Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Oktobrī lasām V.Peļevina ‘Generation P’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oktobrī mūsu dāmu grāmatu klubiņš ‘Ar grāmatu azotē’ nolēmis pievērsties krievu literatūrai. Šoreiz mūsu izvēle krita par labu izslavētajai Viktora Peļevina grāmatai ‘Generation P’.

Par rakstnieku Viktoru Peļevinu lasīti atzinīg ivārdi- viņš ir vairāku romānu un stāstu krājumu autors, kura darbi iztulkoti daudzās pasaules valodās, un esot viens no tiem retajiem mūsdienu rakstniekiem, kuram izdevies gandrīz neiespējamais — savienot kulta rakstnieka statusu ar patiesi augstvērtīgu literatūru.

V. Peļevina romāna “Generation P” sižeta pamatā ir jauna cilvēka karjera reklāmbiznesā — nodarbē, kuras nestie augļi jau tik dziļi iesakņojušies jebkura cilvēka ikdienā, ka asociējas ar jēdzienu “manipulācija ar cilvēka apziņu”. Peļevins šo ideju attīsta tālāk līdz pat antiutopiskam un nebūt ne tik fantasmagoriskam pieņēmumam: izmantojot moderno informācijas tehnoloģiju iespējas, tiek manipulēts ar visu sabiedrību kopumā valsts (pasaules) mērogā. Tomēr, kā tas Peļevina daiļradei raksturīgi, sižetiskā līnija ir tikai karkass romāna daudzslāņainībai, kurā saplūst sadzīves reālijas, narkotiku izraisītas halucinācijas, ideoloģiski traktāti un mitoloģijas elementi.

Lasām kopā un dalāmies iespaidos- vai nu šeit pat komentāros vai arī tiekamies klātienē 17.oktobra vakarā Grāmatu klubiņa sanākšanas reizē (ja vēlies pievienoties klubiņam klātienē, raksti uz e-pastu- sp@sievietespasaule.lv)

Ja nav iespējams tikt pie grāmatas, to var lasīt arī elektroniskā versijā.  Pilna grāmatas elektroniskā versija lejupielādējama bez maksas internetā šajā adresē: http://gramataselektroniski.wordpress.com/2010/06/09/generation-p-viktors-pelevins/

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu