Vārda dienu svin: Austris

Nost ar rutīnu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

elties noteiktā laikā, izlēkt no gultas 30 minūtes vēlāk, duša, ātras brokastis, ierastais maršruts, darbs, ierastais mājupceļš, vakars pie TV. Vai tā varētu raksturot arī tavas pavadītās dienas? Bet vai tas ir viss, ko mēs varam darīt? Nē, tā nav! Lai to mainītu, viss, kas nepieciešams, ir jāizbēg no rutīnas savā domāšanā un ikdienas paradumos.

Izmēģini jaunas lietas
Vai tu zini, ka laimīgi cilvēki izmēģina jaunas lietas?
Izmēģini jaunu restorānu vai citu zemju virtuvi, noskaties tev neierastu izrādi vai izbaudi jaunu SPA procedūru. Tam nav pat jābūt dārgam priekam. Tas var nozīmēt arī, piemēram, apmeklēt vietas pilsētā, kur neesi agrāk bijusi.
Lai aizbēgtu no rutīnas ir jāmaina vienalga kas – celšanās laiks, ceļš, pa kuru ej, zvana signāls telefonā, gulētiešanas rituāls vai apģērbs.

Maini attieksmi
Mēs visi vēlamies mainīt pasauli, bet ko mēs varam darīt, lai palīdzētu tai mainīties? Izmēģini pieredzi brīvprātīgajā darbā. Iesaisties akcijās un pasākumos, kas nes prieku un padara pasauli gaišāku. Ja tam vēl neesi gatava, dari labu kaut vai saviem tuvākajiem.
Tev jāmaina attieksme, ka pasaule mainīsies pati no sevis. Tev jāsāk ar sevi. Vai gribi, lai pasaulē visi ir labāki, lai cilvēki palīdz viens otram, lai valda godīgums un mīlestība? Sāc ar sevi! Esi tā, kas to visu ievēro.

Novērtē dabu
Mums apkārt ir tik daudz skaistas vietas, kuras noteikti vēl neesi redzējusi. Un, tas uzreiz nenozīmē, ka ir jādodas kur tālu prom. Paskaties tepat apkārt. Izbrīvē laiku, un dodies ārā. Domājams, nav jāstrīdas par to, ka dabā ir spēks! Tas ir kaut kas tik varens un skaists. Atrodi kādu skaistu vietu, apstājies, apsēdies…vienkārši vēro un izbaudi. Tu noteikti jutīsies pozitīvi uzlādēta un tava produktivitāte uzlabosies, pēc pabūšanas dabā.

Lasi ko iedvesmojošu
Laikraksti ir tik nospiedoši… sliktas ziņas, un vēl sliktākas ziņas. Kāpēc, lai neizvēlētos palasīt ko iedvesmojošu? Velti dienu bibliotēkas apmeklējumam. Lēnām apstaigā grāmatu plauktus, atklāj jaunus autorus un izvēlies grāmatu, kas tevi aizrauj. Nesteidzies un izbaudi, viss šis process var izvērsties par interesantu notikumu.

Nodarbini sevi arī ārpus darba
Daudzi cilvēki ārpus darba ne ar ko nenodarbojas, tomēr tas nav labi. Kāda aktivitāte, kas nav saistīta ar darbu ļauj izvēdināt galvu, liek uzzināt daudz ko citu, ar darbu nesaistītu jomu, tā ir arī iespēja tikties ar citas jomas cilvēkiem. Tev noteikti ir kāda lieta, kas varētu kļūt par tavu hobiju. Dejošana, zīmēšana, varbūt kādu pasākumu regulāra rīkošana, rotaļāšanās ar bērniem, apģērbu šūšana vai varbūt kādas svešvalodas apguve – ir tik daudz iespēju.

Skaties ārvalstu kino
Tev noteikti ir zināmas pāris filmas, kuras jau zini no galvas, bet kuras vari skatīties vēl un vēl. Maini šo ieradumu. Skaties filmas no tev neierastākiem žanriem. Vēl labāk, izmēģini dažādu valstu kino – franču, skandināvu u.c. Tas ne tikai būs kas jauns, bet tas arī paplašinās tavu redzesloku un ļaus iepazīt citas valsts kultūru. Lai filmu skatīšanās būtu vēl aizraujošāka, iemācies analizēt filmu, pārrunā ar kādu redzēto, izvērtē to, kas patika/nepatika.

Satiecies ar vecajiem draugiem
Darbs tiešām bieži vien liek mums zaudēt saikni ar cilvēkiem vai vēl sliktāk, uzturēt kontaktus, bet mēs taču nekad nezinām, kad tie būs vajadzīgi. Attiecības ir jākopj. Ņem telefonu, zvani saviem vecajiem draugiem un ieplāno tikšanos ar viņiem. Un, nesaki, ka tev tam nepietiek laika. Jūs varat norunāt tikties uz rīta kafiju pirms darba, pusdienās, vai kādā kaut nedaudz brīvākā vakarā. Aicini draugus pievienoties nodarbēs, kurās tu esi iesaistījusies, tā apvienosi abas lietas – turpināsi to, ko dari un satiksi draugus.

Pavadi dienu bez plāniem
Bieži vien no rutīnas izbēgt mums neļauj mūsu ikdienas pienākumi un tik ierastais dienas plāns. Bet ļauj sev ik pa reiz izbaudīt dienu, kurai nav nekādu plānu. Celies, kad gribi, dari, ko gribi. Izbaudi katru momentu un neko iepriekš neplāno.

Nesteidzies ar atbildi „Nē”
Kad, piemēram, pēkšņi zvana draugi un aicina kur pievienoties, nesteidzies ar piedāvājuma noraidīšanu. Pat, ja jūties nogurusi vai tevi ir piemeklējis slinkums, pacenties tomēr piekrist. Pēc tam, kad jau būsi procesā, redzēsi, cik labi, ka neatteici. Tu nekad nevari zināt, kā var izvērsties notikumi.

Palīdzi svešiniekiem
Ikviens novērtē laipnību. Un reti kura sajūta var pārspēt to, kāda rodas, kad esi kādam palīdzējusi. Piedāvā vietu transportā vecāka gadagājuma personai, palaid kādu, kas steidzas rindā pa priekšu, vai palīdzi šķērsot ielu kādam, kam tas nepieciešams. Tu noteikti jutīsies labāk un labais atgriezīsies pie tevis. Tu redzēsi, ka šīs sajūtas pat ļoti izmainīs tavu ikdienu un redzējumu uz lietām.

Dalīties.

Atstāt Ziņu