gan par Signei sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem, gan zaudējumus par salauzto divriteni, gan izdevumus, kas būtu nepieciešami bojātās automašīnas remontam, segtu apdrošinātājs.

Iegādājoties privātpersonas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi, ir iespēja sevi pasargāt šādos neparedzētos gadījumos, kad jāsedz zaudējumi vai kaitējums, kurus radījuši vai nodarījuši nepilngadīgi bērni.

Svarīgi zināt, ka, iegādājoties šādu apdrošināšanas polisi, tās segums ir plašāks par tiešajām saistībām, kādas var rasties par bērna nodarītajiem zaudējumiem – polise apdrošināšanas aizsardzību pret dažādiem riskiem sniedz visai ģimenei – arī bērna vecākiem.

Privātpersonas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise attiecas arī uz zemāk minētajiem gadījumiem, ja to rezultātā neuzmanības dēļ radīti zaudējumi/kaitējums trešajām personām:

  • saistībā ar jums piederošā/īrētā dzīvokļa vai privātmājas apsaimniekošanu, piemēram, ūdensvada vai kanalizācijas sistēmas avārijas dēļ tiek applūdināti kaimiņi; bojātu elektroinstalāciju dēļ, izceļoties ugunsgrēkam, tiek bojātas kaimiņu telpas;
  • saistībā ar jūsu mājdzīvnieku – suņa vai kaķa – turēšanu, piemēram, jūsu suns, izskrienot no sētas uz ceļa, izraisa ceļu satiksmes negadījumu vai kādam iekož; kaķis sabojā ciemiņu drēbes vai apavus;
  • saistībā ar aktīvo atpūtu, piemēram, braucot ar riteni garām svešai automašīnai, jūs to nejauši saskrāpējat; braucot ar slēpēm no kalna, jūs uztriecaties kādam virsū, radot šim cilvēkam miesas bojājumus;
  • saistībā ar citiem ikdienas riskiem, piemēram, ja jūs kā gājējs izraisāt ceļu satiksmes negadījumu.

Var iegādāties polisi, kuras apdrošināšanas segums ir spēkā ne tikai Latvijas teritorijā, bet arī jebkurā citā vietā visā pasaulē, kas ir īpaši svarīgi, piemēram, ceļojot.

Cik tas maksā?
AAS Seesam Latvia Privātpersonu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi izdevīgāk iegādāties komplektā ar īpašuma apdrošināšanu. Cena par polisi – sākot no Ls 15. Ja privātpersonas civiltiesiskās apdrošināšana tiek iegādāta kā patstāvīgs produkts bez īpašuma apdrošināšanas, tad, nosakot atbildības limitu Ls 10 000 apmērā, cena par polisi ir Ls 30.

Ļoti pievilcīgs piedāvājums vecākiem ir bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas programma „Ekstra”, kura sedz arī bērna civiltiesisko atbildību Ls 500 apmērā. Līdz pat 31. jūlijam šo programmu ir iespējas iegādāties tikai par Ls 8,50 gadā.   

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu