Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Noderīgi sieviešu ieteikumi ceļotgribētājiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ceļošana ir viens no labākajiem veidiem kā atslēgties no ikdienas. Tā sniedz pozitīvas emocijas un paplašina mūsu redzesloku. Un nav jau svarīgi cik tālu un cik ilgi, galvenais ir izrauties no ierastā. Taču, kad esam nolēmuši, ka nu dosimies ilgi gaidītajā braucienā, sākas nesaprašana, kur, kad un kā pirkt biļetes? Ko darīt ar viesnīcas rezervēšanu? Un tā koferu kravāšana… Cik daudz mantas ņemt līdzi? Piedāvājam iepazīties ar vairāku sieviešu pieredzi un padomiem, kas tev varētu palīdzēt plānot savu ceļojumu.

Ieva Lukše: Jāpērk zibenīgi, jo cenas mainās pa minūtēm
Biļetes
– Vislabāk biļetes meklēt skyscanner.net un opodo.com, bookingbody.com. Parasti atlasīto reisu savienojumu cenas salīdzinu.
– Biļešu pirkšanu Ryanair, Wizzair un Easyjet veicu no attiecīgo aviosabiedrību mājaslapas, jo meklētājos ir papildus maksas par rezervāciju.
– Ja jālido tālos reisos var vienkārši google meklēt „best deal” no UK mājaslapām, jo daudzus lidojumus veicu caur Londonu.
– Lai uzzinātu labās cenas ir noderīgi pierakstīties uz avio info e-pastiem, kas nāk regulāri un informē par piedāvājumiem. Ja atrod piedāvājumu, tad jāpērk ir zibenīgi, jo cenas mainās pa minūtēm.
– Jāņem vērā arī faktori- kādi svētki vai festivāli notiek attiecīgajās pilsētās, tad iespējams, būs dārgākas cenas.
– Ja lido uz Londonu, tad izdevīgāks ir Wizzair, jo tam nav jāmaksā lidostas nodoklis.

Bagāža
– Ērtāk ir ņemt rokas bagāžu, kas ir nevis čemodāns ar riteņiem, bet sporta soma, kuru var pastumt zem krēsla, jo lētajās aviosabiedrībās ir bardaks ar somu kārtošanu augšējos plauktos.
– Ja rokas bagāžā nepietiek vietas, vai tā jau ir par smagu, tad var savilkt maksimāli visas drēbes mugurā, kamēr iziet cauri pārbaudei. Taču patiesībā, tikai retos gadījumos šo somu sver. Pārsvarā skatās, lai ir 1 priekšmets rokā un vai tas lien metāla kastē.
– Ja ved kādas zāles, tad vēlams pārbaudīt vai tās nav aizliegtas citās valstīs, jo man, piemēram, atņēma kampara eļļu.

Viesnīcas
– Izmantoju pārsvarā Booking.com. Ja meklēju kādus apartamentus (dzīvokli, nevis vienu istabiņu viesnīcā), tad vienkārši skatos google. ASV viesnīcās ir lielas gultas un neviens nepārbauda, cik cilvēki istabā guļ. Līdz ar to, divvietīgajā numurā var palikt 3 vai 4 cilvēki. Ja brauc lielākā kompānijā, ņemot apartamentus būs izdevīgāk un būs lielāka brīvības sajūta.
– Braucot uz ārzemēm, meklēju piedzīvojumus. Vislabāk ir nopirkt avio un viesnīcu pirmajām divām naktīm. Tad jau uz vietas var izlemt, kur dosies tālāk un viesnīcās taču pieejams internets, lai norezervētu ceļu un viesnīcu tālākām gaitām.
– Taizemē nevienu nedrīkst uz ielas klausīt, jo viņi visi kaut ko grib pārdot vai promotēt, kaut arī ļoti neuzkrītošā formā. Piemēram, izjautā no kurienes un uz kurieni brauc. Tad viņi iesaka vietas un saka, ka tiksiet uz turieni tikai un vienīgi caur viņiem, tikai viņi var sarūpēt transportu un guļvietas tur… neticiet! Taizemē naktsmājas var dabūt arī bez iepriekšējas rezervācijas (gan Bangkokā, gan salās).

Monta Bitiniece: Ja ceļo lielākā kompānijā, var dalīt, ko kurš ņems līdzi
Biļetes
– Pārsvarā pērku biļetes no Ryanair un izmantoju pārsēšanos. Ir valsis, uz kurām ir lētākas biļetes, tad noteikti to izmantoju un caur turieni dodos tālāk uz vēlamo galamērķi.
– Biļetes pērku jau ļoti laicīgi un ir jāklikšķina pa datumiem, jo katru dienu cenas mainās. Kur vislētākās biļetes, to tad arī izvēlos (ja, protams, nav vajadzīgs konkrēts datums, un citas izvēles nav). Taču patiesībā, ir bijušas daudzas reizes, kad viszemākās cenas ir tikai dažas dienas pirms lidojuma un tad izdevīgāk būtu bijis nepirkt laicīgi. Šķiet, ka biļešu iegāde bieži vien ir laimes spēle. Ir jābūt gatavam braukt, tas ir galvenais, jo labākais piedāvājums var parādīties jebkurā brīdī.

Bagāža
– Parasti ceļoju ar rokas bagāžu. Lidojot uz priekšu, mēģinu atstāt brīvāku vietu, ja zinu, ka kādā valstī noteikti iepirkšos. Tas gan, protams, atkarīgs no tā, ko paredzēts darīt, bet principā, nedēļas vai pat ilgākam braucienam, pietiek ar rokas bagāžu, kas laikam ir 9 vai 10 kg, atkarībā no aviokompānijas.
– Ja ceļo lielākā kompānijā, piemēram ar draugiem, tad kādas lielākas lietas labāk sadalīt, kurš ko ņems. Piemēram, viens ņem fēnu, otrs datoru, trešais vēl kaut ko. Tāpat var darīt arī ar kosmētiku un higiēnas piederumiem, un tos mēģināt ņemt mazajos iepakojumus. Galu galā, ja kas būs vajadzīgs, varēs arī nopirkt.

Viāna Kuļša: Ir patīkami, ja lidojuma cenā iekļauts arī ēdiens
Biļetes
Ļoti laba interneta adrese, kur meklēt lidojumus ir skyscanner.com. Tur var meklēt lidojumus uz visām pasaules malām, un arī cenas ir ļoti dažādas. Pēc savas pieredzes, varu teikt, ka viena no labākajām aviokompānijām ir Turkish airlines, jo viņi lidojuma laikā, ļoti labā līmenī pasniedz ēdienu. Arī cenas viņiem ir draudzīgas. Man personīgi ne īpaši patīk AirBaltic, tur ēdiens nav iekļauts cenā, un, arī pašu lidojumu cenas nav īpaši zemas. Protams, ka viena no lētākajām aviokompānijām, tiek minēta Ryanair, bet tur vienmēr ir papildus jāmaksā par bagāžu un tā var būt 16 kg smaga, par katru papildus kg ir dārgi jāmaksā. Un, ja nemaldos, šobrīd ir jāmaksā arī kāda nodeva. Katrā ziņā, pirms katra lidojuma jāizvērtē visi aspekti un tikai tad var saprast, kas būs izdevīgāks.

Līga Ozoliņa: Lētais ne vienmēr ir tas lētākais
Biļetes
Šajā pavasarī ar ģimeni bija jādodas uz Vāciju. Tā kā par braucienu zinājām laikus, savlaicīgi sākām meklēt arī izdevīgākos lidojumu variantus. Lidojumu meklētājsistēmas kā pirmās, protams, piedāvāja, tā saucamās, lēto aviosabiedrību – Ryanair un AirBaltic, biļetes. Taču, kad sākām pētīt sīkāk, atklājās visādi brīnumi, kurus iepriekš nemaz neapjautām. Ceļā devāmies trijatā – es, vīrs un mūsu nepilnu gadu vecā meitiņa. Lai arī bērns sēž vienam no vecākiem klēpī zinājām, ka būs kaut kas jāpiemaksā. Izrādās AirBaltic un Ryanair šis kaut kas ir papildu Ls 50 vai Ls 30. Ņemot vērā, ka braucam kopā ar mazu bērnu, arī ar bagāžu jārēķinās. Šajās abās lidsabiedrībās, piemēram, par 20kg bagāžu jāpiemaksā Ls 14 vai Ls 36. Tā nu intereses pēc palūkojāmies arī uz ne-lētajām aviosabiedrībām. Izrādījās, ka, piemēram, Lufthansa, kas pieaugušajiem biļetes piedāvāja par līdzīgu summu kā AirBaltic, par zīdaini liek piemaksāt tikai Ls 14, 20 kg bagāža katram pasažierim, tai skaitā, zīdainim ir bez maksas.  Lufthansa turklāt vēl piedāvā arī bezmaksas uzkodas un dzērienus lidojuma laikā, kā arī mazajai katrā lidojumā uzdāvināja pa mazai mīkstai mantiņai – sīkums, bet patīkami! Tā nu mūsu pieredze liek domāt, ka lētais ne vienmēr izrādās tas lētākais!

Un kādi ir tavi ieteikumi un padomi ceļotgribētājiem?

Dalīties.

Atstāt Ziņu