Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Pabeigta ‘Monsieur Tauriņš’ filmēšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīgā dzimušais austriešu, vācu  režisors Aleksandrs Hāns (Alexander Hahn) beidz darbu pie jaunās filmas “Monsieur Tauriņš” filmēšanas. Pirmizrādi filma Latvijā piedzīvos rudenī.

Filma ir optimistisks stāsts, kas balstīts uz patiesiem notikumiem par kādu Latvijā dzīvojošu vācu valodas skolotāju Gunāru Tauriņu, kurš ekonomiskās krīzes laikā pieņem dīvainu darba piedāvājumu. Viņa uzdevums ir Francijā atrast māju kādam latviešu bagātam uzņēmējam. Savā neparastajā komadējumā Gunārs Tauriņš iepazīstas ar kādu mīlā sirgstošu vācieti Janu, kurš ir pilnīgs dīvainis, un aizraujas ar atomelektrostaciju pētniecību. Gunārs nokļuvis ārzemēs aizmirst savu galveno uzdevumu, kādēļ tur nonācis un bezbēdīgi bauda vasaras pēdējas dienas. Darba devējs pārtrauc ar viņu darba attiecības un tā Gunārs nonāk neapskaužamā situācijā Bretaņas pludmalē…

Filmas galveno varoni Gunāru Tauriņu atveido pazīstamais latviešu aktieris Gundars Āboliņš. Filmā arī piedalās krievu izcelsmes Parīzē dzīvojošā aktrise Maša Maškina (Masha Maskina) un vācu aktieris Markus Boestflaiš (Markus Boestfleisch).

Filmas režisors Aleksandrs Hāns par filmu saka: “Filma tika uzņemta “road movie” stilā un ir interesants pilnmetrāžas un dokumentālas filmas apvienojums”. Apmeklējot ikgadējo Berlīnes kino festivālu, starptautiskie festivālu rīkotāji jau ir izrādījuši interesi par A.Hāna jauno filmu.

Režisors Aleksandrs Hāns latviešu auditorijai zināms ar tādām filmām kā “Jāņu nakts” (Midsummer Madness, 2007) un “Pēdējais padomju stāsts” (The Last Soviet Movie, 2003). Filma “Jāņu nakts” jau veiksmīgi apceļojusi daudzu valstu kinoteātrus un patlaban tās DVD ir izdots Amerikā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu