Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Pašdarinātu dāvanu tops

Pinterest LinkedIn Tumblr +

p Ziemassvētku laiku daudziem iestājas haoss un neliels stress – jāskrien pa veikaliem, cilvēku burzma, lieli tēriņi, maz laika utt utt. Taču atceries, šajā laikā, galvenais saglabāt īpašo svētku sajūtu un mieru. Lai raisītu pozitīvas domas un sajūtas, iespējams, tev jāpamēģina kādu dāvanu pagatavot pašas spēkiem. Šeit tev būs dažas idejas. Esi radoša un ķeries klāt.


Pašas vāktas zāļu tējas
Ja esi bijusi čakla un vasarā salasījuzi zālītes, tad droši izmanto tās dāvanas izveidošanai. Noskaidro, kādu tēju tu varētu sakombinēt un iepako to skaistā maisiņā vai burciņā, izgrezno  to. Pievieno klāt arī dekoratīvu lapiņu vai pat grāmatiņu par tējā esošajiem augiem un tējas iedarbību.

 

 

Krūžu/glāžu paliktņi
Atrodi veikalā parastus flīžu kvadrātiņus vai nopērc korķa materiāla aplīšus vai loksnes(kuras tad pielāgo sev vēlamā formā un izmērā). Izgrezno – krāsojot, aplīmējot, aprakstot, vai kā citādi, padarot interesantākus. Nofiksē tā, lai viss ir ūdensizturīgs. Šādiem paliktnīšiem var izmantot arī audumu vai kādus citus materiālus. Izveido, piemēram, 4 paliktņu komplektu un personiska un reizē praktiska dāvana gatava.

Mākslas darbs
Uzglezno gleznu vai radi cita veida mākslas darbu. Vari izpausties ne tikai ar krāsām, bet arī ar dažādiem materiāliem. Beigās to ierāmē pieskaņotā rāmī.

 


Dekupāžas tehnikā apdarināti trauki
Trauki jau paši par sevi ir skaista dāvana. Un nevajag meklēt dārgākos ervīzi, bet visvienkāršāko krūzīti, jo īpašu tu padarīsi viņu pati. To iemācīties patiešām nav grūti, bet rezultāts noteikti iepriecinās.
Kā pagatavot dāvanu dekupāžas tehnikā, skaties šeit >>>

Krāsojamā grāmata
Lai izveidotu pašas zīmētu krāsojamo grāmatu bērniem, tev nav jābūt lielai māksliniecei. Ļaujies fantāzijas lidojumam – bērniem jau patīk interesantas detaļas un dažādi tēli. Kad zīmējumi uzzīmēti, apvelc to kontūras ar biezu, melnu flomasteru, lai ir vieglāk saprast un krāsot.Tad izdomā veidu, kā veidosi grāmatiņu – līmēsi zīmējumus kādā gatavā kladē, vai liksi spirālē. Neizmirsti arī par vāka noformējumu – vari to aplīmēt ar krāsainiem žūrnālu izgriezumiem, vai dažādiem zīmējumiem.

Rokdarbi
Adījumi kļūst arvien populāraki un, kas svarīgi, tiešām nepieciešami. Tādēļ, ja esi čaklo roku īpašniece, noteikti uz svētku laiku sarosies un paspēj radīt kādu zeķu vai cimdu pāri, šalli vai citu adītu, tamborētu vai šūtu aksesuāru. Ja tev patīk radoši izpausties, bet pati nevienu šādu rokdarbu nemāki, vari arī veikalā nopirkt, piemēram, gatavus, kādus vienkāršus cimdus, taču pati papildināt tos – ar skaistu lentīti, akmentiņiem, uzžuvumiem utt.

 

 

Personiska pavārgrāmata
Pavārgrāmata ir ļoti laba un vērtīga dāvana, taču ne vienmēr jāsteidz pirkt tā, kas ir veikalā. Izveido savu pavārgrāmatu. Izdomā, kā noformēsi savas receptes, pievieno foto un arī kādus vērtīgus padomus par katra konkrētā ēdiena pagatavošanu, vai vienkārši kādus interesantus „virtuves stāstiņus” . Šīs dāvanas gatavošanas process noteikti sagadās daudz patīkamus brīžus arī tev pašai.

 
Pašas šūta lelle
Gan jau tev pašai bērnībā bija kāda sava mīļākā lelle, vai ne? Tādu vajag katram bērnam. Un, par visīpašāko noteikti var kļūt pašas rokām darināta lelle.
Padoms, kā uzšūt lelli, meklējams šeit >>>

 

Mūzikas vai filmu izlase
Tiem, kas regulāri skatās kino vai klausās mūziku, noteikti patiks saņemt arī tavus ieteikumus, jo, iespējams, tādā veidā viņi atklās ko jaunu. Izveido savu īpašo dziesmu vai filmu izlasi, kas var būt gan Ziemassvētku, vai ar svētkiem nesaistīta. Arī šeit piedomā par noformējumu. Kā pievienoto vērtību, pie katras filmas vai dziesmas pieraksti arī nelielu aprakstu, kāpēc tad šī konkrētā dziesma vai filma tev ir īpaša, kāds ir tās stāsts. Bet varbūt iejūties kritiķes lomā un liec novērtējumus un savas recenzijas J

Garšīgās dāvanas
Jebkas, ko esi gatavojusi savām rokām, var kļūt par skaistu svētku dāvanu. Varbūt tas ir kāds īpašs ievārījums, konservi, marinējumi utt. Tie var būt arī kādi dzērieni vai, varbūt ķiplokos apgrauzdētas mandeles. Ļaujies fantāzijai, pārskati savu pagrabu un ķeries pie darba. Atrodi piemerotākās burciņas un pudeles (tās taču ir tik dažādas un skaistas), izmanto audumu, lentītes, diedziņus utt. un izveido savu gardumu noformējumu. Padomā arī par etiķeti. Ja vēlies, klāt vari pievienot arī katra garduma recepti.

Piemēram:

Kazenaki sniegpārsliņu apskāvienā
Piparkūku eglīte
Rieksti un ogas medū
Fotoalbums vai bilžu kastīte
Tagad ir nopērkami pavisam neitrāli papīra fotoalbumi, kuri būs lielisks pamats, lai to padarītu personisku un, ievietotu tajā  jau attīstītas fotogrāfijas, ko esi atradusi savos krājumos. Par šādu albumu noteikti priecāsies kāds, ko ilgāku laiku neesi satikusi, vecvecāki vai vecāki. Ja nevēlies vai neizdodas izgatavot pašu albumu jau tas vien, ka būsi attīstījusi kaudzīti ar bildēm, ielikusi tās skaistā kastītē, pielikusi klāt kādu īpašu zīmīti un novēlējumu,  būs izcila dāvana!

Pašu vārītas ekoloģiskas ziepes
Smaržīgas, krāsainas, dažādu formu, mmm… Bet, galvenais – ne jau veikalā pirktas. Mazliet pacietības, mazliet radoša darbiņa un ļoti jauka un ikdienā nepieciešama dāvana būs gatava.
Kā pagatavot ziepes, skaties šeit >>>

 

Pašu lietas sveces
Šķiet, ka šobrīd gandrīz jebkuru lietu varam pagatavot pašas, nevis pirkt veikalā un, iespējams, saskarties ar situāciju, ka mums priekšā būs otra, jau tāda pati lieta. Iemācies pati pagatavot arī sveces. Tā noteikti ir Ziemassvētkiem ļoti pieskaņota dāvana, tāpēc iepriecinās ikvienu saņēmēju.
Meklē pamācību šeit >>>

 

Aromātisks komplekts vannai. 
Iedomājies-maza burciņa ar vannas sāli, vairākas vannas bumbas ar dažādiem ziediem un aromātiem..mm..cik smaržu pilna dāvana. Turklāt, šāds vannas komplekts tev nav jāpērk par bargu naudu, to visu tu vari pagatavot pati savām rokām!
Lūk, recepte: Vannas bumbu pagatavošana

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu