Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

No Zentas līdz Zentai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rāmatas par teātri – aktieru, teātra darbinieku un un režisoru dzīvi, kā arī vienkārši par visu, kas notiek uz skatuves un aiz kulisēm, – vienmēr ir īpaši saistījušas Latvijas lasošo publiku. Šoruden pie teātra cienītājiem jau nonācis Lenvijas Sīles apjomīgais darbs “Dailes teātra VI studija. Paralēlā pagātne”. Tagad tam seko vēl kāds “teātra stāsts” – gluži citāds, taču ne mazāk saistošs un personisks.

Grāmatas “No Zentas līdz Zentai” galvenā varone ir Zentas lomas atveidotāja populārajā televīzijas seriālā “UgunsGrēks” – aktrise, Valmieras Drāmas teātra izrāžu vadītāja Regīna Devīte. Dialogā ar grāmatas autori Ingu Jērumu aktrise atceras gan agrāsbērnības laiku(Regīna dzimusi 1956. gadā Sibīrijā), gan skolas gadus, gan studijas  Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā un Valsts Teātra mākslas institūtā Maskavā.

Lasītājiem būs interesanti ielūkoties Valmieras Drāmas teātra aizkulisēs, jo Regīna Devīte šeit strādājusi par ģērbēju, izrāžu vadītāju, kā arī režisora asistenti. Ne velti grāmatas veltījumā ierakstīti vārdi: “Visiem tiem čaklajiem teātra cilvēkiem, kurus skatītāji nekad neredz, par kuriem neinteresējas masu mediji, kuru vārdus neviens nedaudzina, bet bez kuriem nekad un nekur pasaulē nav notikusi un nenotiks neviena izrāde.” Šos klusi strādājošos cilvēkus Regīna mīl un pazīst, un par viņiem iekrājies bagātīgs stāstu krājums.

Regīnai nav svešas ne tikai aizkulises, bet arī skatuve. Aktrise nospēlējusi vairāk nekā 40 lomu un kopš 2002. gada pastāvīgi filmējas latviešu seriālos „Neprāta cena” un „UgunsGrēks” Zentas lomā. Seriāla „UgunsGrēks” varone Zenta ir izpelnījusies īpašu skatītāju mīlestību, jo Regīnas atveidotā sieviete ir ļoti dabiska, saprotama, ticama un pazīstama. Vēl viena Zentas īpašība – viņa ir savējā. No viņas nebaidās, viņai vienmēr var uz ielas pienākt klāt un palūgt kopā nofotografēties.

Grāmatā “No Zentas Līdz Zentai” risinās divu sieviešu saruna – personiska, dziļa, brīžiem caur smiekliem, brīžiem caur asarām. Šajā sarunā – ne mazums atklātības mirkļu un pārdomu par aktrises likteņa līkločiem un arī dziļi sirdī noglabātiem pārdzīvojumiem.

Arī grāmatas autores – žurnālistes Ingas Jērumas – vārds lasītājam vairs nav svešs, jo rakstnieces spalvai pieder gan grāmatas par teātri un kino, gan saistoši dāmu detektīvi.

Dalīties.

Atstāt Ziņu