Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Patiesa draudzība=liela vērtība

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ieži tiek uzskatīs, ka daudzas mūsu sociālās problēmas – šķiršanās, darba zaudēšana, aptaukošanās, balstās uz stresu vai sliktiem dzīves apstākļiem. Bet zinātnieki uzskata, ka izšķiroša nozīme ir – draudzībai. Daudzi ignorē tās nozīmi.

Draugi – vislabākais patvērums nelaimē
Dažādās grūtās dzīves situācijās un nelaimēs, patiesi draugi ir visdrošākais patvērums. Tie sargās no ļaunuma, sniegs komfortu un atbalstīs. Draudzība ir ļoti svarīga labklājībai, bet nepieciešams laiks, lai to attīstītu. Kas svarīgi, draudzība nevar būt mākslīgi izveidota, tai jāveidojas dabiski.

Kādā pētījumā parādās, piemēram, šādi fakti:
– Ja tavs labākais draugs ēd veselīgi, tev ir piecas reizes lielāka iespēja, ka arī tu varētu uzsākt veselīgu dzīvesveidu.
– Precētie cilvēki saka, ka draudzība ir vairāk nekā piecas reizes, tikpat svarīga kā fiziskā tuvība laulībā.
– Tie, kas apgalvo, ka viņiem nav reālu draugu darba vietā, ir ļoti nepārliecināti, ka nodarbojas ar savu īsto darbu. Savukārt, ja tev ir “labākais draugs darbā”, tev ir sajūta, ka esi īstajā vietā un dari darbu, kas piemērots tieši tev.

Veic “draudzības auditu”
“Draudzību audits ” ir nepieciešams, lai atpazītu, vai draudzība sniedz tev dažādas lietas un sajūtas, kas tev ir nepieciešamas. Protams, nav labi visu laiku uzmanīt, vērtēt un pārbaudīt savus draugus. Tas ir tāpēc, ka lielāka daļa ieguvumu, nemaz nav izmērāmi. Tuvākie draugi, piemēram, patīk viens otram tikai par to, kas viņi ir paši par sevi, nevis par to, ko tie sniedz.
Pastāv uzskats, ka draudzībā svarīgāk dot, nekā saņemt, jo tad tu vienmēr tik un tā iegūsi. Draudzībai ir jāpalīdz. Draugs palīdz otram draugam dzīvot laimīgāk. Vismaz, tā tam vajadzētu būt.

Oskars Vailds ir teicis: “Ikviens var just draugu ciešanas, bet tas ir ļoti liels un smalks talants, just līdzi un patiesi atbalstīt arī drauga panākumus”.

Draugs – tevis pašas spogulis
Draugs ir cilvēks, ar kuru tu vari būt patiess. Kopā ar draugiem, mēs pavadām ļoti daudz laika. Ja tie nebūs tavi patiesie draugi un tev būs jāizliekas, šādas kopābūšanas varētu ietekmēt tavu dzīvi nelabvēlīgi.
Patiesībā, tuvs draugs ir tevis pašas spogulis. Tas ir kāds, kuru tu saproti, kas liek just, ka tu neesi viena.

 

Madara Macāne: Draudzenes no pirmajām klasītēm
Tā nu ir gadījies, ka manā dzīvē draugu ir ļoti, ļoti daudz. Visi ļoti mīļi, jauki un superīgi. Taču ir kāds cilvēks, ko gribētu izcelt – tā ir mana draudzene Taņa.

Ar Taņu iepazināmies 19 gadus atpakaļ – 1.klasē, taču kā labākās draudzenes sevi dēvējam no 4.klases. Īsti neatceros kā mēs tā ļoti sadraudzējāmies un satuvinājāmies, bet tā nu tas sanāca. Iespējams, ka mūsu draudzība sākās, kad skolotāja salika mūs abas sēdēt vienā skolas solā.

Kopā pavadīts pats trakākais laiks manā dzīvē – skolas gadi, tātad pusaudžu gadi ar savām trakulībām, blēņām, pirmajiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Mūsu draudzība ir gājusi cauri gan leļļu periodam, gan pirmo puišu periodam. Protams, ka interesantākais posms bija tad, kad abām parādījās pirmās simpātijas un attiecības ar puišiem, jo tad jau vairāk gribās parunāties un atklāt savas sajūtas, kuras uzreiz nevar atklāt puisim.

Skolas laikā abām ļoti patika palikt pa nakti vienai pie otras, tad mēs kopā gan mācījāmies, gan klačojām par sev svarīgām lietām. Skolas laikā kopā esam izdzīvojušas dažādus tusiņus, kurus atceroties lielākoties nāk smiekli, bet dažreiz pat asaras.

Pēc vidusskolas abas atnācām uz Rīgu. Kopā vairs nebijām tik bieži kā agrāk, taču nepazudām viena no otras dzīves. Tas, kas sākās pirms 15 gadiem nekur nav pazudis, viss turpinās, lai arī jau savādākā līmenī, nekā toreiz. Ik reiz, kad sazvanāmies vai satiekamies mēģinām izkratīt sirdi viena otrai. Nu jau katrai ir sava dzīve – es esmu apprecējusies, Taņa ir kļuvusi par māmiņu mīļai, mazai meitenītei un arī gatavojas savai baltajai dienai. Tagad abām ir pavisam citas lietas par ko parunāties, šoreiz tie vairs nav skolas puiši vai piektdienas disene.

Taņa man nozīmē ļoti, ļoti daudz. Viņa man ir ļoti daudz palīdzējusi gan jautājumos par mācībām, gan sadzīvi, gan attiecībām, gan citām, man svarīgām lietām. Viņas atbalsts man visu laiku bijis svarīgs un es to arī vienmēr jūtu. Par to es viņu arī ļoti mīlu – mīlu savu labāko draudzenīti, jau no skolas laikiem.

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu