Vārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Paldies, paldies, paldies! Šodien starptautiskā Paldies diena

Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 burti, bet cik daudz tie nozīmē! “P-A-L-D-I-E-S!” Šodien – 11.janvārī – pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā paldies diena, lai atgādinātu, cik svarīgi ik dienas ir izrādīt pateicību. Mazais vārdiņš “paldies” spēj sasildīt un iepriecināt.

Droši vien Tavā dzīvē ir tik daudz, par ko pateikt paldies. Par spēju just un mīlēt, par bērniem, par lielisku draudzeni, galu galā par iespēju piedzīvot saullēktus, redzēt, kā lēnām krīt sniegpārslas un vēl un vēl.
Sāc ar to, ka izjūti pateicību pati par savu dzīvi. Saki paldies Dievam, Visumam, augstākajiem spēkiem vai vienkārši pašai dzīvei par visu to, kas Tev jau ir dots.
Ikdienā mēs tik reti apstājamies un aizdomājamies par visu to brīnišķīgo, kas mums pieder. Izmanto šo dienu, lai ievilktu dziļu elpu un ar pateicību palūkotos uz savu dzīvi.

Nesen pirms Ziemassvētkiem kādas iedvesmojošas nodarbības mudināta nolēmu ieviest Pateicības dienasgrāmatu. Katru vakaru pirms gulētiešanas tajā jāieraksta trīs lietas vai notikumi, par kuriem šajā dienā esi pateicīga. Vēlāk pāršķirstot šo grāmatu, atskārtīsi, ka esi laimīga un ka tev dots tik daudz!

Ap mums ir īpaši cilvēki, kas palīdzējuši, atbalstījuši un spēlējuši svarīgu lomu katras dzīvē. Pateiksim viņiem paldies! Par iedvesmu, atbalstu, uzmundrinājumu, mīlestību, par to, ka viņi ir kopā ar mums!

Un neaizmirsīsim par šo mazo vārdiņu “paldies” arī ikdienā! Cik bieži tu apkārtējiem saki paldies? Vai tas ir pārvērties par formalitāti, vai saki to no sirds?
Patiesam “paldies” piemīt tāds spēks un enerģija! Ne velti ir uzskats, ka šis vārds cēlies no salikuma “palīdzi Dievs!”. Tātad sakot paldies, mēs otram ne tikai pateicamies, bet arī novēlam, lai viņu sargā augstāki spēki.

Arī pārdevēja veikalā ir sieviete, nevis robots, kas sinhroni pīkstina preces. Arī viņas galva tāpat ir pilna ar rūpēm un domām, arī viņa savā darbā iegulda milzu enerģiju, cerot saņemt atpakaļ ne vien naudu algas veidā, bet arī atzinību. Ar smaidu pateikts “paldies” liks atplaukt arī viņas sejai smaidā, tāpat kā autobusa šoferim, sētniekam un kurjeram. Smaids rada smaidu.

Lai mums visām jauka diena! Un – sirsnīgs paldies, ka jūs esat!

Dalīties.

Atstāt Ziņu