Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Ošo meditācija aizņemtiem cilvēkiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slavenais indiešu guru un filozofs Ošo ir teicis, ka meditācija nepieciešama tikai tādēļ, ka mēs esam izvēlējušies nebūt laimīgi. Citādi meditācija vairs nebūtu vajadzīga. Ja apzināti izvēlētos būt laimīgi, meditācija sāktu notikt pati no sevis, jo laimīgs cilvēks ir meditatīvs.”Kur ir meditācijas labums? Ko no tās jūs varat iegūt? Kur ir dejas labums? … Nekāda labuma. Jūs to nevarat apēst, izdzert, nevarat no dejas izveidot mitekli. Tā šķiet nelietderīga. Viss skaistais un patiesais ir neizdevīgs,” teicis Ošo.

 

Ošo ieteiktās meditācijas aizņemtiem cilvēkiem

Meditācija “Iedomātā skriešana”
Skrienot mūsu elpošana kļūst dabiski dziļa un tā sāk masējoši iedarboties uz Hara – esamības centrs, no kura plūst meditatīvā enerģija.
Skrienot no plaušām tiek izvadīta ogļskābā gāze. CO2 cilvēkus padara apātiskus, trulus, stīvus un slimus. CO2 ir labs kokiem, taču ļoti slikts priekš cilvēkiem. Skrienot tavas plaušas piepildās ar skābekli, un tas attīra asinis, attīra visu organismu.

Un skrienot tu nevari padomāt, ja domā, tātad tu neskrien pareizi. Kad tu skrien, tava domāšana apstājas. Tu tik ļoti saplūsti ar zemi, vēju, ka galvai vairs nefunkcionē. Un šādos ne-domāšanas brīžos, tava eksistence ir tīra, tu vienkārši esi – tu nezini, kas, bet tu esi.

Aizņemtiem cilvēkiem vai gadījumos, kad nav iespējams doties laukā skriet, Ošo iesaka iedomāties skriešanu.
“Apgulies gultā, aizver acis un iztēlojies, ka tu skrien. Iedomājies visu līdz detaļām – ainavu, pa kuru tu skrien, koki, vējš, saule. Vizualizē to pēc iespējas krāsaināku. Atsauc atmiņā to dienu, kad tev skriešana sagādāja vislielāko prieku: tu skrēji mežā vai gar pludmali. Vizualizē šo vietu un iztēlojies, kā tu skrien.”
“Tu atskārtīsi, ka tava elpošana sāk mainīties. Turpini skriet. Tu būsi pārsteigta, ka pat guļot gultā tu spēj sajusties līdzīgi, kā patiesi skrienot, domas atslēgies, tu saplūdīsi ar vizualizēto vietu un skriešanu.”


Meditācija “Apstāšanās”

Šī ir visīsākā meditācija pasaulē. Ošo iesaka sākt praktizēt vienu ļoti vienkāršu metodi, vismaz sešas reizes dienā. Katru reizi tai nepieciešama pusminūte. Taču tās būtība ir, ka tā jāpilda pēkšņi.  Tātad: ejot pa ielu pēkšņi atceries par šo meditāciju un apstājies. Apstājies pavisam – pasaki sev vienkārši stop! Nekādas kustības, pusminūti vienkārši stāvi un esi, nedari neko, vienkārši esi klātesošs.

Pēc pusminūtes var atsākt kustību. Un tā sešas reizes dienā, turklāt tas jādara pēkšņi. Pēkšņi apstājoties un neko nedarot, vienkārši esot, visa enerģija mainīsies. Prāta  nepārtrauktā darbošanās pēkšņi apstāsies. Tas notiek tik pēkšņi, ka prāts nepagūst radīt jaunu domu. Vienalga, kur to atcerēsies – sapurinies ar visu savu būtību un apstājies.

 

Avots – Osho Times online, osho.com

Dalīties.

Atstāt Ziņu