Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Pārtikas produkti, kas ietekmē tavu miegu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēs visi zinām, ka dzerot kafiju pirms gulētiešanas būs grūti aizmigt, un, ka silta piena izdzeršana mums palīdzēs aizmigt ātrāk. Bet vai jūs zināt, ka ir daudz citu pārtikas produktu, kas var ietekmēt mūsu miegu? Veicot nelielas izmaiņas savā ēdienkartē, tu varbūt nevari  izārstēt bezmiegu, bet tas noteikti palīdzēs labāk izgulēties.

Labi

Valrieksti un mandeles
Mandeles satur lielu devu magnija, triptofāna un melatonīna, kas ir labs miegam. Centies apēst saujiņu mandelu pāris stundas vai mirkli pirms gulētiešanas.

Auzu pārslas
Lielākā daļa auzu pārslas ēd no rīta, bet ieguvumi ko gūsi, ēdot tās pirms gulētiešanas, varētu mainīt tavus ieradumus. Auzu pārslas ir pilnas ar miegu veicinošāmuzturvielām, piemēram, magniju, kāliju kalciju un fosforu.

Avenes un ķirši
Melatonīns ir populārs miega atbalsts, un ir daži dabiskis tā avoti. Pirms miega tev vertīgs būs kāds aveņu vai ķiršu pīrāgs.

Banāni
Ar kāliju un magniju bagātie banāni ir lieliska vakara uzkoda. Tie atslābina, nomierina un uzlabo miegu.

Slikti

Greipfrūts
Greipfrūtspalielina tava kuņģa skābumu. Izvairies arī no jebkādu citu citrusaugu ēšanas pirms miega.

Selerijas
Selerija ir veselīga, bet tas nav labākais ko ēst pirms gulētiešanas. Kāpēc? Selerijas ir diurētisks produkts, un, ja tu  nevēlies nakts vidū staigāt uz tualeti, tad pirms miega labāk to neēd.

Taukaina un cepta pārtika
Cilvēkiem, kas ēd treknu, taukainu un ceptu pārtiku vakarā, mēdz būt sliktaks miegs, nekā tiem, kuri to nedara. Tavam vēderam tas nozīme papildus slodzi, jo ir grūti sagremot šādu pārtiku. Tas nav nekas slikts, ja šad tad apēd ko kalorijām bagātu, bet vismaz trīs stundas pirms miega to nevajadzētu darīt.

Ass ēdiens
Asi pārtikas produkti noteikti ietekmē tavu miegu. Pirms došanās gulēt centies izvairīties no pikantiem ēdieniem.

 

Pieredze:
Inese: Man ir ļoti, ļoti slikts miegs. Vienmēr esmu mocījusies ar bezmiegu un gulējusi tikai pāris stundas. Esmu izmēģinajusi daudz ko – iziet pastaigās pirms miega, lietiot kādus medikamentus, neskatīties TV utt. Nesen sāku piedomāt par savu figūru un apmeklēt sporta zāli. Tur trenere pakonsultēja arī par uzturu un tur arī uzzināju, ka ir ēdieni, kas varētu ietekmēt manu miegu. Pārdomāju savu ēdienkarti un sapratu, ka ir kas jāmaina. Pirmkārt, esmu atteikusies no kafijas (ne tikai vakarā, bet – vispār), cenšos ēst veselīgi un īpaši domāju par to, kas ir manās vakariņās. Bieži vien ēdu siltu piena auzu pārslu putru (daudzi pārjautā – tu nejauc? Vai tās nav tavas brokastis?). Nevaru teikt, ka nu ar bezmiegu nemokos, tas tik un tā ir mans sabiedriotais, bet, kopš domāju par to, ko ēdu, es noteikti jūtos un arī guļu labāk.

Dalīties.

Atstāt Ziņu