Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Padomi īres tiesībās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Padomi, slēdzot dzīvojamo telpu īres līgumu:

1. īpaša uzmanība jāpievērš otras puses datiem – nevajadzētu kautrēties un nepazīstamam cilvēkam palūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Jums droši jāzin, ka persona, kas ierakstīta līgumā ir tā pati, kas paraksta līgumu.

2. lai gan likums nosaka, ka līgumu var slēgt arī persona, kurai nepieder nekustamais īpašums, tomēr tā nevar būt jebkura persona. Ir jābūt pilnvarojumam. Savukārt pilnbvarojumā var būt vai arī nebūt tiesības slēgt īres līgumus, saņemt īres maksas utml. – tātad jālasa pilnvarojums.

3. saistītais padoms – vai zināt, kam pieder īpašums? Ja līgumā būs kadastra numurs, Jūs varēsiet pārliecināties Zemesgrāmatā, ja nebūs – nevarēsiet.

4. maksāšanas kārtība. Kam Jums jāmaksā par īri un kam par komunāliem pakalpojumiem? Vai šai personai ir tiesības saņemt naudu par īri un komunālajiem pakalpojumiem? Ja īres maksu maksāsiet skaidrā naudā, pretī nesaņemot kvīti – kā varēsiet pierādīt, ka vispār esat maksājis? Kas notiks, ja kavēsiet maksājumu?

5. Līguma termiņš un izbeigšanas kārtība. Līgums var tikt slēgts uz jebkādu termiņu. Pirmstermiņa līguma izbeigšanas kārtību nosaka likums – iemesli varbūt vairāki – parāds, kaitējums u.c. pietiekoši nopietni iemesli.

6. Atcerieties, ka līgumu iespējams sastādīt aizstāvot Jūsu intereses. Līgums ir vienošanās starp pusēm un Jūsu paraksts apliecina, ka piekrītat tam, kas rakstīts līgumā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu