Vārda dienu svin: Anna, Ance, Annija

No apalītes par treneri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lauras stāsts apliecina, ka veiksmīga svara samazināšana un veselīgāks dzīvesveids nav nekas neiespējams – svarīgi vien atrast motivāciju un īstenot savu apņemšanos.

Laikā kad aizsākās Lauras pārmaiņas, viņa bija divu mazuļu māmiņa mājsaimniece. Ikdiena pagāja visu laiku veltot neskaitāmajām bērnu vajadzībām un mājas darbiem – brokastīm, pusdienām, netrīrās veļas kilogramiem… Un tā katru dienu bez brīvdienām, bez iespējām veltīt laiku sev.

Divas nesenas grūtniecības bija atstājušas „redzamas” pēdas – lieko svaru, kuslu ķermeni, muguras sāpes un pats galvenais, kā teica Laura – nevērību pret sevi, savu izskatu un fizisko formu, kā arī apkārtējiem nepanesamu garastāvokli. Un pēdējais „ piliens” nebija ilgi jāgaida…. Kārtojot skapi ar vasaras drēbēm, Laura, atskārta, ka apģērbs vairs neder. Sajūta esot bijusi iznīcinoša! Sapratusi, ka ir tikai divas alternatīvas – samierināties vai sākt kaut ko darīt. Virsroku guva spītība un apņemšanās darīt visu iespējamo, lai reiz tās atkal varētu valkāt. Pirmais nāca ultimāts vīram:”…esmu pelnījusi dažas stundas nedēļā atrasties ārpus mājas un uzlabot savu formu sporta nodarbībās”… un viņš…viņš piekrita.

Tālāk seko pašas Lauras stāsts :

Ar lielu iedvesmu devos uz tuvāko sporta klubu „Vivido gym”. Sporta kluba apmeklējuma noteikumi atbilda gan manām vēlmēm, gan iespējām – 40 minūšu vingrošanas nodarbības jebkurā man vēlamā laikā. Klubs piedāvāja „apļa treniņu” – tā laikā tiek izmantoti hidrauliskie trenažieri, no kuriem katrs paredzēts savai muskuļu grupai. Līdz ar to treniņa laikā tiek izvingrināts viss ķermenis.

Saņēmu arī daudzas konsultācijas gan par veselīgu un sabalansētu uzturu, gan tik nepieciešamo emocionālo atbalstu un motivāciju. Novērtēju arī to, ka maziem sporta klubiem ir savas priekšrocības – daudz personiskāka attieksme. Ceļš uz mērķi šķiet vieglāks, ja pazīsti gan treneres, gan citas apmeklētājas un viņu dzīvesstāstus.

Pēc pāris mēnešu vingrošanas bija jūtami pirmie rezultāti. Turklāt atklājās, ka man pilnīgi pietiek tikai ar vingrošanu – ņemot vērā, ka jaunāko bērnu vēl baroju ar krūti, ēdienkarti nemainīju un ar diētām neaizrāvos. Taču sāku daudz rūpīgāk sekot, lai manis mājās gatavotie ēdieni būtu daudzveidīgāki un pēc iespējas veselīgāki.

Turpinot regulāri apmeklēt sporta klubu, katru mēnesi redzēju pozitīvas pārmaiņas savā augumā, līdz nepilna gada laikā atguvu forumu, kāda man bija pirms abām grūtniecībām. Taču no vingrošanas neatteicos – kaut arī sākotnējais mērķis bija sasniegts, jutu, ka kļūstu ne vien slaidāka, bet arī izturīgāka – skrienot pakaļ gan bērniem, gan sabiedriskajam transportam vairs neaizelsos, ja vajadzēja – varēju pacelt abus bērnus reizē nevis pa vienam. Šī sajūta bija lieliska, bet labākais sekoja vēlāk – saņēmu no Vivido Gym kluba vadības draudzīgu mudinājumu pašai pamēģināt kļūt par treneri!

Devos uz sporta speciālistu pilnveides kursiem C kategorijas trenera kvalifikācijas iegūšanai un šos kursus man palīdzēja apmaksāt, mana, nu jau tagadējā darba vieta – Vivido Gym.

Apmeklējot mācības ieguvu daudz atbilžu gan par sevi, gan uzzināju daudz vērtīgas informācijas, ko varēšu izmantot turpmākajā darbā. Ar laiku mācības aizrāva un sākotnējā vēlme izrauties no mājas uz stundiņu un kļūt mazliet slaidākai jau tuvojas profesionāla izaicinājuma robežai – turpināt vingrot un palīdzēt visām, kuras ir tādā pašā situācijā, kādā es biju pirms pāris gadiem.

Tagad mans mērķis ir būt labai trenerei – ne vien demonstrēt vingrojumus, bet sniegt atbalstu un būt arī uzticības personai, kas palīdz sasniegt mērķi.

Ir grūti startēt, taču, kad ieskrienās var paveikt daudz vairāk nekā sākumā cerēts. Aicinu visas dāmas “Slaidā vidukļa medībās” un protams arī pie manis uz Vivido Gym Biķernieku www.vivido.lv

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu