Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Pašgatavots ogu vai mojito skrubis

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Pirmskrīzes laikā cilvēki bija pārņemti ar draugu un radu apdāvināšanu, aizmirstot Ziemassvētku būtību – nevis atmaksāt par gada laikā izdarīto un sacīto, bet atrast laiku mīļajiem. Patiesu dāvināšanas un saņemšanas prieku iespējams gūt ar pašu gatavotām dāvanām,” saka ekokosmētikas uzņēmuma „Madara Cosmetics” vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Mīļa un lēta dāvana sev un citiem var būt mājās gatavots ķermeņa skrubis, kas pildīts jaukā trauciņā, piesienot klāt pašdarinātu apsveikuma kartīti. Lotte Tisenkopfa-Iltnere piedāvā divas vienkāršas receptes ogu un Mojito ķermeņa skrubim.

 

Sastāvdaļas:

Ogu skrubis
Smalkā vārāmā sāls, 100 grami
Glicerīns, 30 grami
Blenderētas sasaldētās ogas vai dabīgs ogu sīrups, piemēram, kāds no „Pure Food” ogu sīrupiem
Magoņu sēklas

Mojito skrubis
Brūnais cukurs, 100 grami
Glicerīns, 30 grami
Piparmētru ēteriskā eļļa, 3 – 4 piles
Svaigas piparmētru lapiņas

Pagatavošana:
Skrubja bāzi veido sāls/cukurs un glicerīns. Sākumā trauciņā ieber sāli/cukuru, tad lēnām maisot pievieno glicerīnu. Maisa, līdz glicerīns ir pilnībā sajaucies ar sāli/cukuru un tiek iegūta viendabīga masa. Pēc tam bāzei var pievienot visu, ko vien sirds kāro – blenderētas ogas vai ogu sīrupu, ēteriskās eļļas, magoņu sēklas, svaigas piparmētras utt. Piedevas rūpīgi iemaisa sagatavotajā masā. Ja skrubim pievieno svaigos augļus, tas jāizlieto aptuveni nedēļas laikā. Ja izmantojat ēteriskās eļļas vai augu ekstraktus, skrubis noslēgtā trauciņā var glabāties pat vairākus mēnešus.

Skrubi lieto, ejot dušā, vannā vai pirtī, lai attīrītu ādu no atmirušajām ādas šūnām un uzlabotu asinsriti ādā. To maigi iemasē ādā, veicot apļveida kustības un noskalo ar ūdeni.

Pēc skrubja lietošanas nedrīkst aizmirst par ādas mitrināšanu!

Izmaksas:
Viena skrubja pašizmaksa ir mazāka par vienu latu. Ja izejvielas nav mājās un tās plānojat iegādāties, izmaksas būs lielākas, bet tādā gadījumā iesaku kooperēties ar draudzenēm un organizēt skrubju gatavošanas ballīti – būs ne tikai dāvanas sev un draugiem, bet arī prieks par kopā būšanu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu