Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

No sērijas „zāle citur ir zaļāka”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ko lai saka, attieksme izsaka visu… Padalīšos ar pāris situācijām, kuras piedzīvoju nesenajā ārzemju braucienā.

Ārzemēs latvietis brauc ar vilcienu, skatās uz grafiti apzīmētām sienām un tiltiem un saka: „Paskat, cik skaista te ielu kultūra! Paskat, kā jauniešiem ļauj izpausties!” Ko tas pats cilvēks dara Latvijā? Sūkstās: „Ak, tie huligāni! Sodīt viņus!”

Ārzemēs latvietis dodas vakariņās, maksā par vienu cilvēku 15, 20, 30, 40 eiro, bet ja Latvijā tādu summu kādreiz būtu jāatdod par ēdienu restorānā, mati saceltos stāvus un šis pats cilvēks teiktu: „Ir nu gan sālīta padarīšana!”

Ārzemēs, ja gribas dzert, latvietis pērk ūdeni vai citus dzērienus, par nelielu pudelīti maksājot 2-3 eiro, bet Latvijas lidostā ieraugot, ka par 0,5l ūdens pudelīti jāmaksā Ls 1,50, tas jau saka: „Es tomēr dzert negribu (lasi – pārāk dārgi)!”

Esam nu gan mēs dīvaini… Un tik ļoti cenšamies saglabāt mītu par to, ka pilnīgi viss citur ir labāks nekā pie mums. Un pat ja kaut kas ir tāds pats kā pie mums, tad tam noteikti ir kāds iemesls!

Dalīties.

12 komentārs

 1. Tikai nez kāpēc autore nepiemin, ka grafiti TE LV, mums robežojas ar intīmu ķermeņa daļu uzpūšanu uz pastkastītēm un māju sienām, ka, maksāt TUR par ēdienu 15, 20 mārciņas nav žēl, jo alga ir 10x lielāka un, ka šeit cenas nav adekvātas ienākumiem. Mazliet ar matemātiku vajag draudzēties un tad rakstīt par "zaļo zāli".

 2. Inta, algas ceļojot vai atrodoties Latvijā, Latvijas pilsoņiem ir vienādas, kāds tam sakars ir ar matemātiku??<br>

 3. Neesmu gan manījusi, ka kāds ceļojot no LV ar absolūto sajūsmu izdod 15 vai 20 latus par pusdienām, tos maksā tāpēc, ka nauda ceļojumam ir sakrāta un iespējams krāta ilgi, lai varētu cilvēciski atpūsties kādā valstī un neskaitīt katru izdoto santīmu un kur cenas ir tādas, jo algas ir daudz lielākas un dzīves līmenis augstāks, bet, ja man Latvijā būtu tāda nauda jāsamaksā par pusdienām vienkārši ikdienā, protams, ka tas neliktos normāli, maksāt 20 ls par karbonādi, ja algu saņemu smieklīgu.

 4. Paldies par novēlējumu, šovakar ēdu karaliskās garneles:) Nepatīk latviešiem patiesība, labāk pukstēt par to, cik slikti ir citi un tirgojot ūdeni lidostā aplikt tos, kas var kaut kur aizceļot un kaut ko atļauties, bet, kad pasaka kā ir tad "beidz piesieties, ļauj taču apriet cilvēkus, jo cita prieka dzīvē nav" 😀

 5. Gunā>Intai on

  atkal kārtējā paštaisnā 🙂 raksts bija pilnīgi par citu tēmu :D:D bet tev rādās tas, kas pašai aktuāls, nevis par ko ir rakstīts, palasi rūpīgāk – autore atgriezusies no ceļojuma, nevis tirgo ūdeni 🙂

 6. Ļoti žēl autores, ja tik nabadzīgi iespaidi un pārdomas tika atvestas no ceļojuma. Atvainojos par uzbāšanos ar savām paštaisnajām domām, saprotu, ka ne par tēmu, jo te acīmredzami ir klukstētāju klubiņš, un diskusija bija domāta nepmierinātu dāmu kooperēšanās slikto latviešu nolikšanā, nevis diskutēšana par to, ko katrs domā par attiecīgo tēmu. Jauku jums dienu un daudz tēmu aprunāšanai! :)))

 7. Līga Ozoliņa on

  Paldies, Lasītāja, ka norādīji – te tiešām nav delfi un komentāru kultūra ir cita 🙂 <br>Intai varu teikt, ka mani nesenā ceļojuma iespaidi neaprobežojas tikai ar šīm trīs situācijām. Mana izvēle, par ko stāstīt tālāk un par ko nē. Katrā ziņā šīs trīs situācijas man lika aizdomāties par pretrunām, kādās paši nonākam.

Atstāt Ziņu