Vārda dienu svin: Astra, Astrīda

Nost ar aizpampušām acīm!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai tev ir bijušas dienas, kad paskaties spogulī un ieraugi sevi ar piepampušām acīm? Noteikti, ka ir. Tas ir normāli, jo tā notiek ar mums visām. Bet, ko darīt, ja neesi iegādājusies kādus speciālus krēmus vai vienkārši vispār nezini, kā novērst piepampumu? Šeit būs dažas idejas, ko vari izmantot.

Pirmkārt, kāpēc tad vispār acis piepamst, kādi faktori to ietekmē? Uzreiz jāsaka, ka diez vai, uzliekot kādu masku vai krēmu, problēma atrisinasies. Lai ilgtermiņā tiktu vaļā no šīs problēmas tev jāievēro vairāki faktori:
– Pārbaudi savu veselību ( sirds un asinsvadu slimības; nieru mazspēja);
– Samazini ūdens un sāļu produktu vienlaicīgu lietošanu vakaros;
– Mazini stresu savā idkienā;
– Pārbaudi vai tev nav kādu alerģiju.

Ūdens
Vienkāršākais un lētākais no visiem līdzekļiem ir dzert ūdeni. Tev vajadzētu arī mēģināt samazināt savu sāls patēriņu un izvairīties no pārlieku lielas kafijas dzeršanas, kas var palielināt dehidralāciju. Dzerot ūdeni tu jutīsies labāk un ūdens arī palīdzēs izvadīt toksīnus no ķermeņa. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, dzert desmit glāzes ūdens dienā.

Gurķis
Mēs visi esam par to dzirdējuši, bet ne visi zinām, kā tas darbojas. Vienkārši sagriez pāris biezas gurķa šķēles, ieliec uz 10 minūtēm tās ledusskapī. Pēc tam uzliec šķēlītes uz aizvērtiem plakstiņiem un turi tik ilgi, kamēr tās paliek atkal siltas. Fermenti un savelkošās īpašības palīdz mazināt iekaisumu/uztūkumu ap acīm.

Tējas maisiņi
Tas nav svarīgi, vai tie ir melnās vai zaļās tējas maisiņi, izmanto to, kas tev ir. Uz pāris minūtēm iemērc tos karstā ūdenī, pēc tam ļauj nedaudz atdzist un tad uzliec uz aizvērtiem plakstiņiem. Pa virsu uzklāj arī kādu drāniņu. Jau diezgan ātri, pietūkumam vajadzētu mazināties.

Alveja
Alveja satur antioksidantus un vitamīnu E, kas samazina tūsku. Vienkārši iemasē nelielu daudzumu alvejas ekstrakta ap acīm. Uzmanies, lai tas neiekļūst acīs.

Karsts ūdens un sāls
Izšķīdini pus tējkaroti sāls, glāzē silta ūdens. Iemērcē vates bumbiņas vai speciālos vates spilventiņus šajā šķīdumā. Uzliec vati uz plakstiņiem un paturi pāris minūtes. Pēc tam atkārto šo procesu un turpini aptuveni pusstundu.

Aukstas karotes
Ieliec sešas metāla karotes ledusskapī uz 10 minūtēm. Tad ņem divas un uzliec tās uz savām acīm. Kad tās jau kļuvušas siltas, ņem nākamās divas, un pēc tam vēl pēdējās divas. Tas palīdzēs savilkt ādu ap acīm, kā arī atslābinās asinsvadus, tādā veidā palīdzot nogurušām acīm.

Zemenes
Paņem dažas atdzesētas zemenes no ledusskapja, sagriez biezās šķēlēs un uz pāris minūtēm uzliec uz acīm. Zemenes var likt ādai izskatīties gludākai, jaunākai, un samazināt pietūkumu zem acīm.

Kartupeļi
Kartupeļu ciete darbojas kā dabisks pretiekaisuma līdzeklis. Sarīvē kartupeli, ietin to tīrā lupatiņā un novieto to virs plakstiņiem. Paturi pāris minūtes.

 

Varbūt tev ir kāda sava metode, ko izmanto un, ar ko labprāt padalīsies?

Dalīties.

2 komentāru

  1. Ūdens pats par sevi nav pie vainas, tas tiešām jādzer. Bet, ja dzer daudz ūdens, tad noteikti jāsamazina sāls lietotais daudzums, jo pretējā gadījumā veidojas tūska.

Atstāt Ziņu