Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Novembrī lasām ‘Stikla pērlīšu spēle’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gada tumšākajā mēnesī izvēlējāmies lasīt slaveno Hermaņa Heses darbu „Stikla pērlīšu spēle”. Daudzi sauc to par fantastisku grāmatu, bet ir arī viedokļi, ka tā ir pārlieku sarežģīta un nelasāma. Kāda tā šķitīs mums- Grāmatu klubiņa dalībniecēm?

Hermanis Hese (1877-1962) bija vācu dzejnieks, rakstnieks un gleznotājs, kurš 1946.gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā. Stikla pērlīšu spēle (The Glass Bead Game) ir viens no viņa zināmākajiem darbiem.

Lūk, neliela grāmatas anotācija, ko savā grāmatu blogā rakstījusi blogere MS Marii:Stikla pērlīšu spēles darbība risinās 23.gs. (tomēr tā nav zinātniskā fantastika) izdomātā provincē Kastālijā Centrāleiropā. Kastālija ir mītnes vieta klosterveidīgam Ordenim, kuru veido intelektuāļi. Provincei ir maz sakara ar pārējo pasauli, tā ir nodarbināta tikai ar garīgām lietām. Galvenie provinces uzdevumi: uzturēt elites skolas un apmācīt apdāvinātus skolniekus un studentus, un izkopt un spēlēt stikla pērlīšu spēli. Labākais no spēlētājiem kļūst par stikla pērlīšu spēles maģistru un tāds ir galvenais romāna varonis Jozefs Knehts – gara aristokrāts, gudrs, laipns un mierīgs, kurš gadiem ejot pamazām saprot, ka viņa īstais aicinājums ir nevis augstais amats, bet gan vienkāršo pasaulīgo skolnieku mācīšana. Viņš atsakās no sava augstā amata, pamet Kastāliju un dodas reālajā dzīvē mācīt sava jaunības dienu drauga dēlu. Jozefs tomēr izrādās reālajai dzīvei nepiemērots…”

Lasām kopā un dalāmies iespaidos- vai nu šeit pat komentāros vai arī tiekamies klātienē pēcsvētku nedēļā kādā darbadienas vakarā Grāmatu klubiņa sanākšanas reizē (ja vēlies pievienoties klubiņam klātienē, raksti uz e-pastu- sp@sievietespasaule.lv)

Dalīties.

Atstāt Ziņu