Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Padomi, kā iztīrīt vasaras traipus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tuvojoties vasaras sezonai, līdz ar saldējumu pelnītu vietu gardumu tronī ieņem arī augļi un ogas, kas var radīt ļoti grūti izmazgājamus traipus, jo dabas veltes satur skābes. Vasaras briesmīgāko traipu topā ir arī šokolādes un sarkanvīna pleķi, kurus, zinot dažas viltības, tomēr var iztīrīt, norāda Electrolux Latvia eksperts Edgars Grieznis.

Ogu un augļu traipi
Ja esat uzsēdies kādai mellenei vai zemenei, pirmkārt, būtu ieteicams sasmērēto auduma vietu uzreiz izskalot siltā ūdenī, jo pēc tam traipu iztīrīt būs daudz grūtāk. Ja tomēr nav iespējams tūlīt atbrīvoties no traipa, mazgājiet drēbes 95°C temperatūrā, tomēr pievērsiet īpašu uzmanību, vai audumu drīkst mazgāt tik karstā ūdenī, norāda Edgars Grieznis. 

Ja traips neizzūd, balto audumu mazgāšanai mēģiniet izmantot skābeņskābes šķīdumu, kas var izbalināt krāsaino traipu, nebojājot audumu. Gadījumos, kad traipi tomēr ir redzami arī pēc pirmās mazgāšanas reizes, mēģiniet drēbes mazgāt atkārtoti.

Šokolādes traipi
Saldējuma šokolādes glazūras un Kinder olu traipu medaļas no bērnu apģērba vislabāk var iztīrīt, pirms mazgāšanas sasmērēto apģērbu ieliekot ledusskapja saldētavā. Sasaldētās šokolādes lielumu var nokasīt ar nazi vai kādu cietāku suku. Pēc tam apģērbs jāmazgā labā veļas mašīnā un drēbes būs tīras. Šāds triks var noderēt arī pašiem pieaugušajiem, ja sanācis iesēsties kādā šokolādes drupačā vai netīšām noslaucīt netīras rokas gar bikšu staru vai svārkiem.

Sarkanvīna traipi
Kurai gan dāmai kādreiz nav gadījies savu gaišo kleitu nejauši apliet ar sarkanvīnu vai arī saņemt mīļotā vīrieša kreklu ar svaigu sarkanvīna traipu? To var iztīrīt! Jāatceras, ka, tiklīdz uz apģērba ir nokļuvis sarkanvīns, nekavējoties jāuzkaisa traipam sāli, lai tas absorbē vīnu. Ja sāls nav, var izlīdzēties ar baltvīnu, uzlejot to uz sarkanvīna traipa, jo, neskatoties uz to, ka abi šie dzērieni ir tik līdzīgi, tie tomēr iedarbojas savstarpēji pretēji.

Pēc tam audums jāmazgā ar rokām, izmantojot trauku mazgāšanas līdzekli. Labāk izvēlēties trauku mazgājamo līdzekli, kas ir bezkrāsains. Pēc tam apģērbs jāmazgā veļas mašīnā, vadoties pēc norādēm uz apģērba kopšanas etiķetes. Ņemot vērā, ka uz balta auduma traipi ir redzami ilgāku laiku, ieteicams izmantot mazgāšanas līdzekli ar balinātāju.

„Apģērbā ikvienam jājūtas brīvi, nemitīgi nesatraucoties par to, vai tikai nenosmērēsimies ar šokolādi, neapliesimies ar sarkanvīnu un kaut kur neiesēdīsimies, jo ir jābauda dzīve un, pareizi apģērbu tīrot, to varēs valkāt vēl un vēl,” atzīst E.Grieznis.

Dalīties.

Atstāt Ziņu