Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Pareiza sejas kopšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

tingri pieturēties pie sejas kopšanas instrukcijām nav pats svarīgākais. Svarīgi ir seju kopt regulāri. Tāpat kā mēs ēdam, lai organisms funkcionētu, lejam mašīnā benzīnu, lai tā ietu uz priekšu, ādai nepieciešama kopšana. Regulāra kopšana ir viens no galvenajiem labas, koptas ādas stūrakmeņiem. Vairāk par ādas kopšanu mums pastāstīja ‘4.dimensijas’ dermataloģe Māra Rone-Kupfere.

Pašam, vai ar speciālista palīdzību ir jāsaprot savas ādas īpatnības un vēlmes. Ne vienmēr tās atbilst ierakstītajam vecumam pasē. Ir cilvēki, kas, piemēram, biloģiski ātrāk noveco, un kuriem daudzas nevēlamas  pazīmes, kas ir saistītas ar novecošanu, vai pārlieku lielu sausumu, kas ir apkārtējās vides ietekmes dēļ, ir izteiktākas. Gadās arī, ka nav izdevies atrast īstos kopšanas līdzekļus savai ādai.

Kā kopt seju?
Tīrīšana un ādas attīrīšana ir viens no sejas kopšanas pamatiem un tikai pēc tam nāk krēmi un pārejās lietas. Būtībā ādas kopšana sastāv no divām pamatlietām  – attīrīšanas un attiecīga krēma uzklāšanas. Un trešais punkts, kas ir ne mazāk svarīgs un ko daudzi aizmirst, vai vienkārši nezināšanas pēc uzskata par nesvarīgu – tās ir ādas ekstras. Ir trīs veida ekstras – pīlingi, serumi un maskas.
Pīlings
Ādai izejot visus fizioloģiskos vecumus, īpaši pēc 25, kad āda paliek slinkāka un sāk novecot, šīs ekstras ir ļoti svarīgas. Tās ietver – speciālus pīlingus, kas ir vairāk, kā ādas lobīšana ar kafijas biezumiem vai auzu pārslām. Pīlings ir viena no jaunas, mirdzošas ādas pamatlietām. Regulārie pīlingi var tikt veikti reizi nedēļā vai pat katru vakaru (ja ir nodozēts pareizais stiprums). Ir tādi pīlingi, kas ir stiprāki un kurus veic periodiski, 1x,2x vai 3x gadā, kursa veidā.
Serumi
Serumi un esences ir aktīvo vielu īpaši liela un izmeklēta komplektācija ar augstāku koncentrāciju kā jebkurš krēms vai maska. Līdz ar to, ir muļķīgi iedomāties, ka jebkurš krēms, vienalga, vai tas maksā 10 vai 100 Ls spēs mūs visu dzīvi, nodrošināt ar to, kas ādai nepieciešams. Mūsu klimata apstākļi, nosaka to, ka āda pati ar sevi netiek galā. Ādu ietekmē krasas klimata svārstības, četri gadalaiki, arī telpās līdz ar to svārstās temperatūra. Ja ir kādas papildus problēmas, kā pastirpināts jūtīgums, tendence uz sausumu, tad tas ir jo īpaši labi jūtams. Serumi mēdz kompensēt to, ko nespēj izdarīt ikdienas krēmi. Viņi palīdz labāk atrisināt grumbu, pumpu, sausuma, jūtīguma u.c. problēmas. Nevajadzētu baidīties no divu vai trīs produktu lietošanas reizē. Tas nekādā gadījuma nebūs par daudz. Bieži vien ir tieši par maz.
Maskas
Sejas maskas, pēc efektivitātes ir līdzīgā līmenī ar serumu. Maskas īsā laika periodā (parasti, aptuveni 10-20 minūtēs), ādai piegādā maksimāli visas nepieciešiamās vielas. Šajā īsajā laika peridodā maska spēj iedarboties daudz spēcīgāk kā krēms. Līdz ar to, maskas ir svarīga sejas kopšanas sastāvdaļa.

Vienmēr, pirms kaut ko liekam uz ādas, pirms tam to vajag attīrīt. Jebkurš līdzeklis – krēms, maska vai serums, tiks ādā tad, ja tā būs vienmērīgi attīrīta. Tad āda spēs labāk un vienmērīgāk uzsūkt šos līdzekļus.

Kā orientēties piedāvājuma klāstā?
Mūsdienās ir grūti orientēties  un saprast, kādus līdzekļus izvelēties.  Tāpēc ir daži vienkārši pamatprincipi, kurus der ievērot. Pirmkārt, ja cilvēks, nezina savu ādas tipu un nesaprot, ko viņam vajadzetu vai nevajadzētu, ir jāizvēlas līdzekļi, kas ir domāti jūtīgai ādai. Līdz ar to, ir visniecīgākā iespēja, ka šie līdzekļi ar pirmo reizi nederēs. Tie visbiežāk der, vismaz tādā līmenī, ka nerada blakus efektus vai problēmas. Un vēl, šādi līdzekļi, ādai, kurai ir poblēmas, pietiekoši spēcīgi nodrošina šo problēmu risināšanu. Jūtīgo līdzekļu produktu grupa ir tāda, pie kuras ir daudz rūpīgak piestrādāts. Sastāvs ir tāds, lai to var ‘panest’ maksimāli dažādas ādas ar dažādām problēmām. Tātad, ja nav skaidrības un zināšanu, labāk izvēlēties sēriju,  kas ir jūtīgai ādai. Savukārt, ja nav atrasts un nevar saprast kādu tieši krēmu izvēlēties – barojošu, mitrinošu vai liftinga, tad var izvēlēties multifunkcionālu krēmu, kas nodrošina visus efektus, taču jāņem vērā, ka tad katrs šis efekts nebūs tik izteikts, kā, ja ņemtu, piemēram, tikai mitrinošu krēmu. Ja esi sava krēma vai kāda cita līdzekļa meklējumos,tad labāk pamēģināt aptieku produkciju.  Vismaz sākotnēji, un jo īpaši, ja ir kādas ādas problēmas, ir pirkti dažādi krēmi un nekas nepalīdz vai nepatīk.

Āda un aukstums
Ziemā mūsu āda var izžūt mums nepamanot. Ir centrālā apkure, kondicionieri un tulīt ārā būs lielie mīnusi. Tieši šīs krasās temeratūras izmaiņas, ir tās kristiskās. Kad āda izžūst, tā paliek ļoti jūtīga. Bieži vien cilvēki brīnās, ka pēkšņi viņiem paliek sarkani vaigi, vai pleķi, sausi, raupji laukumi uz ādas. Tas ir nevis tapēc, ka uz kaut ko ir alerģiska reakcija. Tas ir tāpēc, ka āda ir izžuvusi  un viņa jebkuru kontaktu ar krēmu vai ārejo vidi uztver pārmērīgi jūtīgi. Tad ir jācenšas pēc iespējas biežāk lietot mitrinošas maskas, kaut vai katru vakaru. Ziemas laikā vajadzētu pāriet uz tīrāmiem līdzekļiem, kas ir bez ūdens. Jālieto losjoni, pieniņi, kas nav jānoskalo, jo ūdens pats par sevi izžāvē ādu. Un protams – barojošie krēmi. Ļoti svarīgi tos ir uzklāt no rīta, kad ir saskarsme ar aukstumu .

Galvenais rādītājs mūsu kopšanai jeb atzīme, ko mums āda ieliek, ir komforta stāvoklis, tas, kā āda jūtas. Ja mūsu āda panes un labi uzņem to, ko lietojam un arī izskatās labi, tātad tā programma vai līdzekļi, ko lietojam ir mums atbilstoši.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu