Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Pamācība: darinām auduma lelli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Darinot lelles no auduma jeb tā dēvētās lupatu lellītes viens no pirmajiem priekšnosacījumiem ir pārskatīt iekrātos auduma, sen nelietotu apģērbu krājumus – kā greznāku audumu, tā trikotāžas izstrādājumus. Tie lieti noderēs gatavojot lellītes figūriņu un tērpu. Noteikti noderēs pērlītes, lentītes un dzijas kamols vai aukliņas.

Šoreiz Svētkudarbnīca.lv čaklie rūķi parādīs, kā soli pa solim izveidot jauku un unikālu lellīti.

1. Izvēlamies plastisku audumu lelles ķermenim. Audumam jābūt patīkamam pieskaroties, jo lellīti ņemot  rokās tas nodrošinās patīkamu sajūtu. Nomēram kājiņu un rociņu garumu. Sašujam kopā un apgriežam uz otru pusi, lai šuve nebūtu redzama.

2. Izveidojam lelles galviņu un ķermeni, piepildam ar patīkamu materiālu. Ņemiet vērā, ka pildot ar pupiņām, zirņiem vai citām sēklām, nonākot mitrumā ,tās sāk dīkt, un lellīte var sazaļot. Rīsi, griķi nonākot mitrumā var pelēt.

3. Pēc ķemeņa sašūšanas nomaskējam šuvuma vietas ar audumu vai mežģīni, to piešujot lelles ķermenim.

4. Veidojam lelles tērpu – izmantojami jebkuri materiāli, vēlams mazāk irstoši un stingri, lai lellīts terps veidotu formu. Piešujam tērpu lelles ķemenim.

5. Kad tērps gatavs izveidojam tam pieskaņotu frizūru no dzijas, aukliņas vai auduma. Varat izmantot arī kažokādu, kas izskatīsies ļoti eleganti un neparasti. Piešujam matiņus pie lelles galvas.

6. Izšujam sejiņu, kas veidos īpašos lellītes vaibstus.

Dalīties.

Atstāt Ziņu